Дитячий садок, ФАП, аптека — здобутки за роки незалежності у Ленківцях

Село Ленківці вторік восени стало центром об’єднаної територіальної громади. Селяни вважають, що за роки незалежності життя в їхній громаді покращилося.

25-річна Тетяна Кузьмінчук майже ровесниця незалежної України. Зараз вона — молода мама. Своє майбутнє жінка пов’язує із Ленківцями.

— Я тут народилась і виросла, а зараз тут росте мій тримісячний син. Після закінчення Хмельницького національного університету  повернулася додому. Працювала заготівельником сировини у СТОВ «Поділля+». Пам’ятаю, мої батьки стикнулися із безробіттям. Поступово ситуація в селі змінилася, збільшилася кількість робочих місць. Селянам місцева влада організовує свята. Добре, що люди відкладають домашні справи і йдуть на урочистості. Ось і придбала для себе вишиванку, щоб відвідувати такі свята саме в національному вбранні. Ми живемо в незалежній Україні, маємо свої життєві принципи. У кожного є можливість займатися тим, чим хоче.

— Маємо добротний дитячий садочок, в якому працює дуже гарний колектив, — розповіла 62-річна Лідія Іванівна, пенсіонерка. — Раніше садочок знаходився в примітивному приміщенні, а зараз установа перебралася в типову будівлю, в якій вже створили всі умови для дітей. Уторік відкрили медпункт, для селян стали доступніші медичні послуги. Раніше не мали свого лікаря, а зараз працює чудовий м медик. За цей рік люди його вже встигли полюбити. Головне за ці роки — створення ОТГ. Звичайно, люди хочуть, щоб дороги відремонтували, покращили соціальну сферу в селі.

— У місцевій школі провели ремонт зовнішній та внутрішній, тому приміщення стало більш привабливим та сучасним. А ще з дев’ятирічки стали повною середньою. У Ленківцях раніше навчалося 170 місцевих учнів, а зараз — 136, ще 43 дитини привозять із інших сіл, — розповіла Лілія Наумець.

— Поступово демографічна ситуація в селі покращується. У перший клас цьогоріч іде 13 дітей, із них 12 — ленківчани, — розповіла  Наталія Євтушок.

Вчителі пригадали важкі 90-ті. Півроку не виплачували заробітну плату. Їздили на цукрокомбінат, щоб забрати кілька мішків цукру.

— Щоразу на першому дзвонику директор школи говорила: «Дякую тим, хто вистояв». Стоїш на урочистій лінійці, а в очах сльози, — пригадала Лідія Костенецька.

— Наші побажання — мир в Україні, — висловили колективну думку вчителі. — Ми пережили складні часи, тому зможемо поступово покращити життя в країні. Саме цьогоріч із села почали масово виїжджати за кордон. Саме молодь їде на заробітки. В селі немає перспектив самореалізуватися після закінчення вишів, тому шукають деінде заробітки.

Вчителі побажали, щоб в Україні не лише ввели безвізовий режим, але й наблизили рівень життя за тими стандартами в усіх сферах.

82-річна пані Марія пригадала, що раніше доводилося важко працювати:

— Сама штукатурила хату, не мали грошей, щоб найняти працівників. Виростили троє дітей, при цьому працювала в колгоспі, виконуючи норму. Зараз легше стало жити. В селі відкрили аптеку, не потрібно когось просити, щоб в Шепетівці купив ліки, як було раніше. Маю одне побажання, щоб краще працювала поліція. Раніше набагато безпечніше було, боялися міліцію.

— За вісім місяців, відколи створили Ленковецьку ОТГ, поступово реалізовуємо заплановані проекти, — розповів Юрій Криворчук, голова ОТГ. — 4,8 млн гривень виділила держава на розвиток інфраструктури нашої громади. За ці кошти проведемо капітальний ремонт Будинку культури в Ленківцях. У шести школах нашої громади частково замінено вікна та двері. Ще побудуємо дві нових котельні та у шістьох проведемо реконструкцію. За власні кошти почнемо ремонтувати дороги. У Чотирбоках проводиться ремонт дитячого садочка: реконструкція даху та внутрішні роботи.

Поділитися посиланням:
FacebookTelegramViberWhatsAppTwitter

Новини партнерів


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Я ознайомився/лася та погоджуюся з Правилами коментування та Політикою конфіденційності


Теґи публікації


Вам також може бути цікавоЧитайте у цій рубриці