На Шепетівщині проживає майже сімсот Матерів-героїнь

У Шепетівському районі нараховується 559 Матерів-героїнь, а в місті Шепетівці таких жінок понад 110 осіб. Свого часу це почесне звання отримали жінки, що виростили не менше п’ятьох дітей. Важливо щоб всі ці діти не перебували на обліку в правоохоронних органах, не мали судимостей та не виховувалися в інтернатах.

У районі щодо 11-ти жінок вже подали клопотання задля присвоєння звання Матері-героїні.

Середній вік жінок, що мають це звання, становить 38 років. Найстарша, якій було присвоєно це почесне звання, — 92 роки.

— Якщо жінка не дожила до дня вручення медалі, то грошову нагороду її сім’ї не віддадуть. З цього приводу навіть були випадки, коли родичі матері-героїні судилися, — розповіли у Шепетівському районному центрі соціальних служб сім’ї, дітей та молоді.

З 1 січня 2008 року Указом Президента України Віктором Ющенком була заснована одноразова винагорода жінкам, яким присвоєно почесне звання України «Мати-героїня», у десятикратному розмірі прожиткового мінімуму, встановленого для працездатних осіб.

Загалом, на Шепетівщині ще 512 сімей мають статус багатодітних. У них виховується 1694 дитини. 400 сімей мають по троє дітей, 61 сім’я має по чотири дитини. 34 родини виховують по п’ятеро дітей. У 10-х — по шестеро дітей. П’ять жінок мають по семеро дітей. Найбільше дітей — по 9 — виховують дві родини у районі. Середній вік багатодітних матерів — 30 років.

Поділитися посиланням:
FacebookTelegramViberWhatsAppTwitter

Новини партнерів


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Я ознайомився/лася та погоджуюся з Правилами коментування та Політикою конфіденційності


Теґи публікації


Вам також може бути цікавоЧитайте у цій рубриці