На Шепетівщині колишній колгоспник домігся через суд 4,5 га земельного паю

На Шепетівщині колишній колгоспник домігся через суд 4,5 га земельного паю

Шепетівський міськрайонний суд зобов’язав Ленковецьку сільську раду Шепетівського району виділити позивачеві в натурі земельну частку (пай) в розмірі 4,47 умовних кадастрових гектарів із земель комунальної власності сільської ради або із земель запасу.

До суду звернувся житель м. Славути й розповів, що у 2016 році рішенням суду за ним визнано право власності на земельну часту (пай) в колективному сільськогосподарському товаристві «Мир» площею 4,47 умовних кадастрових гектарів. Щодо виділення паю він звернувся до Ленковецької сільської ради. Але там йому відмовили, пояснивши, що усі землі, які були в цьому агропідприємстві, розпайовані й наразі вільного резервного земельного фонду для виділення паю немає. Проте позивач стверджує, що згідно з Публічною кадастровою картою України на території Ленковецької сільської ради є землі запасу.

Представник відповідача — сільський голова у відзиві на позов пояснив, що створені сільською радою землі запасу передані у довгострокове платне користування для ведення фермерського господарства. А можливість виділити позивачеві земельну частку буде після 1 січня 2025 року.

Суд зауважує, що відповідно до статті 1 Закону України «Про порядок виділення в натурі (на місцевості) земельних ділянок власникам земельних часток (паїв)», право на земельну частку (пай) мають, зокрема, колишні члени колективних сільгосппідприємств, кооперативів, акціонерних товариств, у тому числі створених на базі радгоспів та інших державних сільськогосподарських підприємств, а також пенсіонери з їх числа, які отримали сертифікати на право на земельну частку (пай) у встановленому законодавством порядку, громадяни та юридичні особи, які відповідно до законодавства України набули право на земельну частку (пай). Документами, що посвідчують право на пай, також є рішення суду про визнання права на земельну частку (пай).

«…суд дійшов висновку, що позивач, за яким визнано право власності на земельну частку (пай), має гарантоване право одержати свою земельну частку (пай), виділену в натурі (на місцевості), подавши до сільської ради відповідну заяву», — ідеться у рішенні суду.

При цьому законодавство передбачає, що у разі відсутності земель сільськогосподарських угідь колективної власності, земельна частка (пай) може бути виділена в натурі за рахунок земель запасу комунальної власності відповідної територіальної громади.

«Отже, укладення Ленковецькою сільською радою договорів оренди землі не є перешкодою для виділення позивачу земельної частки (паю) в натурі», — констатує суд.

Поділитися посиланням:
FacebookTelegramViberWhatsAppTwitter

Реклама
1 коментар до статті «На Шепетівщині колишній колгоспник домігся через суд 4,5 га земельного паю»

  1. Ірина Семенюк коментує:

    Молодець!


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Я ознайомився/лася та погоджуюся з Правилами коментування та Політикою конфіденційності


Теґи публікації


Вам також може бути цікавоНа Хмельниччині 3 га заповідної землі повернуть у державну власність
На Хмельниччині сільська рада незаконно «привласнила» понад 400 гектарів земле
На Шепетівщині призначили настоятелів храмів, що перейшли до ПЦУ
На Хмельниччині посадовець незаконно передав у приватну власність 34 га землі
У Славуті забиратимуть земельні ділянки, які не використовують за призначенням
На Хмельниччині судитимуть депутатку, яка підробила рішення сесії

Читайте у цій рубриціУ Шепетівці знову дали дозволи на від’єднання деяких квартир від тепломережі
В Ізяславі на міський пляж завезли 70 тонн «золотого» піску
У Шепетівці депутати ліквідували міжшкільний навчально-виробничий комбінат (Оновлено)
Депутати Шепетівської міської ради на травневій сесії прийняли кардинальні рішення, врахувавши умови воєнного стану
Шепетівські поліцейські вчили найменших пішоходів правил дорожнього руху
Голова Хмельницької облради відвідала Шепетівку
FacebookTelegramViberWhatsAppTwitter