На Шепетівщині патрульні поповнили запаси донорської крові

На Шепетівщині патрульні поповнили запаси донорської крові

У Шепетівському районі поліцейські на постійній основі долучаються до донорства крові та закликають до цього усіх охочих. Здай кров — врятуй життя.

Поліцейські нерідко спостерігають ситуації, коли постраждалі в дорожньо-транспортних пригодах втрачають чимало крові.

На Шепетівщині патрульні поповнили запаси донорської крові

Кожен правоохоронець добре розуміє, як важливо, щоб у лікарнях були достатні запаси крові. Тож в рамках Тижня безпеки дорожнього руху наші патрульні вкотре завітали до центрів здачі крові.

«Закликаємо й вас не бути осторонь та робити добрі вчинки разом з нами Можливо саме від вас залежить чиєсь життя», — інформує Шепетівське районне управління поліції.

Цікаві факти про донорство у світі

  • Близько 112,5 млн доз здають донори в усьому світі щорічно. Із них 47 % заготовляють у країнах з високим рівнем доходу, де проживає менш як 19 % населення світу. Та все ж залишається багато пацієнтів, котрі потребують переливання і не мають своєчасного доступу до крові та її препаратів.
  • Середній рівень донацій в країнах із високим рівнем доходів становить 32,1 доза на 1000 людей в рік. Що не порівняти із 7,8 дози на 1000 людей у країнах з середнім рівнем доходів та 4,6 дози на 1000 у країнах з низьким рівнем доходів.
  • Своєчасне переливання крові напряму залежить від кількості регулярних безоплатних та добровільних донорів крові. Всесвітня організація з питань охорони здоров’я закликає країни розробляти національні системи крові на основі популяризації добровільного безоплатного донорства крові, щоб досягнути мети — самозабезпечення безпечною кров’ю та її препаратами.
  • Донації не лише допомагають рятувати життя реципієнтів, але й приносять користь самим донорам. У людей, що регулярно здають кров, знижується ризик утворення злоякісних пухлин та розвитку тромбозу, й загалом збільшується тривалість життя.
  • У країнах з високим рівнем доходу найчастіше кров переливають пацієнтам від 60 років — це близько 79 % від усіх переливань. Також переливають кров у серцево-судинній хірургії, трансплантології, в хірургії при тяжких травмах та при лікуванні гематологічних злоякісних новоутворень. У країнах з низьким і середнім рівнями доходу переливання крові спостерігається при лікуванні ускладнень, пов’язаних з вагітністю, малярією у дітей, важкою анемією та тяжкими травмами.
  • Розподіл крові на різні компоненти дозволяє з однієї дози крові забезпечити потреби декількох пацієнтів і кожному перелити лише один з необхідних компонентів (еритроцити, тромбоцити або плазму). Близько 97 % донорської крові, зібраної в країнах з високим рівнем доходів, 75,5 % з країн із середнім рівнем доходів та 50 % з країн із низьким, розподіляються на компоненти крові.
  • Переливання крові інколи призначають замість простих та безпечних альтернативних методів лікування, котрі можуть бути так само ефективними. Проте введення донорської крові створює певне навантаження на організм реципієнта і може нести в собі ризик зараження чи імунної реакції, тому краще вдаватися до цієї процедури лише за необхідності.
Поділитися посиланням:
FacebookTelegramViberWhatsAppX

Підписатися на наші новини у месенджерах:

Новини партнерів


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Я ознайомився/лася та погоджуюся з Правилами коментування та Політикою конфіденційності

Теґи публікації


Вам також може бути цікавоНа Шепетівщині збільшилася кількість захворілих на ГРВІ та ковід
У Замковій колонії на Шепетівщині жінка взяла шлюб із засудженим
На Шепетівщині 12-річний учень намагався зняти штани зі свого однокласника: за вчинок відповідатиме мати
В’язням-переселенцям, що шахраювали з Шепетівської колонії, повідомлено додаткову підозру
Шепетівському ТЦК придбають нагрудні камери-реєстратори
У Шепетівці завдяки мистецькій ініціативі зібрали гроші для підсилення Сталевого кордону

Читайте у цій рубриціУ Замковій колонії на Шепетівщині жінка взяла шлюб із засудженим
Шепетівському ТЦК придбають нагрудні камери-реєстратори
У Шепетівці штат медзакладу поповнив лікар хірург-проктолог
Де на Шепетівщині придбати «живу» ялинку
У громаді на Шепетівщині подбали, як підвищити видимість військових у темну пору
Лікарка, що під час пандемії працювала у ковідних бригадах, очолила відділення у Шепетівській лікарні
FacebookTelegramViberWhatsAppX