Минулоріч у Шепетівському районі зафіксували 4 випадки сказу

На Шепетівщині щорічно реєструються випадки захворювання на сказ тварин. Так, в минулому 2019 році зареєстровано 4 випадки — три собаки та одна лисиця. Захворюваність реєструвалася в селах Хутір, Білокриниччя, Коськів та місті Шепетівці.

Про це зазначає Володимир Костюк, завідувач відділенням організації епідеміологічних досліджень Шепетівського міськміжрайонного відділу ДУ «Хмельницький обласний лабораторний центр МОЗ України».

— За медичною допомогою з приводу покусів, ослинення, подряпин тваринами звернулось за минулий рік 70 чоловік, в тому числі, 30 дітей до 17 років. В 16-ти випадках назначались антирабічні щеплення. Враховуючи те, що на Шепетівщині нараховується чимала кількість бродячих собак та котів, є реальна загроза виникнення цього смертельно-небезпечного захворювання, яким є сказ, — каже Володимир Костюк.

Щоб захистити себе від захворювання, фахівці радять дотримуватись таких правил:

  • дворових собак утримувати у вольєрах, вигулювати на короткому повідку та у намордниках, щорічно робити профілактичні щеплення;
  • уникати контактів з бездомними та дикими тваринами;
  • вживати заходи з недопущення диких хижаків до тваринницьких ферм та інших місць розташування свійських тварин;
  • мисливцям та працівникам лісового господарства під час зняття шкіри з вбитих диких тварин користуватися гумовими рукавичками, після чого, не знімаючи їх, вимивати руки у дезінфекційному розчині.

Що ж робити у випадку, коли вас покусала тварина? Перш за все, рану необхідно ретельно промити мильним розчином, а краї обробити 70 % розчином спирту або 5 % розчином йоду, накласти стерильну пов’язку. Наступний крок — своєчасне звернення за кваліфікованою медичною допомогою для вирішення питання щодо необхідності проведення антирабічних щеплень. Пам’ятайте, що щеплення актуальні, коли курс розпочато в перші 14 днів від моменту зараження.

— У такому разі можна звернутись до сімейного лікаря за місцем проживання, а при тяжкому випадку викликати негайно швидку допомогу за номером 103, — каже завідувач відділенням.

Вже під час проходження курсу антирабічних щеплень важливо не пропускати процедури та не переривати курс, дотримуватись режиму, встановленого лікарем, не вживати алкоголю, уникати переохолоджень та перегрівань. Натомість тварину, яка завдала ушкоджень — покусала чи ослинила —у жодному разі не можна вбивати. Навпаки, за нею необхідно спостерігати протягом 10 діб (при зверненні потерпілого за медичною допомогою лікувальний заклад інформує територіальні установи).

Пам’ятайте, сказ вилікувати не можна, його можна тільки попередити. Бережіть своє здоров’я та здоров’я своїх близьких!

Нагадаємо, що в минулому році скажене цуценя покусало двох селянок. У Шепетівському районі провели відстріл 24-ох червоних лисиць.

Поділитися посиланнямЗалишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Я ознайомився/лася та погоджуюся з Правилами коментування та Політикою конфіденційності


Теґи публікації


Вам також може бути цікавоНовини партнерів


Читайте у цій рубриці