Районні депутати виступили проти відкриття ринку землі

Районні депутати виступили проти відкриття ринку землі

У середу, 23 жовтня, депутати Шепетівської районної ради під час чергової сесії підтримали звернення депутатів Хмельницької обласної ради до Президента України з питань проведення Всеукраїнського референдуму щодо можливості продажу сільськогосподарської землі в Україні.

Адже скасування мораторію та запровадження в Україні ринку земель сільськогосподарського призначення є одним із кроків, які виходять далеко за рамки сьогодення та визначають подальшу долю не тільки аграрного сектору, а й всієї країни на десятиріччя вперед. Відтак, це питання не лише економічне, а й соціальне.

« …Там, де землю обробляють малі і середні аграрії, — село продовжує жити: у людей є робота, місцеві бюджети отримують податкові надходження, а самі аграрії відіграють ключову роль у підтримці соціального та культурного життя громади. Там, де землю забрали великі агрохолдинги, а особливо, холдинги з капіталом іноземного походження, спостерігається інша картина: люди працюють вахтовим методом, а більшість сіл виявляються просто не потрібні, економічно невиправдані, що веде до їх повільної смерті. В результаті, їх мешканці опиняються замкненими всередині депресивних територій, тому що не можуть продати свою хату та перебратися в інше місце.

Враховуючи вищесказане, ми прийняли рішення підтримати зведення ГС «Всеукраїнська Аграрна Рада» до Президента України № 345 від 14.08.2019 щодо недопущення поспішного відкриття ринку земель сільськогосподарського призначення і законодавчої заборони іноземцям купувати українські землі. Забезпеченням цього є внесення відповідних норм до першої частини Конституції України, що можна зробити лише після проведеного всеукраїнського референдуму. Невиконання цього та допуск іноземців до українських земель є реальною загрозою нашій економічній та продовольчій безпеці, а також призведе до наростання соціального напруження та пришвидшеної деградації українського села!

Ми глибоко переконані, що земля має бути ресурсом розвитку саме українського народу, а не об’єктом наживи для іноземних спекулянтів та олігархів, в тому числі, росіян та кремлівської кліки, представники якої вже давно обзавелися паспортами країн ЄС, Великої Британії та США!

Зважаючи на вищезазначене, звертаємось до Президента України з проханням:

  • терміново ініціювати широке, публічне, суспільне обговорення покрокового запровадження прозорого й цивілізованого обігу земель в інтересах нинішнього і майбутніх поколінь, у тому числі із залученням держави і громад, як суб’єктів цього обігу;
  • ініціювати проведення Всеукраїнського референдуму щодо запровадження в Україні ринку землі сільськогосподарського призначення, в тому числі щодо заборони іноземним фізичним і юридичним особам прямо, або опосередковано набувати у власність українські землі сільськогосподарського призначення, а також переважного права державі і громадам купувати українські землі сільськогосподарського призначення;
  • провести інвентаризацію всіх земель в Україні, наповнити державний земельний кадастр, створити умови, аналогічні європейським, для кредитування і підтримки аграріїв;
  • до врегулювання вищезазначених питань, а також повернення окупованих територій, продовжити мораторій на продаж сільськогосподарських земель».

Такий текст звернення прийняли на пленарному засіданні двадцять сьомої сесії обласної ради 19 вересня. Відтак, його підтримали й районні посадовці.

Поділитися посиланням:
FacebookTelegramViberWhatsAppX

Підписатися на наші новини у месенджерах:

Новини партнерів


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Я ознайомився/лася та погоджуюся з Правилами коментування та Політикою конфіденційності

Теґи публікації


Вам також може бути цікавоУ Шепетівці одне з найстаріших приміщень підлягає приватизації
У Нетішині під час сесії позитивно вирішилося лише одне питання
Боржникам знову відключатимуть газ, світло й воду: аналітики пояснили, хто уникне штрафів
На Шепетівщині учні ліцею сподіваються, що зможуть завершити навчальний рік у новому корпусі
Для трьох закладів освіти Шепетівської ТГ виділили гроші на укриття
В Ізяславській ТГ прийняли бюджет на наступний рік та перейменували 18 вулиць

Читайте у цій рубриціНа Шепетівщині засудили наркоторговицю, яка продавала товар «з рук в руки»
Зупинилось гаряче серце демобілізованого воїна із Шепетівщини
Держава продає спиртзавод на Шепетівщині: чим він відомий
У Шепетівці суд виніс вирок крадію, якого затримала охорона гіпермаркету «на гарячому»
Шепетівка підписала меморандум із містом у Швеції
На щиті повернувся у рідне село воїн із Шепетівщини
FacebookTelegramViberWhatsAppX