Сусід запалив сміття — заяви в поліцію

Із настанням осінньо-польових робіт населення Шепетівщини почало активно та масово спалювати сміття, ігноруючи та порушуючи норми чинного українського законодавства та правила благоустрою території міста Шепетівки п. 6.4.15.18. Адже Законом України «Про охорону атмосферного повітря» забороняється спалювання сухої трави.

Отож, якщо ви бачите, що хтось самовільно спалює сміття чи залишки рослинності, можна сміливо телефонувати в міську комунальну інспекцію. Бо спалювання сухої рослинності чи інших залишків без дозволу органів державного контролю у галузі охорони навколишнього природного середовища або з порушенням умов такого дозволу тягне за собою адміністративну відповідальність.

— Комунальна інспекція на порушника складає адміністративний протокол за вчинення порушення, яке відбулося на землях міської ради, передбаченого ст. 152 КпАП, — порушення державних стандартів, норм і правил у сфері благоустрою населених пунктів, правил благоустрою територій населених пунктів, — розповідає Анатолій Остапчук, на­чаль­ник ад­мі­ніс­тра­тив­но-ко­му­наль­ної ін­спек­ції Шепетівської міської ради.

Дана стаття передбачає накладення штрафу:

 • для громадян — від 20 до 80 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (340–1360 грн);
 • для посадових осіб та громадян-суб’єктів підприємницької діяльності — від 50 до 100 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (850–1700 грн).

Відтак, при виявленні порушень та притягнення до відповідальності осіб у робочі дні тижня та в робочий час, можна звернутися до комунальної інспекції міста Шепетівки, зателефонувавши за номером 4-06-85.

Якщо спалювання листя та сухої трави відбувається на приватній території, тоді можна сміливо телефонувати за номером «102». Однак, робити звернення варто в момент спалювання, або ж цей процес зафільмувати. Уповноважені на те посадові особи органів внутрішніх справ (Національної поліції) складуть протокол.

Спалюючи рослинність, її залишки ви погіршуєте не лише стан атмосферного повітря, довкілля, а й власне самопочуття. Адже вдихання повітря з димом може призвести до проблем зі здоров’ям.

— Під час горіння вивільняються небезпечні речовини, які викликають захворювання дихальних шляхів, — розповідає Володимир Мазаєв, за­ві­ду­вач Ше­пе­тівсь­­ким між­район­ним від­ді­лом ла­бо­ра­тор­них дос­лід­жень . — Окрім того, дим містить у своєму складі чадний газ, який може спричинити отруєння організму.

Отож, якщо вам не байдуже, яким повітрям будете дихати ви та ваші рідні, — не залишайтесь осторонь цієї проблеми та використовуйте інші способи утилізації сухої рослинності, її залишків, опалого листя!

Поділитися посиланням:
FacebookTelegramViberWhatsAppTwitter

Новини партнерів


10 коментарів до статті «Сусід запалив сміття — заяви в поліцію»

 1. Корисна стаття,бо в кінці серпня наше місто сиве від диму,вийдеш на вулицю – немає чим дихати,а людям,які мають захворювання дихальних шляхів це взагалі пекло.

 2. Oleg Zholnovskiy коментує:

  Скчжіть про те фермерам і тим трактористам, які палять стерню, коли села місяцями стоим ять вночі в димових завісах і немає чи дихати, вночі дим, а в день спека… І що багатьох фермерів оштрафували?

 3. Алла Азаренкова коментує:

  Що робити змілким гіллям дерев ?

 4. Елена Денесюк коментує:

  А напевно в грубі все спалювати, і немає сміття, і тепло в хаті)))😀😉

 5. Алла Азаренкова коментує:

  То це треба іх мілко порубати і цілий день по чуть туди пхати.Ввобщим,хто мені оплатить роботу найнятого кочегара?

 6. Алла Азаренкова коментує:

  А з груби дим куди пускати?

 7. Елена Денесюк коментує:

  Мабуть тільки ваш чоловік)

 8. Алла Азаренкова коментує:

  Я вважаю,що краще спалити,ніж викидати в ліси,посадки і узбіччя доріг,як деякі роблять.

 9. Елена Денесюк коментує:

  А чи існує у нас в Шепетівці взагалі утилізація такого сміття з городів ?

 10. Алла Азаренкова коментує:

  А в селах? Машина,яка іздить декілька раз в місяць не має змоги забрати гілля.


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Я ознайомився/лася та погоджуюся з Правилами коментування та Політикою конфіденційності


Теґи публікації


Вам також може бути цікавоЧитайте у цій рубриці