Бути чи не бути єдиній комунальній аптеці на Шепетівщині

Бути чи не бути єдиній комунальній аптеці на Шепетівщині

Сьогодні, 17 грудня, у приміщенні РДА відбулося засідання спостережної ради при комунальному підприємстві «Комунальне некомерційне підприємство «Шепетівський центр медико-санітарної допомоги» Шепетівської районної ради. На порядку денному — одне важливе питання: стан виконання рішення спостережної ради — відновлення ліцензії на діяльність комунальної аптеки.

Першою розповісти про ситуацію та стан справ запросили завідувачку аптеки Ірину Корчевську.

На початку Ірина Борисівна розповіла історію існування та приєднання 178-ої міжлікарняної аптеки до КП КНП «Шепетівський центр ПМСД». Відтак, зазначила, що на момент приєднання заклад на залишку мав медикаментів на суму понад 35 тисяч гривень та боргу майже 300 тисяч гривень.

Ірина Борисівна Корчевська розповіла історію аптеки

— Відновлення аптеки розпочалося дуже повільними кроками, бо вкладень у розвиток підприємства не надходило, — зазначила завідувачка Ірина Корчевська. — Тобто, на тисячу продала — на тисячу закупила…

Втім, далі товарообіг помалу збільшувався і розвиток таки розпочався:

— Більш-менш продуктивно ми почали працювати у 2020 році: був залишок, був обіг.

Втім, зі слів Ірини Борисівни на початку листопада секретар ПМСД принесла їй на підпис документ, в якому зазначалося, що у зв’язку з ризиком існування ПМСД та раціональним використанням приміщень її зобов’язували припинити існування аптеки станом на 16 листопада та провести інвентаризацію. З чим вона не погоджувалася та вважала таке рішення недоречним. Адже ліцензію можна було просто призупинити на деякий час.

— Потім приходить наказ № 212, що станом на 27 листопада провести інвентаризацію залишків і т.д., що ми і зробили, — розповіла пані Ірина. — На даний час діяльність аптеки зупинена повністю. Всі медзасоби національного переліку були передані до фармскладу Центру медико-санітарної допомоги, а решта — були знесені в одну кімнату, опломбовані, закриті на замок. І ніхто не думає, що я залишаюся матеріально відповідальною особою. Це — ліки, вони вимагають щоденного контролю по терміну придатності, а також вони мають контролюватися по держслужбі лікарських засобів, — зокрема, по забороні та карантину на препарати. До прикладу, вчора вийшла заборона на «Фосфалюгель». Тому мені довелося відкривати інвентаризаційний опис, аби подивитися чи є в мене дана серія…

Загалом, за увесь період аптека закупила ліків на 1 мільйон 777 тисяч гривень, а реалізувала на суму понад 1 мільйон 600 тисяч. Роздрібна реалізація складала понад 1,5 мільйони гривень.

Також Ірина Борисівна зазначила, що вона виконувала обов’язки не лише завідувачки, але й провізора, фармацевта, уповноваженої особи по контролю лікарських засобів, а подекуди й санітарки. Працювала на розвиток і навіть почала розраховуватися зі старими боргами. Однак, покрити їх у повному обсязі їй не вистачило часу. І попри те, що на аптеці наразі висить вивіска «зачинено», люди чи не щодня запитують коли ж її відкриють знову. Адже саме тут реалізовували «копійчані» препарати, які не вигідні для реалізації іншим приватним аптекам.

— Тут за рецептами від сімейного лікаря препарати брали психоневрологічні хворі, люди, які мають статус чорнобильців, афганці, інваліди, дітям тощо…

У ході виступу завідувачка розповіла, що мала плани надалі, після погашення боргу, розвивати потужності для виготовлення лікарських засобів. Адже раніше тут виготовляли препарати, які вимагали стерильних та нестерильних умов. Були власні лінії виробництва. Тобто, були всі передумови для подальшого розвитку.

— Була маса причин та можливостей зберегти аптеку без анулювання ліцензії. Значить причина не тільки в аптеці, не тільки в тому піарі: ми відкрилися, у нас є аптека на всю Україну. Це добре, але ж розвитку немає.

Надалі на адресу Ірини Корчевської лунали питання від спостережної ради про історію аптеки до приєднання та яким чином утворився борг.

Поки тривало засідання, у зал зайшла жінка, яка шукала відповіді: де знайти ліки для своєї сестри. Відтак, зазначила, що раніше їх за рецептом купувала саме в аптеці при центрі ПМСД.

У зал зайшла жінка, яка шукала відповіді

— Такий препарат невигідно купувати приватним аптекам, бо на нього йде регульована націнка, — відповіла Ірина Борисівна, переглядаючи знайомий їй рецепт.

Відразу у членів спостережної ради виникло зауваження, що питання про придбання засобів у громадян виникатимуть і надалі. Адже люди звикли купувати препарати у комунальній аптеці.

Після обговорень повернулися далі до порядку денного.

— Із закриттям аптеки у соцмережах є різні бачення. От скажіть: вас заставляв керівник звільнятися? — запитав Ірину Корчевську член спостережної ради Валерій Косогов.

Бути чи не бути єдиній комунальній аптеці на Шепетівщині

— Так, мені запропоновано було написати заяву.

— Тобто роботи нема для вас, аптека нам як би вже не потрібна, і ви не треба для трудового колективу?

— Так, — коротко відповіла Ірина Борисівна.

Далі слово надали керівнику КП КНП «Шепетівський центр ПМСД» Андрію Нечипоруку. На початку виступу він намагався з’ясувати, що ж стало причиною накопичення боргів аптекою № 178. Після тривалих розповідей члени спостережної ради та присутні у залі просили все ж перейти до питання щодо ліцензії. Адже обговорення історії не мало ніякого стосунку до теперішньої ситуації. До того ж, борги та ситуація, в якій опинилася аптека, не стали перепоною свого часу для приєднання до структури ПМСД.

В ході виступу Андрій Григорович підтвердив, що справді реалізація лікарських засобів в аптеці суттєво збільшилася

В ході виступу Андрій Григорович підтвердив, що справді реалізація лікарських засобів в аптеці суттєво збільшилася. Це все відбувалося завдяки співпраці з сімейними лікарями, не порушуючи законодавства:

— Зарплату працівникам аптеки виплачували не із заробітку аптеки, а з іншого фонду — за кошти Національної служби здоров’я України тоді, коли це можна було робити.

Зі слів головного лікарня ПМСД, ця сума складала біля пів мільйона гривень на рік. Ще близько 100 тисяч гривень становили витрати на комунальні послуги:

— Заробіток аптеки ми з Іриною Борисівною витрачали на збільшення асортименту лікарських засобів, аби це привело до збільшення обороту, що ми і зробили.

Також Андрій Нечипорук зазначив, що ПМСД свого часу підтримало пропозицію спостережної ради по пільговому забезпеченню лікарськими засобами громадян за рахунок коштів підприємства тоді, коли це було можливо.

Далі головний лікар розповів, чому ж було прийнято рішення про анулювання ліцензії:

— Є відповідні вимоги НЗСУ, які прописані в договорі на надання первинної медичної допомоги. Там чітко прописано, на що ж можна витрачати кошти Національної служби здоров’я України. Це не є реалізація лікарських засобів або будь-яка компенсація. Якщо ми можемо компенсувати комунальні послуги, які прописані у фінплані, то рядка про відшкодування лікарських засобів — нема.

В ході тривалих обговорень члени спостережної ради зазначили:

— Тобто, основна причина анулювання ліцензії те, що ви вже не спроможні були дофінансовувати відшкодування лікарських засобів. Тому ви клопотали за закриття та анулювання ліцензії?

На що Андрій Нечипорук відповів:

— Так, ми перереєструємося, отримаємо нові умови договору на нашу основну діяльність на 2021 рік. Вивчимо, чи є там мінімальна можливість розвивати послугу реалізації лікарських засобів. Але це все буде у квітні 2021-го.

А поки що у найближчих планах головного лікаря — проведення зовнішнього аудиту у діяльності аптеки. Він хоче розібратися, чому ж не вдавалося підприємству і не зовсім удається тепер отримувати прибутки.

— Наразі аптека не закрита, а її потужності використовуються для основної нашої діяльності — забезпечення наших амбулаторій та ФАПів лікарськими засобами.

Лише після всіх цих процедур можна буде говорити про те, як відновити аптеку і чи можна буде розвивати технологічну лінію з виготовлення ліків.

Натомість спостережна рада рекомендувала та запропонувала головному лікарю КП КНП «Шепетівський центр ПМСД» в межах своєї компетенції вирішити питання щодо поновлення ліцензії комунального підприємства на роздрібну торгівлю лікарськими засобами, прибання, реалізацію і зберігання наркотичних засобів, психотропних речовин та прекурсорів з метою діяльності аптеки в структурі Центру ПМСД.

Поділитися посиланням:
FacebookTelegramViberWhatsAppTwitter

Новини партнерів


4 коментарі до статті «Бути чи не бути єдиній комунальній аптеці на Шепетівщині»

  1. Таня Холодова коментує:

    Рекомендувала, ха ха ха . А віз і нині там і він мабуть і залишиться там. Побалакали, сіли і заплакали.

  2. Віктор Д коментує:

    Можливо та аптека і потрібна, правду про це скажуть лише медики, і точно ніяк аж не громадські активісти. Гасла та історичні здобутки потрібно залишити у минулому (влаштуйте музей у якомусь кутку чи повісьте пам’ятну дошку на згадку про колишні здобутки). Зрозуміло одне, в час коли нормальні аптеки отримують надприбутки бути збитковими… Вибачте! Замало бути керівнику хорошою людиною, потрібно бути ефективним менеджером перш за все, це ж комерційна структура і борг у 300 000 грн не варто навіть критикувати, цей директор точно не на своєму місці. Не плутайте благодійність із комерційною діяльністю. Хто хоче бути “добреньким”, то нехай візьме персонал на своє особисте утримання.

  3. Дохтар гарно “разказує” …

  4. Max коментує:

    Аптека знаходиться в “жопі миру”, місячний виторг менший ніж денна виручка в конкурентів. Ось ці чинники є основними в її унікальності. Про що далі говорити?


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Я ознайомився/лася та погоджуюся з Правилами коментування та Політикою конфіденційності


Теґи публікації


Вам також може бути цікавоНа Хмельниччині онлайн-аптека продавала фальсифіковані та заборонені ліки
У вересні на Шепетівщині зафіксовано в 8 разів більше хворих на COVID-19, ніж у серпні
На Шепетівщині чоловік налякав серійника з 30-річним кримінальним стажем
Як шепетівчанам з вересня потрапити на прийом до лікарів?
У Шепетівці щепитися можна і в аптеці, і в торговому центрі, і в райдержадміністрації
Шепетівський Центр ПМСД не лікуватиме нещеплених хворих

Читайте у цій рубриціКоли буде тепло у Славуті?
Батька, який зник на заробітках, суд оголосив померлим
На Полонщині у чоловіка знайшли наркотики у великих розмірах
Нетішинcькі заклади освіти йдуть на дистанційне навчання
У Славутській лікарні катастрофічно не вистачає кисню
Підвищення вартості розподілу газу призведе до здорожчання централізованого опалення в Шепетівці