3 поради, як безпечно вживати кавуни та дині

Шепетівське РУ ГУ ДПСС в Хмельницькій області інформує, що разом із збільшенням реалізації та вживання овочів та фруктів різко зростає загроза підхопити важкі кишкові хвороби — гастроентероколіт, дизентерія, сальмонельоз.

Особливе занепокоєння викликає працівників Шепетівського РУ ГУ ДПСС хаотична, ніким не контрольована торгівля кавунами та динями, яка проводиться із землі на тротуарах, проїжджих частинах вулиць, поблизу автострад.

Виявляються непоодинокі випадки реалізації кавунів розрізаними на частини. При цьому продавець, а потім і покупець не задумується, яким ножем різали цей кавун і коли цей ніж останній раз мився та дезінфікувався.

До того ж, якщо цілий кавун можна перед вживанням помити, то у випадку реалізації його частинами, всі бактерії, в тому числі хвороботворні, знаходяться безпосередньо на їстівній частині і при вживанні без перешкод попадають в організм людини.

Крім цього, торгівля овочами та фруктами близько шляхів та автострад призводить до забруднення їх викидами від автомобільного транспорту, що містять сильнодіючі, шкідливі токсичні речовини та сполуки, які можуть викликати важкі токсичні отруєння людей.

Часто у продавців відсутні елементарні умови для дотримання правил особистої гігієни. В багатьох випадках на продукцію, що реалізується відсутні документи.

Нерідко продавцями не пройдено медичний огляд, відсутні особові медичні книжки.

Декілька порад нашим шановним покупцям:

  • ні в якому разі не купувати кавуни та дині розрізані на частини;
  • утриматись від закупки рослинницької продукції, яка реалізується в неустановлених місцях , без належних умов, із землі, на тротуарах, проїжджих частинах вулиць, близь автострад;
  • вимагати у продавця документи, що засвідчують якість та безпеку продукту.

Від простих цих порад залежить споживання без завдання шкоди здоров’ю.

Поділитися посиланням:
FacebookTelegramViberWhatsAppTwitter

Новини партнерів


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Я ознайомився/лася та погоджуюся з Правилами коментування та Політикою конфіденційності


Теґи публікації


Вам також може бути цікавоЧитайте у цій рубриціБезоплатна правова допомога