Стоматологиня з Шепетівки хоче, аби всі ідеально чистили зуби

Стоматологиня з Шепетівки хоче, аби всі ідеально чистили зуби

Стоматолог… Представники цієї професії — люди особливі. Адже щодня виконують дуже кропітку роботу та допомагають пацієнтам позбутися найстрашнішого болю — зубного. А ще — дарують білосніжні посмішки.

Тетяна Денисюк — молода лікарка-стоматологиня із Шепетівки. Позаду в неї три роки навчання у медичному коледжі та сім років — у Вінницькому національному медичному університеті ім. М. І. Пирогова. Крім того, постійні практичні індивідуальні курси.

Стоматологиня з Шепетівки хоче, аби всі ідеально чистили зуби

— У свідомому дитинстві, памʼятаю, що точно хотіла бути лікарем, але без визначеного профілю. Після закінчення 9-го класу вирішила вступати до медичного, на той час училища, щоб зрозуміти, чи це моє. Так і завʼязалася моя доля з медициною, — пригадує Тетяна.

В училищі обрала спеціальність «Зубний технік». Після його закінчення подала документи на три спеціальності до медичного ВУЗу — фармація, лікувальна справа та стоматологія.

Стоматологиня з Шепетівки хоче, аби всі ідеально чистили зуби

Доля вирішилася при співбесіді з ректором. Тетяна обрала стоматологію:

— Це було важке, довге, але дуже цікаве навчання! Я навчалась у чудовому колективі і це приносило мені лише позитивні емоції. Насправді навчання у ВУЗі не формує супер-сучасного стоматолога, але формує тебе, як особистість, та вчить тебе, як діяти у будь-яких ситуаціях.

Однак, як зазначає співрозмовниця, навчання не закінчується тоді, як ти випускаєшся із закладу. Це — процес безперервний. Адже час та інновації не стоять на місці. І аби встигати за сучасними тенденціями у медицині, потрібно постійно проходити практичні курси та переймати досвід у колег, які досягли неабияких вершин у цій галузі.

— Моя лікарська карʼєра розпочалася у 2018 році у м. Вінниці, де я працювала з прекрасними, неймовірно сучасними лікарями, які стали для мене менторами. У 2021 я переїхала до м. Києва. Однак, у 2022 році через повномасштабне вторгнення вимушено емігрувала до Польщі, де отримала дозвіл на роботу лікаря, та працювала там до березня 2023 року. Після повернення до Києва продовжую свою роботу тут, — розповідає Тетяна В’ячеславівна.

Стоматологиня з Шепетівки хоче, аби всі ідеально чистили зуби

Як зазначила лікарка, стоматологія та ставлення людей до своїх зубів дещо відрізняється за кордоном. Зокрема, у Польщі великий відсоток людей дуже відповідально ставиться до профілактики. Саме тому і дорослі, і підлітки, і дітки мають здорову ротову порожнину. Крім того, на полицях магазинів можна знайти великий асортимент якісного професійного догляду. Головне, це доступно. І люди у тому орієнтуються. Також є відмінності у державній стоматології.

— У нас державна стоматологія бажає кращого… У Польщі з цим справи кращі. Населення, яке менш платоспроможне, може отримати, можливо, не найсучасніше лікування, але невідкладне — обов’язково. Крім того, там набагато краще працює страхова медицина. Попри те, що багато ходить чуток про неякісну медицину в Польщі і Чехії, для себе я цей міф розвіяла. Зокрема в Польщі я працювала в одній із клінік, де надають якісні послуги на дуже високому рівні, з мікроскопом. Але, як і в Україні, там є стоматології, де пропонують пацієнту комплексний підхід у лікуванні, і є ті, де цього не роблять, — розповідає про свої враження Тетяна.

Молода стоматологиня зазначає, що робота займає основну частину її життя:

— Я без вагань можу сказати, що стоматологія, це галузь, в яку я вкладаю багато часу, енергії, коштів та сил. Але я це не говорю з сумним підтекстом, навпаки, радію, що доля обрала мені роль лікаря! Це класна і водночас дуже енергозатратна професія, де багато що залишається, так би мовити, за кадром. Лікар щодня напружує свій зір, працює у маленькому робочому полі, не завжди у приємному положенні тіла. А ще — тут постійно розумове напруження — повністю весь прийом, адже ти несеш відповідальність за здоровʼя своїх пацієнтів!

Стоматологиня з Шепетівки хоче, аби всі ідеально чистили зуби

До лікування пані Тетяна підходить по-сучасному. Каже, що вже пройшов час, коли каріозні дефекти просто замінювали цементною, безформенною пломбою, яка не функціонувала в порожнині рота.

— Сьогодні підхід до лікування карієсу, та навіть «звичайної», у минулому — професійної гігієни, став дуже скрупульозним! Саме тому я обожнюю цю професію, це галузь, яка дуже швидко розвивається, що додає мотивації. Адже завжди є бажання почути щось нове та осучаснити свій підхід! Мабуть, різні курси, тренінги і дозволяють триматися в гармонії та не пасти задніх. Але поговоримо про це ще через років 10, — резюмує лікарка.

Загалом, Тетяна В’ячеславівна займається терапевтичною стоматологією, тобто профілактикою та лікуванням карієсу і його ускладнень, і наразі профіль змінювати не планує.

— Мої основні відвідувачі — це дорослі, але так як я працюю в ортодонтичній клініці, то ще й діти та підлітки, у яких є питання з терапією постійних зубів. Вони всі лікуються у мене, і я ніколи не думала, що це скажу, але вони мої улюблені пацієнти, — зазначає співрозмовниця.

Прикметно, що пані Тетяна для кожного свого пацієнта має незмінні поради. Це — ідеальна і якісна домашня гігієна ротової порожнини, та професійна чистка кожні пів року. А ще — лікування усіх каріозних процесів.

— У разі втрати зубів обовʼязкове заміщення дефекту ортопедичною конструкцією, тому що відсутність навіть одного зуба несе за собою ряд негативних наслідків. До слова, чого не скажеш про 8-мі зуби, «зуби мудрості», як називають їх у народі. Якраз їх відсутність — це лише позитивний чинник. Після повної санації ротової порожнини призначаю візит для своїх пацієнтів кожні 6–9 місяці, так би мовити, на контроль, — наголошує стоматологиня.

Стоматологиня з Шепетівки хоче, аби всі ідеально чистили зуби

А ще зазначає:

— Найкраще, найдешевше, найефективніше у стоматології —профілактика! Памʼятайте, здорова ротова порожнина — це не лише про щоденне чищення зубів двічі на день, а й якісне, здорове життя, збалансоване харчування та вживання твердої їжі, правильний режим пиття простої води, відмова від газованих напоїв та соків, регулярні чек-апи організму! Памʼятайте: ротова порожнина — це початковий відділ всієї травної системи, тому дуже важливо мати здорову флору у ній!

Наголошує, що до вибору пасти і щітки треба підходити відповідально. До слова, вона має бути м’якою із густою рівно зрізаною щетиною та обов’язково змінюватися кожні 3 місяці. Такі щітки, на жаль, важко знайти у мас-маркетах. Щодо зубної пасти, варто звернути увагу, що в ній не повинно міститися лаурилсульфат натрію, а ще вона має бути якісна, активна, з фтором, ферментами та, в ідеалі — підібрана за випадком.

До слова, пані Тетяна веде свій міні-блог у соціальних мережах. Там вона розповідає все про зубні щітки, монопучки, пасти, а також вчить правильно доглядати за ротовою порожниною.

Зізнається, що вести блог почала невипадково:

— Я хочу, щоб всі ідеально чистили зуби!

Поділитися посиланням:
FacebookTelegramViberWhatsAppX

Підписатися на наші новини у месенджерах:

Новини партнерів


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Я ознайомився/лася та погоджуюся з Правилами коментування та Політикою конфіденційності

Теґи публікації


Вам також може бути цікавоНа Шепетівщині квітне болотний розмарин
В одній з громад Шепетівського району відкрився рекрутинговий пункт
На Шепетівщині воду із громадських колодязів направили на дослідження
На Шепетівщині очільник єпархії зібрав священників ПЦУ
На Шепетівщині засудили 18-річну дівчину, яка займалася шахрайством в інтернеті
Молодіжна рада Шепетівки знайомилася з писанкарством у майстерні «Кральова»

Читайте у цій рубриціНа Шепетівщині квітне болотний розмарин
В одній з громад Шепетівського району відкрився рекрутинговий пункт
На Шепетівщині воду із громадських колодязів направили на дослідження
На Шепетівщині очільник єпархії зібрав священників ПЦУ
Молодіжна рада Шепетівки знайомилася з писанкарством у майстерні «Кральова»
На Шепетівщині мешканці ведуться на вигадані соціальні виплати
FacebookTelegramViberWhatsAppX