У Шепетівському районі земельну ділянку хмельничанина через суд повернуто під громадське пасовище

У Шепетівському районі земельну ділянку хмельничанина через суд повернуто під громадське пасовище

Полонський районний суд задовольнив позов прокуратури в інтересах держави: визнав недійсним наказ Головного управління Держгеокадастру у Хмельницькій області, яким затверджено проєкт землеустрою щодо відведення земельної ділянки у власність зі зміною виду цільового призначення, та надано у власність відповідачеві 2 га землі для ведення особистого селянського господарства із земель сільськогосподарського призначення державної форми власності, що розташована за межами населених пунктів Кустовецької сільської ради. Про це повідомила пресслужба Полонського районного суду.

В обґрунтування вимог позивач вказав, що на підставі наказу Держгеокадастру жителю Хмельницького (відповідачеві) надано дозвіл на розроблення проєкту землеустрою щодо відведення земельної ділянки площею 2 га у власність, однак ця земля знаходиться в межах земельної ділянки орієнтовною площею 18 га, на розроблення проєкту землеустрою щодо відведення якої управління Держгеокадастру раніше надало дозвіл Кустовецькій сільській раді — з метою її передачі в комунальну власність для створення громадського пасовища. На стадії розробки проєкту землеустрою виявилося, що землю, яку селяни використовують як пасовище, поділено на вісім ділянок, серед яких і спірна, що не дає змоги завершити роботу щодо відведення її під пасовище.

Полонська міська рада, як правонаступник Кустовецької сільської ради, звернулася до управління Держгеокадастру, щоб не допустити передачі у приватну власність землі, яку мешканці використовують як громадське пасовище, але звернення залишилося без реагування. На думку прокурора, передача спірної земельної ділянки у власність відповідачеві суперечить вимогам законодавства.

У відзиві на позовну заяву представниця Держгеокадастру заперечила проти задоволення вимог прокуратури, зазначивши, що відповідач, звертаючись до Держгеокадастру, надав усі передбачені законом документи й оскільки земельна ділянка, яку хотів отримати чоловік, не перебувала у власності чи користуванні третіх осіб та належала до земель державної власності, підстав для відмови у наданні дозволу на розробку проєкту землеустрою не було. Також під час розробки проєкту та проведення державної реєстрації цієї земельної ділянки жодного перетину з іншими чи наявності прав на новосформовані земельні ділянки у третіх осіб виявлено не було.

Як встановив суд, Кустовецька сільська рада, отримавши 5 січня 2018 року дозвіл на виготовлення проєкту землеустрою щодо відведення земельної ділянки для пасовища, 20 червня 2018 року уклала із ТОВ договір на виконання комплексу робіт з виготовлення проєкту землеустрою та сплатила повну вартість погодженої договірної ціни. Однак проєктна організація, порушивши умови договору, не вклалася у встановлений строк — 180 днів.

Тим часом Держгеокадастр 18 жовтня 2019 року надав дозвіл хмельничанину на виготовлення проєкту землеустрою щодо відведення земельної ділянки у власність із землі, яка розташована за межами населених пунктів Кустовецької сільської ради та у тому ж кадастровому кварталі, що й ділянка орієнтовною площею 18 га, щодо якої вже надано дозвіл Кустовецькій сільській раді й яку в результаті інвентаризації поділили на 8 ділянок.

Староста тамтешнього округу і представник міськради звернулися до Держгеокадастру із повідомленням щодо недопущення передачі у приватну власність спірної земельної ділянки за рахунок землі, яка використовується мешканцями села як пасовище. Рішення звернутися до Держгеокадастру щодо передачі земельних ділянок сільськогосподарського призначення з державної до комунальної власності, серед яких і вісім земельних ділянок, сформованих внаслідок поділу земельної ділянки орієнтовною площею 18 га, прийняли і депутати на позачерговій сесії Полонської міської ради — так рекомендували у Держгеокадастрі. Та якраз у день сесії Держгеокадастр видав наказ, яким затвердив проєкт землеустрою щодо відведення спірної земельної ділянки для ведення особистого селянського господарства у власність жителю Хмельницького.

«Прояв недобросовісності полягає в тому, що відповідач Держгеокадастр достеменно знав, що жителі села Голубча (на той час Полонського району, — Авт), яке знаходиться в межах на сьогодні вже Кустовецького старостинського округу Полонської міської ради ОТГ, здійснюють випас худоби на єдиній для даного виду використання земельній ділянці, розташованій поблизу с. Голубча зі сторони с. Кустівці, не врахував інтереси громади», — зауважує суд.

Відтак суд дійшов висновку, що Головне управління Держгеокадастру у Хмельницькій област,і завідомо знаючи, що прийнявши рішення про затвердження проєкту землеустрою щодо відведення земельних ділянок у власність восьми особам із земель, які використовуються як пасовище, створить для правонаступника Кустовецької сільської ради перешкоди у завершенні розпочатої процедури виготовлення проєкту землеустрою щодо відведення земельної ділянки орієнтовною площею 18 га у комунальну власність для потреб громадського пасовища, діяло неправомірно.

Рішення ще не набрало законної сили і може бути оскаржене до Хмельницького апеляційного суду.

Поділитися посиланням:
FacebookTelegramViberWhatsAppTwitter

Новини партнерів


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Я ознайомився/лася та погоджуюся з Правилами коментування та Політикою конфіденційності

Теґи публікації


Вам також може бути цікавоЩе одна пожежа у Полонному
У Полонному під час пожежі будинку травмувалося 4 людини
У Нетішинській тергромаді взялися за облаштування пунктів здоровֹ’я
У Шепетівському районі чоловік забирав знайому з гостей, заодно прихо­пив­ши ланцюги та кабель
У Нетішині поліцію очолив майор
У Шепетівському районі визначили місця, де можна зігрітися тільки вдень

Читайте у цій рубриціУправління поліції новоствореного Шепетівського району очолив полковник
У Шепетівці 1-, 2- та 3-поверхові будинки планують перевести на індивідуальне опалення
Довгожителька з Шепетівщини відзначає 100-річний ювілей
Голова Хмельницької облради вручила страхові поліси медикам Шепетівського Центру ПМСД
Шепетівські топографи відзначили подвійне свято
На водосховищі Хмельницької АЕС лебеді рятуються від лютих морозів