Модернізація електро­підстанції щомісяця заощаджує водоканалу Шепетівки до 150000 грн

Модернізація електро­підстанції щомісяця заощаджує водоканалу Шепетівки до 150000 грн

Днями на Шепетівському водоканалі завершили модернізацію головної підстанції комунального підприємства. Зокрема, провели комплекс робіт з відновлення системи релейного захисту.

— Релейний захист допомагає убезпечити від руйнування пошкоджений елемент або зменшує масштаби такого руйнування. Також обмежує розповсюдження пошкодження на інші суміжні елементи електроенергетичної системи, — пояснює Дмитро Міхтєєв, головний енергетик підприємства.

За його словами, оновлення системи релейного захисту електропідстанції дуже важливе. Оскільки від цього безпосередньо залежить водопостачання усього міста.

— Раніше система захисту була в не дуже надійному стані. А це могло привести до пожежі та серйозних наслідків. Водопостачання до міста могло припинитися на весь тиждень, якщо не довше, — зауважує Дмитро Міхтєєв.

Нагадаємо, 17 травня під час грози блискавка пошкодила лінію електромережі, яка забезпечує подачу води із свердловини у лісі в місто. Через це 20 травня були виконані ремонтні роботи основних механізмів та ліквідовані наслідки, що спричинила негода.

Модернізація електро­підстанції щомісяця заощаджує водоканалу Шепетівки до 150000 грн

Разом з оновленням релейного захисту для підстанції також закупили необхідне технічне обладнання, яке раніше поцупили грабіжники.

— Ця підстанція є основною енергетичною артерією, з якої живитися 80 % водоканалу. Звідси розподіляється напруга до водозаборів «Лісова галявина» та «Дубовий гай», на каналізаційні очисні споруди, головну каналізаційну та водопровідну насосні станції. Щоб надалі не допустити крадіжок, територія підстанції знаходиться під цілодобовою охороною поліції та встановлена сигналізація, — розповідає головний інженер водоканалу Андрій Савчук.

Важливо також, що завдяки роботі електропідстанції Шепетівкаводоканалу вдається економити витрати на електроенергію, що впливає на регулювання розміру тарифу за водопостачання.

— Шепетівкаводоканал є найбільшим споживачем електроенергії у Шепетівці. В середньому впродовж місяця витрачається близько 250 тисяч кВт. Оскільки основну масу електроенергії підприємство споживає через електропідстанцію за першим класом, то на кожному кіловаті вдається економити приблизно 60 коп. А це біля 150 тис. грн щомісяця, — каже Віталій Биков, директор комунального підприємства «Шепетівкаводоканал».

Весь комплекс робіт з модернізації електропідстанції та поновлення викрадених матеріалів коштував 200 тис. грн, які попередньо були виділені Шепетівською міською радою. А регулярне обслуговування складає близько 20 тис. грн в місяць за рахунок власних коштів підприємства.

Поділитися посиланням:
FacebookTelegramViberWhatsAppTwitter

Новини партнерів


2 коментарі до статті «Модернізація електро­підстанції щомісяця заощаджує водоканалу Шепетівки до 150000 грн»

  1. Віктор коментує:

    Cкільки вже можна “баки забивати” робочими моментами видаючи їх за сепер-пупер надзвичайно-успішні досягнення? Мені що хоч на копійку тариф найвищий у області знизять?

    • Андрій коментує:

      Тарифи не знизять, а от економія за рахунок вже регулярного раптового відключення води в місті очевидна…


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Я ознайомився/лася та погоджуюся з Правилами коментування та Політикою конфіденційності

Теґи публікації


Вам також може бути цікавоГідравлічні домкрати для ремонтних робіт
У Хмельницькому група осіб «придумала», як телефонувати за кордон дешевше
Гідравлічні домкрати: як вибрати ідеальну модель
Шепетівську ТГ відвідала голова облради
У Шепетівці на міських бюветах оновили ультрафіолетові випромінювачі
У Шепетівці кілька вулиць залишаться без водопостачання

Читайте у цій рубриціНетішинці з 1 січня платитимуть за воду дорожче
В Ізяслав навідалися благодійники з Великобританії
Нетішин переймає досвід будівництва водогонів у Теофіполі
У Славуті комунальники стали на захист майна від вандалів
Шепетівській багатопро­фільній лікарні подарува­ли холодильники для вакцин та постіль
Славута поділилася досвідом, як будувати цементні дороги