Солідну річницю відзначає «Афганське братерство» у Шепетівці

Солідну річницю відзначає «Афганське братерство» у Шепетівці

Цими вихідними, 14 жовтня, Шепетівська спілка ветеранів Афганістану відзначила 37-річчя з дня створення організації.

Свого часу через пекло афганської війни пройшли майже 700 тисяч чоловік. І серед них — більше 160 тисяч — українці. Звання Героя Радянського Союзу було присвоєно 72 військовослужбовцям, з них — 12 українцям. 15 тисяч солдат загинуло у цій війні, 35 тисяч було поранено, багато потрапило у полон або пропали безвісти. Багато «афганців» померли через деякий час від ускладнень після поранень і контузій, багато страждало від ПТСР та депресій.

Уже з перших днів перебування в Афганістані для солдат, офіцерів і прапорщиків, котрі волею долі та наказам керівництва опинилися на афганській землі, було зрозуміло, що це війна. Жорстока, кровопролитна і довготривала. Зокрема із Шепетівщини було відправлено до Афганістану понад 300 молодих чоловіків, здебільшого, солдат строкової служби…

Ті, хто лишився в живих, об’єдналися свого часу задля своїх загиблих побратимів, їхніх сімей та взяли на себе місію виховувати у молоді любов до свої Батьківщини.

У Шепетівці та Шепетівському районі на Хмельниччині така організація під назвою «ВПО «Інтернаціоналіст» була створена восени 1986 року. Згодом організація шепетівських «афганців» стала називатись Шепетівською міжрайонною Спілкою ветеранів Афганістану, до якої пізніше приєднались колишні солдати та офіцери, які брали участь у бойових діях на територіях інших держав.

У Шепетівці та населених пунктах району ветерани Афганістану вже понад три десятиліття постійно займаються усім спектром питань соціального захисту ветеранів війни і сімей загиблих, військово-патріотичним вихованням української молоді, увічнюють пам’ять полеглих бойових побратимів. Багато років її незмінним очільником є Валерій Окорський.

Воїни-інтернаціоналісти добре знають ціну війни і тому з перших днів повномасштабного вторгнення російської федерації на територію України беруть активну участь у наближенні перемоги нашої країни. Зокрема йдеться про волонтерську працю. Неодноразово на теренах Шепетівщини спілка оголошувала благодійні збори для придбання необхідного обладнання для захисників України, також долучаються до зборів продуктів для військових-земляків, підтримують поранених бійців, які проходять лікування та реабілітацію.

Також відбувається тісна співпраця із переселенцями. Для дорослих та дітей, з числа ВПО, провели спортивно-виховний захід на Голубих озерах із молодіжним крилом храму святих мучениць Віри, Надії, Любові та матері їх Софії.

Зокрема на території Шепетівської громади у тісній співпраці із органами місцевої влади члени спілки організовують різноманітні просвітницькі та виховні заходи та залучають молодь. Також воїни-інтернаціоналісти вже багато років дбають про Сквер пам’яті учасників бойових дій, де знаходиться пам’ятник їхнім побратимам «Чорний тюльпан». Цієї осені вони висадили там нові дерева.

Ветерани спілки — це зрілі особистості, молодші з яких вже давно перетнули 50-річчя. Переважна більшість з них має добрі родини, дітей та онуків. Усі вони користуються заслуженим авторитетом. За понад три десятиліття спілчани непорушно дотримувалися принципів діяльності та традицій Військового Братерства. Повага до побратимів, пам’ять про події та загиблих друзів, необхідність взаємної підтримки — це надійні стовпи функціонування спілки.

Хоча за роки війни в Україні сформувався ще один міцний стовп — об’єднання усіх зусиль заради Перемоги.

«Славу ЗСУ! Разом ми сила! Все буде Україна», — додають у спілці.

Поділитися посиланням:
FacebookTelegramViberWhatsAppX

Підписатися на наші новини у месенджерах:

Новини партнерів


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Я ознайомився/лася та погоджуюся з Правилами коментування та Політикою конфіденційності

Теґи публікації


Вам також може бути цікаво



На Шепетівщині збільшилася кількість захворілих на ГРВІ та ковід
У Замковій колонії на Шепетівщині жінка взяла шлюб із засудженим
На Шепетівщині 12-річний учень намагався зняти штани зі свого однокласника: за вчинок відповідатиме мати
В’язням-переселенцям, що шахраювали з Шепетівської колонії, повідомлено додаткову підозру
Шепетівському ТЦК придбають нагрудні камери-реєстратори
У Шепетівці завдяки мистецькій ініціативі зібрали гроші для підсилення Сталевого кордону

Читайте у цій рубриці



У Замковій колонії на Шепетівщині жінка взяла шлюб із засудженим
Шепетівському ТЦК придбають нагрудні камери-реєстратори
У Шепетівці штат медзакладу поповнив лікар хірург-проктолог
Де на Шепетівщині придбати «живу» ялинку
У громаді на Шепетівщині подбали, як підвищити видимість військових у темну пору
Лікарка, що під час пандемії працювала у ковідних бригадах, очолила відділення у Шепетівській лікарні
FacebookTelegramViberWhatsAppX