В ОСББ нижчі тарифи на послуги

В ОСББ нижчі тарифи на послуги

Кожне об’єднання співвласників багатоквартирних будинків має свою історію створення. Зокрема, мешканці двох 9-поверхівок на вулиці Миколи Островського (будинки № 5 і 7) об’єдналися вторік в ОСББ майже одночасно.

Умови створення в них схожі. По-перше, відсутні будь-які документи по будинках та про розміри прилеглих земельних ділянок. Тому планують виготовити інші, але вони не матимуть проектів комунікацій. По-друге, очолили об’єднання мешканки, яким не байдуже, в яких умовах проживати.

В ОСББ нижчі тарифи на послуги

— Наша ініціативна група випадково дізналася, що у будинку вже створене ОСББ ще 31 травня, — пригадує початок «ходіння по муках» Наталія Майко, голова правління будинку №5. — Хоча жоден мешканець не брав участі у зборах, не обговорювався статут, не вибиралися ні ревізійна комісія, ні правління, ні голова, як того вимагає чинне законодавство. До того ж, людина, на яку зареєстровано ОСББ, не належить до співвласників будинку. Це створено для того, щоб ми не могли зареєструвати ОСББ, яке почало б невідкладно обслуговувати багатоповерхівку. Ще одна трудність, з якою довелося зіштовхнутися, це те, що нас зареєстрували, як прибуткову організацію, тобто наприкінці року ми мали б прозвітувати про прибутки, хоча насправді є збиткові.

Мешканці будинку №5 виправили ситуацію, пов’язану зі створенням ОСББ, законним шляхом: переобрали керівників на своїх загальних зборах.

— Швидше за все, якби з’ясовували в судах, на яких підставах утворили об’єднання, справа затягнулася б на роки, — деталізує пані Наталія. — Згідно з рішенням сесії Шепетівської міської ради вже з 1 листопада будинок передали на утримання ОСББ. Щойно створене ОСББ вже утеплило мережі теплопостачання в одному під’їзді, придбало два нових електролічильники на загальні мережі.

— Найперше, що зробили — найняли прибиральницю. Тепер в будинку миють під’їзди і відчутний запах миючих засобів, а не стоїть сморід, як раніше. Всі мешканці планують зробити ремонт, тому маємо встановити кодові замки з домофонами.

За словами Наталії Майко, перша перевага об’єднання — економія коштів, які варто використати для більш якісного обслуговування.

— Нагальна потреба будинку — утеплення ззовні, — зазначила голова ОСББ. — У нас є місця, що в під’їзді бачимо небо, бо розійшлися панелі. На часі, можливо, обстеження конструкцій. Чим це зумовлено — невідомо, що чекає будинок, якщо не вживати заходи, страшно уявити. Вже давно минув термін експлуатації ліфтів. Це вже навіть не сьогоднішня, а позавчорашня проблема. Будинок та комунікації потерпають від опадів. Адже з даху, що протікає, вода потрапляє у електрощитову, та по дротах Інтернету дощ затікає у ліфт. І таких завдань, що потребують негайного усунення, багато.

В ОСББ нижчі тарифи на послуги

Голова правління будинку №7 Валентина Парфенюк вважає, що самостійно мешканці зможуть обслуговувати будинок за менші кошти, ніж «Управдом»:

— Раніше ми платили за послуги, але нам нічого управлінська компанія не робила. Спочатку, коли тільки почали обговорювати перспективу створення ОСББ, люди агресивно поставилися до такої перспективи, хоча скаржилися на низьку якість обслуговування «Управдому». 80 власників квартир із 108 погодилися об’єднатися.

Підготовка документів тривала з 1 лютого до 1 липня. За цей час деякі мешканці змінили свою думку і підписалися за відмову від ідеї створити ОСББ. Ініціаторам довелося пояснювати про переваги самостійного обслуговування будинку. Таким чином сумніви розвіяли і 24 травня офіційно зареєстровано ОСББ.

— Відсутність документації на земельну ділянку ускладнює облаштування прилеглої території. Влітку плануємо встановити лавочки та розширити дитячий майданчик.

За короткий час ОСББ вдалося впорядкувати електромережу у під’їздах.

— Шепетівський РЕМ виставив умови, якщо не полагодимо мережу, не укладе угоди. Навіть почали вимикати електроенергію. Придбали нові лічильники в під’їзди та доукомплектували щитові.

Голова ОСББ скаржиться, що мешканці невчасно розраховуються за послуги.

— Тільки 23 квартири не мають субсидії. На жаль, ті, хто її отримує, не платять. Доведеться попереджати, що передамо прізвища боржників на позбавлення субсидії. Ще складемо списки і вивісимо на загал, щоб всі мешканці знали, хто не платить.

Після створення ОСББ мешканці мають зрозуміти, що чистота залежить від дій кожного.

— Ми взялися навести порядок у підвалах, — додала пані Валентина. — У перших двох під’їздах прибрано, а в третьому мешканці зробили звалище. Всі хочуть когось найняти за гроші, але їх не так багато, щоб за все платити. Найкращий варіант — усе, що в наших силах, робити власноруч.

Навіть після збільшення тарифу з 1 березня у ОСББ нижча вартість, ніж в управлінській компанії. До того ж, власники квартир самі вирішують, що краще для їхніх будинків зробити в першу чергу.

Поділитися посиланням:
FacebookTelegramViberWhatsAppX

Підписатися на наші новини у месенджерах:

Новини партнерів


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Я ознайомився/лася та погоджуюся з Правилами коментування та Політикою конфіденційності

Теґи публікації


Вам також може бути цікавоОсобливості зведення легких будівель на схилах
У Шепетівці одне з найстаріших приміщень підлягає приватизації
У Славуті пенсіонерка побила вагітну сусідку
На Шепетівщині команда пенсіонерів-активістів виготовила тисячі окопних свічок
На Хмельниччині горіли житлові будинки, зокрема, через підпал
Надзвичайники Шепетівщини виявили тіло чоловіка на згарищі

Читайте у цій рубриціУ місто на Шепетівщині можна буде в’їхати виключно через блокпости
На Шепетівщині засудили наркоторговицю, яка продавала товар «з рук в руки»
Зупинилось гаряче серце демобілізованого воїна із Шепетівщини
Держава продає спиртзавод на Шепетівщині: чим він відомий
У Шепетівці суд виніс вирок крадію, якого затримала охорона гіпермаркету «на гарячому»
Шепетівка підписала меморандум із містом у Швеції
FacebookTelegramViberWhatsAppX