На Шепетівчині діабетчики можуть залишитися без інсуліну

У Шепетівській РДА радилися, як забезпечити ліками інсулінозалежних осіб. Відсутність інсуліну може призвести до летальних наслідків, особливо це стосується дітей. Про це повідомила Шепетівська РДА.

За інформацією головного лікаря центральної районної лікарні, на початку 2018 року в Шепетівському районі на обліку перебувало 420 дорослих пацієнтів з інсулінзалежним цукровим діабетом та 16 дітей хворих на цукровий діабет І типу. Як відомо — інсулін для цієї категорії хворих є життєво необхідним препаратом.

Щорічно розраховувалась потреба в препараті інсуліну на кожного пацієнта індивідуально, яка направлялась в Департамент охорони здоров’я, звідки централізовано за кошти Держбюджету закуповувалися препарати та розподілялися по районах згідно з потреби. Перебоїв та проблем в забезпеченні хворих на цукровий діабет життєво необхідними ліками до сьогоднішнього моменту не було.

Орієнтована потреба на 2018 рік по Шепетівському району на початку року складала 3 584 934 грн. Державою була надана субвенція в січні місяці у розмірі 1 549 000 грн, що склало 46,7 % від потреби. Постановою Кабінету Міністрів № 73 від 05.03.2014. «Про запровадження процедури відшкодування вартості інсуліну» пропонується покласти функцію фінансування закупівлі препаратів інсуліну на місцеві бюджети.

Адміністрацією Шепетівської ЦРЛ були надіслані листи до керівників міста, району та ОТГ з відповідною інформацією про потребу в фінансуванні лікування хворих на цукровий діабет. Адже на даний час борг перед аптеками складає більше 455 тис. грн, в зв’язку з чим аптеки припинили безоплатний відпуск препаратів інсуліну для хворих.

На нараді були роздані розрахунки в коштах по кожній ОТГ та розмір відшкодованої субвенції. Далі вирішення цього питання залежить від органів місцевого самоврядування.

Поділитися посиланням:
FacebookTelegramViberWhatsAppTwitter

Новини партнерів


1 коментар до статті «На Шепетівчині діабетчики можуть залишитися без інсуліну»

  1. Алена Ковальчук коментує:

    Що дал1 робити, коли зак1нчуэться 1нсул1н? Кому поставити запитання?


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Я ознайомився/лася та погоджуюся з Правилами коментування та Політикою конфіденційності


Теґи публікації


Вам також може бути цікавоЧитайте у цій рубриці