Знайшли чиюсь згубу — маєте право вимагати винагороду

Знайшли чиюсь згубу — маєте право вимагати винагороду

Що робити, коли випадково натрапили на чиюсь загублену річ — наприклад, сумку, гаманець, годинник, ювелірну прикрасу? Чи потрібно в такому разі повідомляти поліцію і чи можете вимагати винагороду при поверненні загубленого власнику, пояснюють юристи системи безоплатної правової допомоги Регіонального центру з надання БВПД у Хмельницькій області.

Знахідкою вважається річ, яку власник загубив, а інша особа знайшла. Оскільки знахідка не є безхазяйною річчю, за можливості вона повинна бути повернена власнику або іншій особі, що її загубила.

Якщо ви знайшли загублену річ, то відповідно до українського законодавства ви зобов’язані негайно повідомити про це особу, яка її загубила, або власника речі і повернути знайдену річ цій особі. Якщо ж ви знайшли загублену річ у приміщенні або транспортному засобі — маєте передати її особі, яка представляє власника цього приміщення чи транспортного засобу, а вона, своєю чергою, набуває прав та обов’язків особи, яка знайшла загублену річ.

У випадку, якщо місце перебування особи, яка має право вимагати повернення загубленої речі, невідомі, то ви зобов’язані заявити про знахідку територіальному органу поліції або органу місцевого самоврядування.

Та при цьому ви маєте право зберігати знайдену річ у себе або здати її на зберігання до територіального органу поліції чи органу місцевого самоврядування, або ж передати знахідку особі, яку вони вказали. Особа, яка знайшла загублену річ, відповідає за її втрату, знищення або пошкодження в межах її вартості лише в разі свого умислу або грубої необережності.

Набути права власності на знайдену річ можна після закінчення шестимісячного терміну з моменту заявлення про знахідку територіальному органу поліції або органу місцевого самоврядування за умови, що:

  • власник або інша особа, яка має право вимагати повернення загубленої речі, не встановлені;
  • власник або інша особа, яка має право вимагати повернення загубленої речі, не заявили про своє право на річ тому, хто її знайшов, територіальному органу поліції або органу місцевого самоврядування.

До територіальної громади право власності на знахідку переходить у разі подання особою, яка її знайшла, письмової заяви про відмову від набуття права власності на знахідку до органу місцевого самоврядування.

Майте на увазі, що у випадку, якщо з’явився власник загубленої речі, особа, яка знайшла загублену річ, має право вимагати від особи, якій вона повернута, або яка набула право власності на неї, відшкодування необхідних витрат, пов’язаних зі знахідкою (зберігання, розшук власника, продаж речі тощо), а також винагороду за знахідку в розмірі до 20 відсотків вартості речі. Якщо власник (володілець) публічно обіцяв винагороду за знахідку, винагорода виплачується на умовах публічної обіцянки. Проте право на одержання винагороди не виникає, якщо особа, яка знайшла загублену річ, не заявила про знахідку або намагалася приховати її.

Поділитися посиланням:
FacebookTelegramViberWhatsAppTwitter

Новини партнерів


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Я ознайомився/лася та погоджуюся з Правилами коментування та Політикою конфіденційності


Теґи публікації


Вам також може бути цікавоСлавутчанин привласнив майже 300 тисяч гривень, обіймаючи посаду головного бухгалтера
Файли для зберігання паперових документів
У Шепетівці переселенці масово йдуть до травматологів
На Хмельниччині 42-річна жінка у кав’ярні привласнила мобільний телефон 13-річної дівчинки
У Шепетівці «Карітас» два дні реєструватиме людей для отримання грошової допомоги
На Славутчині 19-річний юнак поцупив телефон пенсіонерки

Читайте у цій рубриціУкрпошта до Дня Незалежності України випустить поштовий блок «ВІЛЬНІ. НЕЗЛАМНІ. НЕПЕРЕМОЖНІ»
Затвердили Положення про проведення в Україні змагань з футболу в умовах воєнного стану
В Україні готуються до початку навчального року в змішаному форматі
У Міністерстві економіки запевняють, що повернення акцизу на пальне не вплине на ціну
Ще 20 тисяч українців зможуть отримати по 6600 грн
FacebookTelegramViberWhatsAppTwitter