Де будинок втрачає тепло?

Найактуальнішим завданням для мешканців багатоповерхівок, враховуючи високі тарафи на комунальні послуги, є мінімізувати втрати при теплопостачанні.  Ні для кого не секрет, що шепетівчани платять великі кошти, але зимують у холодних квартирах. При цьому йдуть великі втрати на шляху від котельні до квартири споживача.

Після створення ОСББ, кожне об’єднання намагається економити.

Постає актуальне питання: «Що робити?»

— Починати потрібно з енергоаудиту, — пояснив начальник відділу енергоаудиту «Львівського інституту енергоаудиту» Микола Гутник. — Енергоаудит — це обстеження будинку, щоб визначити рівень енергоспоживання, оцінити нераціональні втрати будівлі. Це дасть розуміння який потенціал енергозбреження можна отримати. Потім пропонуємо послідовні заходи від беззатратних, які можна виконати власними силами, до дороговартісних, що потребують залучення інвестицій.

За допомогою тепловізора енергоаудитори провели заміри будинку №11 на вулиці Островського в Шепетівці, щоб скласти термограми. Завдяки якій дається оцінка температури поверхні огороджувальних конструкцій, виявляення аномальних витоків тепла.

Енергоаудит має кілька етапів. Все залежить від того, які висновки планує отримати замовник.

— Після аудиту надаємо повний опис будівлі і покроковий план реалізації заходів щодо збереження тепла, — додав начальник відділу енергоаудиту. — Наявність такого висновку потрібна також для отримання пільгових кредитів, коли йдеться про утеплення фасадів, реконструкцію систем опалення, перекриття даху та заміни вікон. А також для залучення до виконання інвесторів чи отримання грантів.

На зустрічі з журналістами представники «Львівського інституту енергоаудиту» та ТОВ «Шепетівка Енергоінвест» пояснили, наскільки важливо провести енергоаудит будинків, щоб, в першу чергу, виконати дрібні роботи, які допоможуть усунути втрати тепла.

На запитання про доцільність такого аудиту та про зацікавленість у цьому надавача послуг детальніше у відеосюжеті:

Поділитися посиланням:
FacebookTelegramViberWhatsAppTwitter

Новини партнерів


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Я ознайомився/лася та погоджуюся з Правилами коментування та Політикою конфіденційності


Теґи публікації


Вам також може бути цікавоЧитайте у цій рубриці