У Шепетівці експонується виставка за сприяння Національного музею «Меморіал жертв Голодомору»

Днями у музей Миколи Островського, що в Шепетівці, відвідувачам презентували документально-публіцистичну виставку «Нас вбивали, бо ми — українці». В якій йдеться про трагедію народу: від причин злочину до відновлення правди про Голодомор.

— Виставка починається з того, що ми є українцями, живемо на багатій чорноземами землі. І як міг виникнути голод на родючих землях? Кожен відвідувач у ході ознайомлення з виставкою має змогу отримати відповіді на це питання, — вважає Марія Юзлова, заступник директора музею з наукової роботи.

На виставці представленні накази на вилучення зерна, продуктів харчування тощо.

— Це свідчить, що голодомор був не явищем, а свідомим процесом, спрямованим на винищення конкретної нації. Його спланували від А до Я. Спочатку в людей забрали продукти харчування, а згодом заборонили виїжджати за межі певної території. Для цього встановили пости на дорогах, залізницях. Також суворо охороняли склади з продовольством. Про це збереглися і документальні свідчення, і світлини. Всі вони є на цій виставці, — продовжила пані Марія.

Проект «Нас вбивали, бо ми — українці» створювали у співпраці з кількома великими архівами — вищих органів влади та управління, громадських об’єднань, галузевого архіву СБУ та зовнішньої розвідки, кіно-, фото-, фотоархіву і двох музеїв: Івана Гончара та Української революції 1917–1921 років.

— Попри те, що в Україні на державному рівні пам’ять про жертв голодоморів вшановують у листопаді, актуальна вона і у вересні. Ця виставка має, насамперед, зацікавити учнів та викладачів історії. Адже ця сторінка нашого минулого входить у програму «Історії України», яку потрібно знати, — додала Марія Юзлова.

Виставка працюватиме у музеї Миколи Островського до 30 вересня.

Поділитися посиланням:
FacebookTelegramViberWhatsAppTwitter

Новини партнерів


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Я ознайомився/лася та погоджуюся з Правилами коментування та Політикою конфіденційності


Теґи публікації


Вам також може бути цікавоЧитайте у цій рубриці