На Хмельниччині подорожчали послуги освіти

Індекс споживчих цін за січень–березень п.р. становив 103,1 % (за січень–березень 2017р. — 104,1 %).

Ціни на продукти харчування та безалкогольні напої зросли на 3,3 %. Суттєвого підвищення зазнали ціни на фрукти, овочі, пшоно (на 21,0–14,1 %). У межах 9,7–4,7 % подорожчали сіль, пшеничне борошно, хліб, риба та продукти з риби, на 3,8–1,6 % — кондитерські вироби з борошна, кисломолочна продукція, соняшникова олія, макаронні вироби, вершкове масло, кондитерські вироби з цукру, яловичина. Водночас дешевшими відносно початку року стали гречані крупи, сало, яйця, свинина, молоко, цукор (на 7,8–1,3 %).

Зростання цін на тютюнові вироби було майже в 4 рази вищим, ніж на алкогольні напої (відповідно на 5,6 % та 1,5 %). Загалом алкогольні напої та тютюнові вироби подорожчали на 3,7 %.

Ціни (тарифи) на житло, воду, електроенергію, газ та інші види палива збільшились на 1,2 %, що зумовлено подорожчанням скрапленого газу (на 14,9 %), оренди житла (на 4,2 %), товарів та послуг з утримання та ремонту житла (на 4,0 %), а також підвищенням тарифів на водопостачання, гарячу воду та опалення (на 7,5–0,8 %).

У сфері охорони здоров’я переважаючим було зростання цін на послуги санаторно-курортних установ (на 8,7 %) та діагностичні послуги (на 6,5 %), на 5,9–3,1 % подорожчали стоматологічні послуги, послуги лікарень, фармацевтична продукція. Загальний приріст цін у цій сфері становив 3,4 %.

Підвищення цін на транспорт у цілому на 4,9 % пов’язано з подорожчанням транспортних послуг на 9,8 %, зокрема, проїзду автодорожнім пасажирським транспортом — на 10,4 %. На 6,1–1,5 % зросли в ціні обслуговування та ремонт власних транспортних засобів, курси водіїв, паливо та мастила, автомобілі.

У сфері відпочинку і культури ціни зросли на 2,2 %, у т.ч. вартість туристичних послуг збільшилась на 11,5 %, газет та періодичних видань — на 10,8 %, квитків у кінотеатр — на 7,0 %.

Послуги освіти стали дорожчими на 3,1 %, при цьому плата за утримання дітей у дошкільних закладах зросла на 16,0 %, навчання в закладах середньої освіти — на 1,4 %, вищої — залишилась на рівні початку року.

Поділитися посиланням:
FacebookTelegramViberWhatsAppTwitter

Новини партнерів


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Я ознайомився/лася та погоджуюся з Правилами коментування та Політикою конфіденційності


Теґи публікації


Вам також може бути цікавоЧитайте у цій рубриціБезоплатна правова допомога