За 5 років борг теплопостачальника за газ виріс у десять разів

Під час засідання комісії з проведення конкурсу на право отримання в концесію об’єктів централізованого водо- та теплопостачання, яке відбулося у четвер, 28 квітня, перший заступник міського голови Володимир Вихівський поінформував присутніх про борги ТОВ «Шепетівка Енергоінвест» перед НАК «Нафтогаз України».

Так, відповідно до інформації на сайті НАК «Нафтогаз України» від 4 травня 2017 року щодо заборгованості підприємств ТКЕ та ТЕЦ за газ, використаний для виробництва теплової енергії, сумарна заборгованість ТОВ «Шепетівка Енергоінвест» становить 61 383 642,31 грн.

Також перший заступник зачитав офіційні документи:

— Виконавчою службою за рішенням суду та зверненням Шепетівської прокуратури було накладено арешти на рахунки підприємства-боржника. 10 квітня цього року ми отримали від виконавчої служби таку інформацію: «В ході примусового виконання встановлено, що за боржником не виявлено зареєстрованих транспортних засобів, сільськогосподарської техніки та нерухомого майна, на яке можна звернути стягнення. На рахунках боржника відсутні кошти для погашення заборгованості».

— Нехай оголошують боржника банкрутом і підприємство знову повертають у комунальну власність громади міста Шепетівка, — зауважив Валерій Федоров, депутат Шепетівської міської ради.

Однак Володимир Вихівський дещо додав:

— Шановні члени комісії, нещодавно Шепетівська міська рада отримала відповідь на лист-звернення до голови правління НАК «Нафтогаз України» інформацію про суму боргу ТОВ «Шепетівка Енергоінвест». Відповідно до 22 статті Закону України «Про теплопостачання»: у разі якщо суб’єкту господарювання надано в користування (оренду, концесію, управління тощо) цілісний майновий комплекс (індивідуально визначене майно) з вироблення теплової енергії, такий суб’єкт стає правонаступником за борговими зобов’язаннями з оплати спожитих енергоносіїв та послуг із їх транспортування і постачання, що виникли у суб’єкта господарювання, який раніше використовував зазначене майно (володів або користувався ним). З урахуванням вищевикладеного, ці борги автоматично лягають на тепломережу або територіальну громаду міста Шепетівки, якщо концесіонер не погасить заборгованість. Таке роз’яснення дав НАК «Нафтогаз України». Це на той випадок, якщо ви думаєте, що НАК «Нафтогаз України» повісить борги на ТОВ «Шепетівка Енергоінвест», а ми візьмемо тепломережу з чистого листа.

На момент передачі тепломережі у концесію борг становив понад шість мільйонів гривень.

— Як мені відомо, ТОВ «Шепетівка Енергоінвест» згідно з договором концесії взяла на себе і боргові зобов’язання, що були створені тепломережею, — зазначив Володимир Костюк, депутат Шепетівської міської ради. — Якраз ці 6 мільйонів вони і мають сьогодні погасити, а не 56.

— Наразі питання не в шести мільйонах чи іншій сумі, а в тому, що вони лягають на нас, територіальну громаду, — заперечив Павло Спеціальний, депутат Шепетівської міської ради.

— Навіщо ви вводите в оману споживачів, надаючи неправдиву інформацію, — відповів Володимир Костюк. — Це їхній особистий борг, а не жителів Шепетівки.

— Коли НАК «Нафтогаз» перекриє газ, то боржники втечуть за кордон, а ми залишимося з розбитим коритом, — додав Михайло Верхогляд, депутат Шепетівської міської ради.

Наразі питання, хто змушений буде платити по боргам, залишається відкритим.

Детальніше у відеосюжеті:

Поділитися посиланням:
FacebookTelegramViberWhatsAppTwitter

Новини партнерів


1 коментар до статті «За 5 років борг теплопостачальника за газ виріс у десять разів»

  1. Igor Bakuta коментує:

    Эта информация уже давно ходит, про долг. Но люди платят ,а тем кто должники, Теплосеть во всю решения судов разносит.


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Я ознайомився/лася та погоджуюся з Правилами коментування та Політикою конфіденційності


Теґи публікації


Вам також може бути цікавоЧитайте у цій рубриці