Як шепетівчани можуть відмовитися від використання пластику

Про шкідливість відходів із пластику, який зараз руйнує нашу планету завдяки забрудненню землі та води, ми вже знаємо, але, не зупиняючись, продовжуємо використовувати одноразові кульки та посуд.

— Я вирішила провести експеримент та збирати всі кульки, які потрапляють додому, — розповіла шепетівчанка Світлана. — Від кількості зібраного пластика вжахнулася, стала хвилюватися загалом за екологію. Якщо родина із двох чоловік за два тижні накопичує стільки відходів із пластику, то в межах навіть одного міста проблема набуває загрозливих масштабів. З нового року збираємо окремо пластик та відвозимо у спеціальні контейнери, на жаль, їх мало в місті. Окремо для виготовлення протезів учасникам АТО збираємо із чоловіком кришечки. Хоча у чомусь пластик стає корисним.

Звичайно, від свідомої позиції громадян залежить, якою буде екологія в нашому регіоні. До речі, багато містян спалює бездумно листя та інші побутові відходи, в тому числі пластик.

Найкраще потурбуватися про майбутнє та, наскільки можливо, відмовитися від використання пластику.

Існують кілька корисних порад, як зменшити використання пластику.

 • Екосумки замінять яскраві пакети.
 • Придбати термостакан, щоб зменшити вживання напоїв в одноразових.
 • Поліетиленові торбинки використовувати кілька разів.
 • Не купувати воду в пластикових пляшках, а носити з собою, так звані, майботли.

— Ми вже принципово обрали для себе аптеки та магазини, які для пакування пропонують паперові пакети, — додала пані Світлана. — Думаю, що сучасні торговельні заклади мають використовувати екологічні матеріали для пакування.

Варто пам’ятати, бездумно викидаючи пластик, що термін його розкладання у землі до 200 років, а металобрухт (залізо, чавун) «зникне» за 10 років.

Поділитися посиланням4 коментарі до статті «Як шепетівчани можуть відмовитися від використання пластику»

 1. В коментує:

  Описане у цій замітці настільки далеке від реальності, що диву даєшся. Таке враження, що у збиральника пластику просто багато вільного часу, і він не працює по 10-14 годин на день, як більшість шепетівчан. Яким чином роздільне сортування сміття можна запровадити у сільській місцевості? Де не кожен навіть одного клунка виносить до сміттєзбиральної машини (якщо така взагалі є)? Та навіть у Шепетівці більшість населення цього не робитиме, бо багатьом навіть жалко 12 гривень на місяць за вивезення просто сміття заплатити.

  • Шановний В. ви абсолютно праві, що у місті не наділяють належної уваги сортування сміття. Нині все залежить від свідомої позиції кожного шепетівчанина, не залежно скільки годин він працює. Якщо людина знаходить час на соцмережі, то на сортування сміття, думаю, виділить вільну хвилину.

 2. Теж турбує питання екології. Збирала місяць пластик вийшло 2 великих пакети, але на переробку в пункті збору не забрали. Чи є в Шепетівці місця де приймають пластик і кульки?

 3. В коментує:

  Бачив на центральному базарі (якщо заходити з боку “нижніх воріт”, то завернути праворуч і далі дивитися праворуч) будку, де приймають пластик, пляшки, бляшанки і т.д. Також бачив в “Управдомі” “котушки” з пластику.


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *


Теґи публікаціїВам також може бути цікавоНовини партнерів


Читайте у цій рубриці