Батька, який зник на заробітках, суд оголосив померлим

Батька, який зник на заробітках, суд оголосив померлим

Полонський районний суд у складі судді й двох присяжних задовольнив заяву жительки Хмельниччини — оголосив її батька померлим. Днем смерті визначив уважати день, коли це рішення набере законної сили.

Суд також роз’яснив заявниці, що у випадку, якщо чоловік з’явиться або якщо будуть відомості про місце його перебування, суд скасує рішення про оголошення його померлим (за його заявою чи іншої заінтересованої особи).

Свою заяву жінка обґрунтувала тим, що у березні 2018 року її батько разом із братом поїхали до Києва на заробітки. Спочатку разом неофіційно працювали в охоронній фірмі. У кінці травня батька перевели на інший об’єкт. 6 червня 2018 року він не вийшов на роботу, не відповідав на дзвінки й з того часу не з’являвся за місцем проживання. За повідомленнями поліцейських Шепетівського ВП ГУНП, встановити його місцеперебування наразі неможливо. Для того, щоб прийняти спадщину, заявниця просить оголосити батька померлим.

Свідок, її мати, пояснила, що розірвала шлюб з батьком заявниці у 2004 році через те, що чоловік зловживав спиртними напоями, вів бродяжницький спосіб життя. У 2018 році він разом із сином поїхав на заробітки до столиці та у червні зник безвісти. Його родина, з якою вона підтримує добрі стосунки, також не знає його місця перебування.

Того ж року поліцейські оголосили чоловіка в розшук, проте досі його місце знаходження встановити не вдалося.

Суд зауважує, що фізична особа може бути оголошена судом померлою, зокрема, якщо у місці її постійного проживання немає відомостей про місце її перебування протягом трьох років (ч. 1 ст. 46 Цивільного кодексу України). Правові наслідки при цьому прирівнюються до тих, які настають у разі смерті. Але спадкоємці фізичної особи, яка оголошена померлою, не мають права відчужувати протягом п’яти років нерухоме майно, що перейшло до них у зв’язку з відкриттям спадщини. Відповідну заборону накладає нотаріус, який видає спадкоємцеві свідоцтво про право на спадщину на нерухоме майно.

Суд також звертає увагу, що оголошення особи померлою — це ствердження судовим рішенням припущення про смерть цієї особи, тобто констатація високого ступеня ймовірності смерті, й воно відрізняється від встановлення факту смерті особи (Пункт 13 постанови Пленуму Верховного Суду України № 5 «Про судову практику в справах про встановлення фактів, що мають юридичне значення»).

«Отже, враховуючи, що за місцем постійного проживання немає відомостей про місце перебування (батька заявниці — авт.) протягом 3-х років, суд дійшов висновку, що його слід оголосити померлим», — ідеться у рішенні суду, яке ще не набрало законної сили та може бути оскаржене до апеляційного суду.

Поділитися посиланням:
FacebookTelegramViberWhatsAppTwitter

Новини партнерів


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Я ознайомився/лася та погоджуюся з Правилами коментування та Політикою конфіденційності


Теґи публікації


Вам також може бути цікавоМешканця Полонного засудили за вирощення 15 конопель
На Полонщині у чоловіка знайшли наркотики у великих розмірах
За кордоном загинув заробітчанин із Полонного
На Полонщині продаж хати не відбувся через смерть покупця, але жінка повернула лиш частину авансу
На Шепетівщині вінничанин упродовж години обікрав і пограбував двох жінок
Суд не зміг позбавити водійських прав полончанина, який кермував напідпитку

Читайте у цій рубриціКанадці вражені рівнем підготовки шепетівських топографів
У Шепетівському районі 50-річний електромонтер 30 років вишиває ікони
Славутчанка розповіла про сон бабусі, який допоміг пережити голод у 1933 році
Питання про безпри­туль­них собак винесли на сесію Шепетівської міської ради
У Полонному скоригували рух громадського транспорту
Славутчанину, який побив матір свого сина, присудили 170 гривень штрафу