Шепетівчан просять вшанувати близьких у Провідну неділю живими квітами

Шепетівчан просять вшанувати близьких у Провідну неділю живими квітами

Питання відмови від штучних квітів та вінків на цвинтарях набуває особливої ваги у дні, що передують Провідній неділі. Пластикові квіти та вінки надзвичайно токсичні, отруюють воду і ґрунти, їхні випари теж дуже шкідливі. Неодноразово спостерігалося, що вони спричиняють пожежі на кладовищі. Ці вироби починають шкодити довкіллю вже на етапі виготовлення сировини, адже для цього використовують нафтопродукти.

Відтак, у Шепетівській міській раді наголошують, що гідною заміною пластиковим виробам стануть живі декоративні рослини, які можна посадити на могилі.

«Священнослужителі також підтримують ініціативу турботи про довкілля, висаджувати й приносити на цвинтар живі квіти, оскільки духовного змісту у прикрашанні могил «мертвими» квітами немає, а сама традиція поширилася у радянські часи.

Ми маємо усвідомити загрози та шкідливі наслідки від використання штучних квітів на кладовищах та надати перевагу живим квітам та вічнозеленим рослинам», — зазначає міська рада на своїй сторінці у фейсбуці.

Поділитися посиланням:
FacebookTelegramViberWhatsAppXThreads

Підписатися на наші новини у месенджерах:

Новини партнерів


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Я ознайомився/лася та погоджуюся з Правилами коментування та Політикою конфіденційності

Теґи публікації


Вам також може бути цікаво


Group of cyclists wearing helmets ride mountain bikes along a dirt trail beside a lake, past a wooden pavilion on a sunny day.
A woman speaks into a microphone on an outdoor stage in front of a government building, with teddy bears lined up and artworks on easels; Ukrainian flag overhead.
Police officer in a dark uniform at a memorial site, talking to visitors among blue and yellow Ukrainian flags.
Два роки надії та скорботи: у Шепетівці попрощалися із морським піхотинцем

Читайте у цій рубриці


Close-up of a tall brown flower spike with small curled blossoms, set against a blurred green garden background.
Three men indoors, one holds papers and a blue folder/tablet; Ukrainian Prosecutor's Office logo in the top-left, faces blurred.
Group of cyclists wearing helmets ride mountain bikes along a dirt trail beside a lake, past a wooden pavilion on a sunny day.
Two women sit at a desk reviewing papers; one uses a smartphone while the other points at documents.
FacebookTelegramViberWhatsAppXThreads