Громада на Шепетівщині занепокоєна через прийдешній опалювальний сезон

Громада на Шепетівщині занепокоєна через прийдешній опалювальний сезон

Вчора, 16 вересня, відбулося засідання виконавчого комітету Славутської міської ради, на якому розглянули ряд важливих для громади питань, серед яких — початок опалювального сезону 2021–2022 рр., основні виклики та проблеми його проходження.

На початку заслухали інформацію керівників комунальних підприємств міста щодо вжитих заходів по підготовці об’єктів житлово-комунального господарства до роботи в новий опалювальний період.

Так, начальник КП «Славутське ЖКО» Василь Яцюк запевнив, що усі чотирнадцять котелень міста готові надавати тепло славутчанам:

«Ми практично повністю виконали всі заплановані роботи для того, щоб належно почати опалювальний сезон. Офіційно його початок припадає на 15 жовтня, однак, згідно із законодавством, опалювальний сезон може стартувати тоді, коли середньодобова температура повітря впродовж 3 днів становить нижче, ніж 8 градусів тепла. Щодо цінової політики, то наразі немає інформації про вартість природного газу на жовтень. Попередньо озвучено його ціну на вересень — 9575,89 грн/м³ (з врахуванням послуг по розподілу природного газу), відповідно до якої тариф на послугу з постачання тепла на початок опалювального періоду прогнозовано складе близько 2700 грн за гКал для населення та близько 4420 грн за гКал — для бюджету при вартості газу 19 256,12 грн/м³ із врахуванням послуг по розподілу природного газу (діючий тариф відповідно становить 2215,33 грн за гКал для населення та 2251,97 — для бюджету)».

За повідомленням пресслужби Славутського МВК, про стан своїх підприємств прозвітували й інші керівники, присутні на засіданні. Так, обстежено мережі, проведено ремонт насосних частин, перевірено засоби обліку на підприємстві «Славутське УВКГ». Вживаються заходи із підготовки до зимового періоду й на КП «Славута-Сервіс»: заготовлено достатню кількість піску та суміші, приведено у належний стан техніку для прибирання вулиць, закуплено необхідний інвентар тощо.

Доповіла про проведені роботи, необхідні для початку опалювального сезону, начальник управління освіти Ельміра Перепелиця. Зокрема, незважаючи на технічну готовність, є великі проблеми із придбанням природного газу:

«Відбулися останні торги на придбання природного газу, проте, їх переможці один за одним відмовилися укладати з нами угоди при вартості природного газу 18,4-18,5 грн/ м³. Важливо розуміти, що якщо ціна газу складатиме 25 грн/м³, нам будуть потрібні додаткові кошти на його придбання до кінця опалювального періоду — мова йде про більш, ніж 5 млн грн».

Заслухавши доповідачів, прокоментував ситуацію міський голова Василь Сидор:

«Завдання, які ми ставили перед собою з підготовки до опалювального періоду, ми виконали. Проте система зловживань та спекуляцій на рівні держави ставить під загрозу його початок та проходження. Уряд заявляє, що вартість тепла не буде підвищена, при тому, що зростають основні складові тарифу на послугу з теплопостачання — природний газ, електроенергія, мінімальна заробітна плата тощо. Також необхідною вимогою є включення до тарифу інвестиційної складової, що дозволяє виконати вимоги ЗУ «Про житлово-комунальні послуги» (встановлення лічильників у багатоповерхівках, реконструкція котелень, заміна мереж тощо)».

Крім того, не вирішеним залишається питання щодо компенсації різниці в тарифах, в тому числі, і за результатами опалювального сезону 2020/2021 рр. Хоча, зі свого боку, ми виконали всі зобов’язання, передбачені Меморандумом та не підвищували тарифи на тепло.

Ще один виклик — відсутність ціни на газ для бюджетної сфери та для суб’єктів підприємницької діяльності, а наразі ще й невизначеність ціни на електроенергію — за цим стоять додаткові витрати на послуги Славутського УВКГ, «Славута-Сервіс», здорожчання вартості продукції промислових підприємств.

Не знято на сьогодні питання щодо кабальних умов на постачання природного газу — передоплату, вимогу про банківські гарантії або договірне списання коштів. Така ситуація робить заручниками комунальні підприємства та органи місцевого самоврядування.

Важливо наголосити, щоб «перекрити» різницю між діючим тарифом на тепло та тим, який планується встановити, додатково потрібно 10,7 млн грн для населення і біля 11,2 млн — для бюджету. Отже, 22 млн грн — це тягар, який лягає на плечі жителів громади, адже ці кошти вони зобов’язані сплатити додатково. Питання — кому і за що?

«Міські голови через Асоціацію міст України надали пропозиції і висловили своє бачення щодо «нововведень» у сфері теплопостачання та забезпечення сталого проходження опалювального сезону 2021/2022 років. Крім того, мали місце зустрічі на рівні різних державних інституцій — кожен має своє бачення, проте, відсутня єдина політика. Людям важливо, щоб опалювальний сезон розпочався вчасно. І якщо ми відповідаємо за технічну сторону, то держава повинна відповідати за цінову політику, за якої люди будуть спроможні сплачувати за комунальні послуги. І ці платежі повинні бути як у цивілізованому світі — не більше 10 % від сукупного доходу громадян», — підсумував голова міста.

Поділитися посиланням:
FacebookTelegramViberWhatsAppTwitter

Новини партнерів


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Я ознайомився/лася та погоджуюся з Правилами коментування та Політикою конфіденційності


Теґи публікації


Вам також може бути цікавоКоли буде тепло у Славуті?
У Славуті умисно знищують пам’ятки архітектури
У Славутській лікарні катастрофічно не вистачає кисню
У Шепетівці розпочинається опалювальний сезон, але не для всіх
Як працевлаштуватися у Славуті?
У Славуті ресторан «Кавказ» відкрив Зураб Георгадзе

Читайте у цій рубриціУ Шепетівці презентували книгу про загиблого Сергія Оврашка
Екс-заступник голови Шепетівської ТГ має намір скласти повноваження депутата районної ради
Шкільне лісництво Шепетівської тергромади завоювало Гран-прі у Києві
Як у Шепетівці працюватиме суботній ринок на проспекті
Новий шкільний автобус придбано для ліцею Ізяславщини
Двом жінкам Шепетівського району присвоїли звання «Мати-героїня»