Протидія насильству — пріоритет діяльності Шепетівської прокуратури

Протидія насильству — пріоритет діяльності Шепетівської прокуратури

З 25 листопада до 10 грудня проводилася щорічна Всеукраїнська кампанія «16 днів проти насильства», метою якої є привернення уваги до проблем подолання насильства в сім’ях, жорстокого поводження з дітьми, протидії торгівлі людьми та захисту прав жінок.

У 2017 році на законодавчому рівні визначено поняття «домашнього насильства» та його види, встановлено суб’єктів, що здійснюють заходи спрямовані на захист прав та інтересів постраждалих осіб та посилено відповідальність за його вчинення.

З-поміж інших, Законом України «Про запобігання та протидію домашньому насильству» на органи прокуратури покладено функцію зі здійснення заходів у сфері запобігання та протидії домашньому насильству.

Відповідно, протидія та забезпечення ефективного досудового розслідування кримінальних правопорушень, пов’язаних із домашнім насильством, є одним із основних пріоритетів у діяльності Шепетівської окружної прокуратури, а кримінальні провадження вказаної категорії перебувають на постійному контролі.

Так, упродовж поточного року прокуратурою здійснювалось процесуальне керівництво у 64 кримінальних провадженнях за фактами вчинення правопорушень, пов’язаних із домашнім насильством, за результатами чого у 61 провадженні обвинувальні акти скеровано на розгляд суду, де за принципової позиції прокурорів, які підтримували публічне обвинувачення, вину кривдників повністю доведено та судом призначено покарання.

Окремо слід зауважити, що важливим аспектом судового розгляду кримінальних проваджень вказаної категорії є законодавчо закріплена заборона їх закриття у зв’язку із примиренням потерплого з обвинуваченим.

Варто усвідомлювати, що будь який прояв насильства є абсолютно неприйнятним у житті сучасного суспільства, а тому випадки домашнього насильства не слід замовчувати, а обов’язково повідомляти правоохоронні органи з метою припинення протиправних дій, притягнення кривдника до відповідальності та усунення негативних наслідків, яких зазнали постраждалі особи.

Поділитися посиланням:
FacebookTelegramViberWhatsAppTwitter

Новини партнерів


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Я ознайомився/лася та погоджуюся з Правилами коментування та Політикою конфіденційності


Теґи публікації


Вам також може бути цікавоВ Ізяславі створили службу, яка прихистить жертв домашнього насильства
Ландшафтний парк «Мальованка» у Шепетівському районі під пильною увагою прокуратури
На Хмельниччині домашнього насильника засудили до арешту
Полісмен ошукав хмельничан майже на 300000 грн
Славутську лікарню хотіли ошукати майже на 350 тисяч гривень
У Хмельницькому за 2,5 млн гривень відкрили притулок для жертв сімейного насильства

Читайте у цій рубриціУ лісгоспі на Шепетівщині вже три роки працюють за італійською системою висіву
Як називали дітей у Нетішинській ТГ
Ветеранка війни зі Славути через суд захищала право на приватизацію власного житла
В Ізяславі створили службу, яка прихистить жертв домашнього насильства
Ландшафтний парк «Мальованка» у Шепетівському районі під пильною увагою прокуратури
Через пориви вітру в Шепетівці пошкоджено дах гімназії