На водоканалі Славути через рекомендації Кабміну виникла складна ситуація

На водоканалі Славути через рекомендації Кабміну виникла складна ситуація

Напередодні, 29 вересня, у Славуті проаналізували фінансову діяльність управління водопровідно-каналізаційного господарства. На підприємстві через рекомендації Кабінету Міністрів України не піднімати тарифи, залишивши їх на рівні встановлених станом до 24 лютого 2022 року, виникла складна ситуація. Одночасно з рекомендаціями уряд гарантував, що згідно із законом буде передбачено відшкодування різниці в тарифах.

Мова йшла й про те, що не зростатимуть ціни на електроенергію. Реальна картина сьогодні виглядає так — ціни на електроенергію постійно зростають. З 1-го жовтня задекларовано збільшення вартості ще додатково на 20 %. Наразі підприємство уже заборгувало 4 млн 900 тис. грн для обленерго.

Прокоментував ситуацію міський голова Василь Сидор:

«Мали розмову з обленерго. На превеликий жаль, міськводоканалу не дозволили провести реструктуризацію боргу хоча б на рік. Тому вивчаємо можливі варіанти виходу з цієї ситуації, щоб підприємство не стало банкрутом і надалі могло надавати послуги водопостачання, водовідведення цілодобово, якісно і в повному обсязі.

Розглянули варіант погашення боргу з місцевого бюджету, проте наразі він неможливий в повному обсязі через суттєве зменшення дохідної частини (через зміни, запроваджені Верховною Радою України, було ліквідовано сплату за акциз та інші платежі, що були скасовані для суб’єктів підприємницької діяльності), яке складає біля 10 млн грн.

Як наслідок, підприємство вимушене розглядати варіант приведення тарифів для населення у відповідність до економічно обґрунтованого рівня.

Якщо борг не буде вчасно сплачений, підприємство буде змушене закуповувати електроенергію за тарифами постачальника «останньої надії», які є значно вищими за ціни звичайних електропостачальників, тому 6 млн грн додатково ляже тягарем на міськводоканал.

Прошу славутчан віднестися з розумінням до ситуації, що склалася. Проаналізувавши заборгованість, бачимо велику кількість людей, які мають борги перед підприємством, яка станом на сьогодні складає біля 2 млн грн».

Адміністрація УВКГ звертається до споживачів із розумінням поставитись до ситуації та вчасно сплачувати за спожиті послуги або ж реструктуризувати борги, щоб не допустити банкрутства підприємства та припинення надання життєво необхідних послуг.

Принагідно висловлює щиру подяку усім споживачам, які, незважаючи на труднощі, знаходять можливість розраховуватися за надані послуги.

Кожна оплачена платіжка — це оплата за спожиту електроенергію, виконання зобов’язань підприємства щодо сплати податків, військового збору, заробітної плати працівникам, які дбають про безперебійне надання послуг, а також — внесок в оборону нашої країни.

Поділитися посиланням:
FacebookTelegramViberWhatsAppX

Підписатися на наші новини у месенджерах:

Новини партнерів


1 коментар до статті «На водоканалі Славути через рекомендації Кабміну виникла складна ситуація»

  1. Михайло коментує:

    Якось дивно читати коментар міського голови п. В.Сидора про необхідність підняття тарифів за водопостачання і водовідведення: “… щоб підприємство і надалі могло надавати послуги водопостачання, водовідведення цілодобово, якісно і в повному обсязі”. Про яку якість питної води мовиться якщо протягом останніх років з кранів дуже часто тече не вода а бруд? Ви мабуть користуєтесь водою з інших джерел? Посадовці водоканалу в червні звинувачували мешканців приватного сектору, які масово використовують воду для поливання, а у вересні звинувачують працівників ДСНС. А можливо просто необхідно виконувати вимоги стандартів і своєчасно проводити промивку водопровідної мережі як це роблять в Шепетівці, Нетішині та інших містах?


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Я ознайомився/лася та погоджуюся з Правилами коментування та Політикою конфіденційності

Теґи публікації


Вам також може бути цікаво


В одній із громад Шепетівщини закликають оформити документи на землю
У громаду на Шепетівщині надійшла скорботна звістка із фронту
Молодик із кримінальним минулим зі Славути «відзначився» на Рівненщині
На Шепетівщині жінку та її молодого спільника судитимуть за продаж товару «з рук в руки»

Читайте у цій рубриці


В одній із громад Шепетівщини закликають оформити документи на землю
Зміни в розкладі руху на 3-х маршрутах, вартість місця на тваринному ринку та пільгові тарифи на відвідування басейну: в Шепетівці відбувся виконком
У Шепетівці наразі ремонтують виключно критичні ділянки доріг
У Судилківському «Колоску» діти приміряли елементи поліцейського однострою та вивчали правила
FacebookTelegramViberWhatsAppX