Депутати Шепетівської районної ради просять вивести землі спеціалізо­ваного лісокомунльного підприємства з РЛП «Мальованка»

Депутати Шепетівської районної ради просять вивести землі спеціалізо­ваного лісокомунльного підприємства з РЛП «Мальованка»

Сьогодні, 25 червня, відбулася восьма сесія Шепетівської районної ради 8-го скликання. Серед питань порядку денного депутати прийняли ряд звернень до вищих органів влади.

Серед важливих — звернення обранців до голови Хмельницької обласної ради Віолетти Лабазюк з приводу розгляду питання по виведенню земель Шепетівського районного спеціалізованого лісокомунального підприємства з регіонального ландшафтного парку «Мальованка». А це площа — 4395,3 га.

— Якщо забрати землі в Шепетівського лісокомунального підприємства, то воно стане банкрутом, — пояснив юрист районної ради. — Середня заробітна плата на підприємстві складає 12 тисяч гривень, орієнтовний штат працюючих — 45 чоловік. Податок за 2020-й рік склав 6 мільйонів гривень, із них до бюджету Михайлюцької сільської ради надійшло 1,5 мільйона, у районний бюджет частина чистого прибутку склала близько 700 тисяч гривень.

Депутати Шепетівської районної ради просять вивести землі спеціалізо­ваного лісокомунльного підприємства з РЛП «Мальованка»

Один із депутатів додав:

— Тут є ще й інша проблема: відкрито кримінальне провадження та інкриміновані злочини, які вони не вчиняли. Адже працювали в межах своїх лісогосподарських законів. Тому це питання варто врегулювати, аби підприємство могло спокійно працювати й надалі…

Варто зазначити, що в період із 5 по 19 березня Державною екологічною інспекцією у Хмельницькій області було проведено планову перевірку додержання вимог природо-охоронного законодавства Шепетівського районного спеціалізованого лісокомунального підприємства, на території регіонального ландшафтного парку «Мальованка». Тоді Державна екологічна інспекція у Хмельницькій області за результатами перевірки встановила, що посадові особи Шепетівського районного спеціалізованого лісокомунального підприємства проводять вирубку деревини в межах РЛП «Мальованка», який є об’єктом природно-заповідного фонду, без відповідно погоджених лімітів та дозволів на спеціальне використання природних ресурсів, що є порушенням ст. 9–1 Закону України «Про природно-заповідний фонд України». Відповідно до «Такс для обчислення розміру відшкодування шкоди, заподіяної порушенням природоохоронного законодавства у межах територій та об’єктів природно-заповідного фонду України», проведено розрахунки шкоди, яка склала 10 млн 880 тис. 408 грн.

У свою чергу, Петро Трофімчук, директор Шепетівського спеціалізованого лісокомунального господарства, зазначив, що за всі роки претензій до їх діяльності не було. Лише за останній період виникли питання щодо господарювання на території ландшафтного парку «Мальованка».

— Технічної документації на цей об’єкт у нас взагалі нема, — пояснює очільник підприємства. — А в самому проєкті землеустрою зазначено близько тисячі земельних користувачів. Це люди, які використовували свої ділянки як завгодно: розорювали землі, висівали сільськогосподарські культури, використовували пестициди та гербіциди тощо. То яка ж цінність для екології цих земель?

Депутати Шепетівської районної ради просять вивести землі спеціалізо­ваного лісокомунльного підприємства з РЛП «Мальованка»

Відтак, у зверненні йдеться:

«Рiшенням Хмельницької обласної ради від 11.05.1999 р. № 21 на території Шепетівського та Полонського районів створено регіональний ландшафтний парк «Мальованка» загальною площею 15660,3 га без вилучення у землекористувачів.

Рiшенням Хмельницької обласної ради від 28.12.2000 року № 19 Шепетівському районному спеціалізованому лісокомунальному господарству було надано у постійне користування земельні ділянки лісового фонду загальною площею 7853 га. Згодом рішенням Хмельницької обласної ради від 30.03.2004р. № 23–11 внесено зміни та розширено територію РЛП «Мальованка» на 1255,0 га за рахунок земель сільських рад без вилучення їх у землекористувачів. Загальна площа — 16915,З га. Зазначаємо, що протягом цього періоду (з 1999року по 2021 рік) будь-які об’єкти природно-заповідного фонду Шепетівському РСЛП не передавались, як цього вимагає чинне законодавство. Разом із тим, департамент природних ресурсів та екології Хмельницької ОДА стверджує, що дане підприємство здійснює свою господарську діяльність на території РЛП «Мальованка» на площі 4395,3 га. Також на підприємстві було проведено базове лісовпорядкування ДП «Укрдержліспроект». Відповідно до ст. 46 Лісового кодексу об’єкти природно-заповідного фонду на момент проведення лісовпорядкування на території РСЛП не були виділені через їх відсутність. Дані матеріали були погоджені Державним управлінням екології та природних ресурсів в Хмельницькій області, в таких документах, як Положення про регіональний ландшафтний парк «Мальованка», яке затверджене наказом департаменту природних ресурсів Хмельницької ОДА від 24.06.2019 р., у Проєкті землеустрою щодо організації і встановлення меж території РЛП «Мальованка» для збереження і використання регіональних ландшафтних парків на території Шепетівського та Полонського районів Хмельницької області, затвердженого розпорядженням голови Хмельницької ОДА № 733/202-р вiд 28.09.2020 р., та у проєкті організації території РЛП «Мальованка», охорони, відтворення та рекреаційного використання його природних комплексів та об’єктів інформація про належність до РЛП «Мальованка» Шепетівського РСЛП вiдсутня.

Окрім того, Держлісагенством видано наказ № 111 від 07.04.2016 р. «Про віднесення лісів Хмельницької області до відповідних категорій», де у додатку № 7 наведено перелік земельних ділянок лісового фонду Шепетівського РСЛП, що належать до відповідних категорій лісів та визначено: захисні ліси — 2165,3 га, експлуатаційні ліси — 4545,7 га, а категорія лісів природоохоронного, наукового, історико-культурного значення — відсутня. До речі, даний документ було узгоджено з обласною державною адміністрацією та Хмельницькою обласною радою. Слід також зазначити, що за цей період, у зв’язку зі зміною кліматичних умов, iншими факторами, дерева хворіють, всихають; фахівцями екологічної служби не проводився моніторинг цінності цих лісів, як і не проводились будь-які серйозні науково-дослідні роботи з даного питання.

Ми усвідомлюємо, що сьогодні надзвичайно важливою с проблема збереження лісів, біорізноманіття, адаптованого до кліматичних змін лісового господарства. З цією метою щорічно на Шепетівщині висаджуються десятки гектарів нових покращує лісистість краю. Тільки в цьому році працівниками посаджено дерев різних порід на площі більше 22 га.

Разом із тим, з огляду на цiль децентралізації влади, нас турбує збільшення кількості робочих місць, зайнятості саме сільського населення, забезпечення вітчизняних, місцевих виробників сировиною шляхом створення прозорого ринку деревини, забезпечення балансу між екологічними, економічними та соціальними функціями ведення лісового господарства. На даний час підприємство забезпечує сировиною близько трьох десятків підприємств і підприємців району, а це, в свою чергу сприяє створенню додаткових робочих місць у сільській місцевості. Зазначаємо, що саме дане підприємство працює стабільно, своєчасно сплачує податки, не є дотаційним. З часу його створення будь-які кошти з обласного та районного бюджетів для його розвитку не виділялись. Підприємство бере активну участь вирішенні соціально економічних питань регіону».

«За» підтримку звернення проголосували 24 депутати.

Поділитися посиланням:
FacebookTelegramViberWhatsAppTwitter

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Я ознайомився/лася та погоджуюся з Правилами коментування та Політикою конфіденційності


Теґи публікації


Новини партнерів


Вам також може бути цікавоАльтанка просто на воді — унікальне місце відпочинку від лісівників Шепетівщини
На Шепетівщині депутата районної ради приборкували патрульні
У Славуті напишуть звернення до митрополита Онуфрія, щоб припинити релігійну ворожнечу
Сусідній із Шепетівкою райцентр повертає собі історичну назву
На Хмельниччині ввели мораторій на російськомовний культурний продукт
У Шепетівці демонтують пам’ятник Островському

Читайте у цій рубриціПід час велодрайву «Разом до перемоги» на Шепетівщині зібрали 145 тисяч гривень
В Ізяславі продали алкогольний напій підлітку: продавчинею займаються правоохоронці
У неділю ще одна громада на Шепетівщині перейшла до ПЦУ
У Шепетівці передали військовим квадрокоптер
В одній із громад Шепетівського району рівень нітратів у криницях перевищує норму в 2,5 рази
На автодорогах Шепетівського району за добу виявили «врожайну» кількість нетверезих водіїв
FacebookTelegramViberWhatsAppTwitter