На Шепетівщині команда науковців обстежила лісові масиви «Кряжова Буда»

На сьогоднішній день, актуальним є дослідження біорізноманіття в Україні, зокрема, зважаючи на воєнні дії, які тривають. Зараз, навіть, неможливо повністю оцінити вплив війни на довкілля.
Проте зрозуміло: чим довше вона триває, тим більше шкоди завдасть довкіллю, і тим більше наслідків ми матимемо у майбутньому. Тому, особливо, важливо досліджувати дику природу, з метою збереження на тих територіях, де війна не спричинила, потенційно, негативних наслідків.
Зокрема, і цим займається Всесвітній фонд природи WWF-Україна, проводячи роботу щодо вдосконалення мережі особливих цінностей для збереження у лісах, що мають FSC-сертифікат.
16 червня співробітники НПП «Мале Полісся» , що у Шепетівському районі, долучилися до команди науковців: Віталія Володимирця, кандидата біологічних наук, доцента Національного університету водного господарства та природокористування й Олександра Панчука, наукового співробітника Київського зоопарку та спільно провели обстеження лісових масивів лісництва «Кряжова Буда» філії «Славутське лісове господарство» ДП «Ліси України».
У ході обстежень були відмічені місця зростання видів рослин Червоної книги України: лілії лісової Lilium martagon L., любки зеленоквіткової Platanthera chlorantha(Cust.) Rchb., часнику ведмежого Allium ursinum L. та видів рослин із переліку регіонально рідкісних у Хмельницької області: багна звичайного Ledum palustre L., буяхів Vaccinium uliginosum L., вовчого тіла болотного Comarum palustre L., дзвоників персиколистих Campanula persicifolia L., журавлини болотної Oxycoccus palustris Pers., плауна булавоподібного Lycopodium clavatum L., пухівки піхвової Eriophorum vaginatum L., тощо.
Залишити відповідь