В одній з громад Шепетівського району на вивезення сміття витрачають майже 5 млн гривень

В одній з громад Шепетівського району на вивезення сміття витрачають майже 5 млн гривень

Мова йде про Славутську ТГ, де вчора, 14 червня, відбулася нарада стосовно формування стратегії управління відходами. В ній взяли участь: міський голова Василь Сидор, представники комунальних підприємств та відповідальних структурних підрозділів виконавчого комітету міської ради.

Наразі головне завдання тергромади — максимально зменшити навантаження на міське сміттєзвалище шляхом сортування сміття, перероблення, в окремих випадках — вторинне використання.

Нині загальний об’єм побутових відходів громади — це 49079,1 м³, а загальні витрати на його вивіз становлять 4 млн 751 тис. 800 грн, захоронення — 569 тис. 500 грн.

Проте у цьому питанні Славута вже має певні досягнення. Зокрема, налагоджено співпрацю із підприємцями щодо збуту/вивозу пластика, скла, паперу та батарейок. На перспективу планується розширити зазначені напрямки та встановити додаткові контейнери.

Принагідно відзначили ініціативу славутчан — соціально-екологічний проєкт «NEMAGAZIN», що дозволяє повторне використання вживаних речей людьми, які мають потребу в одязі та взутті. Отож речі вже не викидаються у смітник, а передаються для подальшого використання.

В одній з громад Шепетівського району на вивезення сміття витрачають майже 5 млн гривень

Проєкт «NEMAGAZIN» у Славуті

На території КП «Славута-Сервіс» (вул. Здоров’я, 3-а) вже улаштовано майданчик для збору великогабаритного сміття. Також спільно із місцевим підприємцем планується відкриття ще одного такого майданчика на вул. Острозькій.

Славутська міська рада із Центром ресурсно-ефективного та чистого виробництва (Центр РЕЧВ) в Україні вже співпрацюють із промисловими підприємствами щодо картування відходів, визначення їхнього типу, кількості, збереження та транспортування, оброблення та утилізації промислових відходів виробництва.

Картування промислових відходів допоможе покращити процес поводження з ними в громаді та сприятиме розширенню економічних можливостей та зменшенню навантаження на довкілля.

Славутська міська ТГ спільно з Крупецькою, Улашанівською, Ганнопільською, Берездівською територіальними громади розробляє проєктно-кошторисну документацію «Реконструкція міського полігону ТПВ в місті Славуті». Зазначений сміттєсортувальний комплекс планується побудувати на території міського полігону. Наразі проходить розробка звіту з оцінки впливу на довкілля за плановою діяльністю «Реконструкція міського полігону ТПВ в м. Славута Хмельницької області».

«Поруч із технічним забезпеченням роздільного збору сміття важливо проводити й інформаційну кампанію щодо заохочення населення до цієї важливої справи. Прикладом цього можуть слугувати акції, які проводяться Молодіжною радою Славути, адже якщо юні славутчани закликають інших сортувати сміття, берегти навколишнє середовище, то результат неодмінно буде», — наголосив міський голова Василь Сидор.

Поділитися посиланням:
FacebookTelegramViberWhatsAppTwitter

Новини партнерів


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Я ознайомився/лася та погоджуюся з Правилами коментування та Політикою конфіденційності


Теґи публікації


Вам також може бути цікавоВ одній із громад Шепетівського району комунальники започаткували акцію порятунку чотирилапих
Славутчанка розповіла про сон бабусі, який допоміг пережити голод у 1933 році
Славутчанину, який побив матір свого сина, присудили 170 гривень штрафу
У Славуті шукають людей, які могли стати свідками вандалізму в парку
У Славуті рятувальники та соцпрацівники спільно проведуть роз’яснювальну роботу щодо пожежної безпеки
У Славуті 17 тисяч штрафу повинна заплатити керуюча магазином, яка не дотрималася карантинних вимог

Читайте у цій рубриціУ Судилківській ТГ облаштували пункти обігріву
У Судилкові в селянина сказилася корова, а в селі ввели карантинні обмеження
У Білогір’ї стартував новий сервіс, який полегшить життя власникам автівок
На Шепетівщині селянка на власному подвір’ї збирала на «звані вечері» блудних псів
В одній із громад Шепетівського району комунальники започаткували акцію порятунку чотирилапих
На Шепетівщині у стрілецькі дні заборонять перебування на прилеглих територіях стороннім