Депутати зменшили податки для підприємців

Депутати зменшили податки для підприємців

Вісімнадцята позачергова сесія Шепетівської міської ради VII скликання відбулася у четвер, 12 січня. Засідання провів міський голова Михайло Полодюк. Двадцять один депутат із 34 взяли участь у її роботі. Головним стало питання затвердження місцевих податків та зборів на 2017 рік.

Після затвердження порядку денного депутати перейшли до обговорення та голосування.

Відповідно до рішення сесії  у місті Шепетівці встановили місцеві податки на майно, які складаються з податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки; транспортного податку; плати за землю.

Також встановили щомісячні ставки єдиного податку для фізичних осіб-підприємців. То ж у 2017-му ставка за надання побутових послуг населенню платниками 1-ї групи становить 10%, другої — 8%. На діяльність таксі ставка — 4%. На виробничу діяльність ставка становить — 8%. Трохи було знижено ставку для виробників продуктів борошномельно-круп’яної промисловості та хліба — 6%. Таке рішення прийняли, аби підтримати та заохотити місцевих підприємців такого виду діяльності. Подібний бонус отримали підприємці, що здійснюють роздрібну торгівлю хлібом, хлібобулочними виробами та на тримають їдальні, для них ставка — 4%. Для таких видів торгівельної діяльності, 2-ї групи платників, як продаж товарів з торговельних місць на ринках, торгівля фармацевтичними товарами, торгівля меблями, торгівля офісним та комп’ютерним устаткуванням, оптова торгівля, діяльність у сфері ресторанного господарства ставка 11%. На інші види роздрібної торгівлі розмір ставки у відсотках до розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня — 8%.

Одноголосним рішенням сесії міської ради було встановлено ряд місцевих податків та зборів та затверджено положення про місцеві податки і збори у м. Шепетівка, встановивши їх ставки в межах розмірів, визначених Податковим кодексом України. Також, цим рішенням визнані такими, що втратили чинність, ряд рішень попередніх сесій міської ради. Дане рішення набрало чинності з 1 січня 2017 року.

— У зв’язку з тим, що мінімальна заробітна плата у 2017 році зросла, то ставки на податки довелося зменшувати. Цей проект рішення готували, керуючись тим, щоб податки зробити поміркованими. Щоб підприємці змогли їх вчасно сплатити, а також стимулювався розвиток виробництва. До речі, податки у Шепетівці вдвічі менші, ніж в сусідній Славуті, — прокоментував Василь Дрищ, начальник фінансового управління, автор проекту рішення.

«Під завісу» депутати розглянути проект рішення щодо укладання угоди між Шепетівською міською радою та Шепетівською районною радою з надання медичних послуг жителям міста. Його підтримали одноголосно.

Коли порядок денний вичерпано, то депутати поговорили про перспективу покращення умов своєї роботи. Зокрема, депутат Валерій Федоров знову порушив питанням щодо придбання електронної системи голосування. Міський голова Михайло Полодюк поділився власними міркуваннями з цього приводу з депутатами:

— Наразі у Нетішині користуються системою «Віче», яку розробляють в Хмельницькому. У 2015 році її вартість становила 660 тисяч гривень. Інакше вирішили це питання у Славуті. Там у складі виконавчого комітету міської ради діє відділ програмування, і їхній програміст створив спеціальну програму. Вона пройшла ліцензування. То ж їхня міська рада лише закупила планшети та великий екран, на якому видно результати голосування. Вартість обладнання становила близько 350 тисяч гривень. У Славуту вторік три останні сесії відбулися із застосуванням цієї електронної системи.

Остаточно, яку електронну систему придбають за кошти з бюджету міста, вирішуватимуть на наступній сесії міської ради.

Поділитися посиланням:
FacebookTelegramViberWhatsAppTwitter

Новини партнерів


2 коментарі до статті «Депутати зменшили податки для підприємців»

  1. Лідія Банкова коментує:

    Самі для себе)))

  2. Ірина Погребняк коментує:

    Колишньому депутату видніше


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Я ознайомився/лася та погоджуюся з Правилами коментування та Політикою конфіденційності

Теґи публікації


Вам також може бути цікавоУ Шепетівці розгорівся скандал між пенсіонером та зоозахисницею, яка годувала безпритульних тварин
В Ізяславі створили нове комунальне підприємство
На Хмельниччині депутати виявили дохлих мишей та отруту для тарганів у харчоблоці інтернату
У Полонному учасник бойових дій обманом зареєстрував право власності на ділянку
У Шепетівці біля магазину «Монетка» викрили чоловіка, який збував метадон
На Хмельниччині сільський голова підробив рішення сесії

Читайте у цій рубриціСлавутські медики не готові працювати в умовах реформування
Олег Довгань: «Найстрашніше — не встигнути, не врятувати»
Шепетівські медики ПМСД обслуговують майже 70 тисяч пацієнтів
У Славуті пропонують одну із вулиць назвати на честь директора Шепетівського краєзнавчого музею
У Славуті встановили арт-об’єкти: містяни не зрозуміли, чому такі коні?
Агрофірма «Перлина Поділля» з Білогірської ТГ придбала у Польщі 66 племінних нетелей