Жила в окупації і не могла вчасно оформити пенсію: історія уродженки Хмельниччини

Жила в окупації і не могла вчасно оформити пенсію: історія уродженки Хмельниччини

Пані Тамара народилася на Хмельниччині, але майже все своє життя мешкала в Донецькій області. Там навчалася і працювала. За майже 30 років трудової діяльності була і кухаркою, і вихователькою, і бухгалтеркою.

Село, у якому жила пані Тамара, окупували за місяць до того, як жінка мала вийти на пенсію. За пів року Збройним силам України вдалося звільнити населений пункт від окупантів. Тоді пані Тамара вирішила переїхати з прифронтової смуги на свою малу Батьківщину.

Щоправда, на Хмельниччину жінка приїхала зовсім без документів. І паспорт, і трудову книжку вона втратила. Мала лише копію трудової книжки.

У Шепетівці пані Тамара виготовила новий паспорт у вигляді ID-картки та звернулася до органів Пенсійного фонду України для призначення їй пенсії. Щоб підтвердити необхідний стаж роботи, надала копію трудової книжки. Однак зараховувати стаж та призначати пенсію на підставі копії документа в Пенсійному фонді відмовилися.

Від знайомих жінка довідалася, що може безоплатно проконсультуватися з юристом у Шепетівському бюро правничої допомоги. Там, вислухавши її історію, порадили звертатися до суду. А оскільки держава гарантує внутрішньо переміщеним особам безоплатні послуги з представництва їхніх інтересів у суді, допомагати жінці доручили завідувачеві бюро Євгенові Бондарю.

Щоб оскаржити дії Пенсійного фонду, юрист підготував позов, до якого долучив, зокрема, копію трудової книжки та відповіді архівних установ Донецької області, розташованих на підконтрольній Україні території. У позовній заяві Євген Бондар описав ситуацію, в якій опинилася пані Тамара, та просив призначити їй пенсію з дня досягнення пенсійного віку.

«Хмельницький окружний адміністративний суд, розглянувши справу, позовні вимоги задовольнив лише частково: призначив пенсію з дати звернення до органів Пенсійного фонду. Тобто пані Тамара втратила виплати більш як за пів року. Тому ми вирішили оскаржувати це рішення», — розповідає Євген Бондар.

Як пояснює юрист, за законом, якщо людина звертається по пенсію не пізніше трьох місяців з дня досягнення пенсійного віку — вона має право на виплати з дня досягнення пенсійного віку, тобто з дня народження. А якщо пенсіонер пропустив цей строк, то пенсія буде виплачуватися з дня подачі заяви. Однак у випадку пані Тамари вона мала вагому причину звернутися по пенсію пізніше, адже пів року жила в окупації.

Сьомий апеляційний адміністративний суд задовольнив апеляційну скаргу та змінив дату виплати пенсії. Відповідно до постанови суду, пенсія має бути нарахована з 60-го дня народження клієнтки. А оскільки справа розглядалася судом тривалий час, Пенсійний фонд має повернути жінці кошти за півтора року.

Поділитися посиланням:
FacebookTelegramViberWhatsAppX

Підписатися на наші новини у месенджерах:

Новини партнерів


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Я ознайомився/лася та погоджуюся з Правилами коментування та Політикою конфіденційності

Теґи публікації


Вам також може бути цікавоНа Шепетівщині «автомеханік» кинув чоловіка на гроші
Збирають підписи на присвоєння звання Героя шепетівчанину, який загинув, рятуючи пораненого
На Шепетівщині слідчі оголосили підозру домашньому насильнику
У Шепетівку на щиті повертається старший стрілець-оператор
Громада на Шепетівщині наколядовані гроші витратила на дрон та підшипники
У центрі Шепетівки світлофор відновить робочий режим

Читайте у цій рубриціЗбирають підписи на присвоєння звання Героя шепетівчанину, який загинув, рятуючи пораненого
На Шепетівщині слідчі оголосили підозру домашньому насильнику
Громада на Шепетівщині наколядовані гроші витратила на дрон та підшипники
У центрі Шепетівки світлофор відновить робочий режим
Медзаклад Нетішина отримав обладнання, яке відкриває нові можливості в хірургії
Із Шепетівщини доставили необхідний транспортний засіб для захисників
FacebookTelegramViberWhatsAppX