Тур вихідного дня: що цікавого можна побачити на Хмельниччині

Тур вихідного дня: що цікавого можна побачити на Хмельниччині

Аби побачити багато дивовижних місць, не обов’язково виїжджати за кордон. Адже Хмельниччина не поступається багатьом туристичним об’єктам Європи. Тут можна споглядати як старовинні замки, пам’ятки архітектури, так і нерукотворні витвори природи.

Старе Місто в Кам’янець-Подільскому

Старе Місто було визнано одним із Семи чудес України. Тут розташовано близько 200 архітектурних пам’яток, 115 з яких мають державне значення. Стародавні вулички — затишні, тому ними просто приємно прогулятись.

Кам’янець-Подільський хоч не є обласним центром, проте займає третє місце після Києва та Львова за кількістю пам’яток старовини і культури.

Національний історико-архітектурний заповідник «Кам’янець» є одним із найстаріших на території України. Загальна площа заповідника сягає 121 га та налічує майже 200 пам’яток архітектури. До творення неповторного архітектурного обличчя міста у різні періоди історії доклали майстерності своїх рук архітектори й скульптори з Італії, Нідерландів, Вірменії, Польщі, Франції, Туреччини та ін.

Тур вихідного дня: що цікавого можна побачити на Хмельниччині

До складу Кам’янецької фортеці входять одинадцять башт, кожна з яких має свою назву й історію.

На південь, ліворуч від ходу знаходяться: Папська, Тенчинська, Ляська та вежа Ковпак; із заходу вистроїлися в ряд: Західна, Денна, Нова (Велика) вежі; праворуч від входу, з північного боку Північний та Південний бастіони, вежа Рожанка, Водяна, Лянцкоронська, Комендантська, Чорна вежі.

Найвища башта названа Папською тому, що була збудована на кошти, виділені папою римським Юлієм II. Ще її називають Кармелюковою, бо в ній тричі був ув’язнений український народний герой Устим Кармелюк. У Чорній (кутовій) башті знаходиться криниця глибиною 40 м і в діаметрі 5 м, видовбана у скелі. Досі тут збереглося величезне дерев’яне колесо з пристроєм для підняття води на поверхню.

У підземеллях Замкового комплексу відкрито експозиції, що відтворюють сторінки його історії. У західному бастіоні реконструйовано оборону замку 1672 р. під час турецької навали. У східному бастіоні розміщено експозицію, присвячену історії легкої метальної зброї на Поділлі, де відвідувач може вистрілити з арбалета та відчути себе середньовічним воїном. До нашого часу збереглася система ходів і казематів.

Відвідувачі музею мають змогу також покататися на конях, постріляти з арбалетів та луків, власноруч викарбувати пам’ятну монету.

Бакота — українська Атлантида

Затоплене місто, заповідник, природний парк, українська Атлантида, колиска історії… Бакота носить багато назв.

Історія і розвиток Бакоти переривається на початку вісімдесятих років на тлі будівельних робіт Новодністровської ГЕС. Жителів переселили в інші міста і села, а Бакоту затопили водою.
Перед переїздом місцевим жителям довелося вирубати всі ліси і знищити сади, щоб незабаром почалася споруда гідровузла.

Тур вихідного дня: що цікавого можна побачити на Хмельниччині

Загалом, Бакота розташована на території Національного природного парку «Подільські Товтри». «Подільські Товтри» — це найбільший національний природний парк України, його площа складає понад 2,6 тис. км2.

На Бакоті розташований скельний чоловічий монастир.

Прийнято вважати, що заснував монастир преподобний старець Антоній, який заснував Києво-Печерську Лавру. Свято-Михайлівський монастир розташовується на висоті близько сімдесяти метрів над обривом берега Дністра. Наскальний монастир знаходиться на середній терасі схилу Білої гори. А це — найвища точка Бакоти.

У шістдесяті роки перестали справляти служби в монастирі. Ченці перейшли в інші релігійні громади. Церкву зруйнували. Книги, ікони, хрести та інше надбання храму було втрачено.​​​​​ А через кілька років після будівництва Новодністровської ГЕС стався обвал однієї зі скель Білої гори. Велику частину печер та усипальницю, прикрашену настінними розписами було знищено. Наразі на місці монастиря залишилися три печери, і розташовані в два яруси ніші. Тільки в одній частині збереглися келії і місця поховання ченців. З південного боку неподалік від печери монастиря можна виявити напис, який датують одинадцятим століттям. До наших днів збереглися руїни Михайлівської церкви.

У Бакоті є три джерела цілющої води. У спекотні літні дні температура води досягає дванадцяти градусів. За смаком вода дуже приємна. За словами місцевих жителів, джерела зцілили багатьох людей, які після молитви в монастирі випили цієї води.

В чому унікальність Бакотської затоки?

Унікальність цього місця полягає у тому, що його оточують скелі, тому тут сформувався особливий мікроклімат, характерний скоріше для південних широт. Недосвідчений мандрівник завжди знайде заняття до душі у цьому дивовижному краї.

Де знаходиться:

Бакота, Кам’янець-Подільський район, Хмельницька область.

Жванецькі руїни

Розташований Жванецький замок неподалік від місця, де закінчується Дністровський каньйон і річка Збруч впадає в Дністер.

Невеличке село розташоване за два десятки кілометрів від Кам’янця-Подільського і всього за 6 кілометрів від Хотина. Раніше воно було містом, в якому вирувало життя. Одним зі свідчень цього є колишній замок, який, щоправда, зазнав значного руйнування часом та людьми. Сьогодні на горі над Дністром височіє тільки північна вежа колишнього замку. Є залишки ще двох веж і можна розгледіти стіни. А ось краєвиди, які відкриваються з цієї височини на долину, де сходяться річки Дністер, Збруч і Жванчик, варті того, щоб приїхати сюди у будь-яку пору року.

Тур вихідного дня: що цікавого можна побачити на Хмельниччині

Кажуть, що перші оборонні споруди на місці Жванецького замку з’явились у 15 столітті. Його не раз перебудовували. Ще пізніше замок осучаснили, звели кам’яно-земляні вали уздовж стін з боку двору. Під валами були облаштовані кам’яні каземати. Фортеця у 17–19 столітті 1621 року до Жванця з його фортецею вступило сорокатисячне військо гетьмана Петра Сагайдачного, яке брало участь у Хотинській війні. У 17 столітті поселенню було надано магдебурзьке право. Тут відбувались чотири ярмарки упродовж року і діяв великий базар. Жванецький замок зазнав значних руйнувань у 17 столітті, коли король Речі Посполитої Ян ІІІ Собеський відвойовував цю фортецю у турків-османів. Тоді укріплення було знищено і спалено. Замок переходив із рук у руки кілька разів. Після визволення від турків 1699 року фортеця у Жванці втратила військово-стратегічне значення. Тодішні власники зі шляхетського роду Лянцкоронських почали використовувати його як житло. Але турецько-татарський напад 1768 року та подальше захоплення Жванця барськими конфедератами спричинили ще більші руйнування і повільний занепад твердині. 1844 року російський уряд викупив Жванецький замок і мав намір спорудити тут велику військову фортецю. Реалізувати ідею не вдалося, плани змінилися. Укріплення залишилося пусткою, його поступово розбирали на будівельний матеріал.

Як доїхати

Жванецький замок розташований у селі Жванець, Хмельницької області. Найближчі міста: Кам’янець-Подільський, Хотин. Автобусом. Із автовокзалу Кам’янця-Подільського до замку можна доїхати рейсовим автобусом. Час у дорозі — 40 хвилин, вартість проїзду коливається в межах 25 гривень. Автомобілем. Дістатися до Жванецького замку можна на авто з Кам’янця-Подільського дорогою Н03. Потрібно рухатись у бік Чернівців, село Жванець розташоване обабіч траси. Із Хотина варто їхати шляхом Т2610 та Н03 у бік Кам’янця-Подільського. Вам також може бути цікаво

Штучний водоспад у Маліївцях

Ще на початку 19 століття Маліївці вважалися однією з перлин Поділля.

Свою назву село з населенням у 700 чоловік взяло від прізвища шляхтичів Малейовскіх, яким воно належало в 1493 році. Головною визначною пам’яткою села є садиба Орловських, на півдні якої розбитий величезний ландшафтний парк.

Тур вихідного дня: що цікавого можна побачити на Хмельниччині

Спочатку форма парку представляла собою кленовий лист, але сьогодні цю подібність складно вловити. Незважаючи на запустіння, все ще можна побачити сосни віком понад два століття і найголовніше водоспад. У минулі часи кожен поважаючий себе господар садиби прагнув наситити парк всілякими дивинами. Тому тут був побудований рукотворний 18-метровий водоспад.

Тур вихідного дня: що цікавого можна побачити на Хмельниччині

Вапнякова скеля встелена двоярусним гротом. Всередині неї на двох поверхах видовбані печери. Піднявшись на вершину скелі, і сьогодні можна розглянути трубу, що подає воду, але це вже металева труба. Її встановили у радянські часи за гроші лікаря А. Соколова.

Тур вихідного дня: що цікавого можна побачити на Хмельниччині

А спочатку водопровід був дерев’яним. Внутрішня частина скелі колись була язичницьким, а пізніше і православним храмом. Ззовні на одній із стін гроту зустрічається дата «1865». Є декілька припущень щодо неї: можливо, вона символізує дату спорудження фонтану або рік народження передостаннього власника села Мечислава Орловського. Остаточно невідомо. Краса водоспаду приваблює усіх, хто потрапляє до мальовничого села: мандрівників і навіть місцевих жителів, які прагнуть насолодитися прекрасним видом.

Як доїхати

Водоспад знаходиться у ландшафтному парку невеликого поселення Маліївці, яке розташоване на лівому березі річки Ушка, в 7 кілометрах від траси Чернівці — Житомир. Траса прямує до найближчого містечка Дунаївці, до якого можна дістатися, до прикладу, з Кам’янця-Подільського рейсовим автобусом.

Летичівський замок та рибний рай у місті

Наразі місто може похвалитися залишками фортеці, яка була збудована Яном Потоцьким у XV столітті. Там можна споглядати липову алею. Вона тягнеться уздовж дороги, що веде до замку. За легендою, липи стрімко висаджували попереду карети Катерини ІІ, яка завітала до міста з візитом, аби їй не було нудно дивитись із вікна.

Тур вихідного дня: що цікавого можна побачити на Хмельниччині

Ще є там коронована вежа. Її нещодавно відреставрували. Верх перед дахом вежі дійсно оточує облямівка у вигляді корони. Також туристи можуть побачити оборонні мури та пам’ятник українському Робін Гуду — Кармелюкові. Монумент досить масивний, виготовлений у 1974 році.

Оскільки до замкових мурів щільно прилягає будівля Домініканського костелу, то потрапити на подвір’я можна лише, пройшовши крізь його ворота під час служби.

Окрім того, Летичів відомий своїм рибним базаром.

Тур вихідного дня: що цікавого можна побачити на Хмельниччині

Сюди звозять рибу з усієї України, тому іноді можна почути, що в Летичеві найвідоміший рибний ринок країни.

Як добратися?

Найлегше — автобусом з автостанцій № 1 та 2 у Хмельницькому. В Летичеві від автобусної станції до Летичівського замку метрів 400, тому за кілька хвилин дійдете пішки. Якщо їдете власним транспортом, прямуйте у бік Хмельницького — Летичів знаходиться всього за 50 км від нього. Відстань до Києва — близько 300 км.

Меджибізький замок

Містечко Меджибіж знаходиться в Летичівському районі. Візитівка містечка — відомий замок, що є пам’яткою фортифікаційної архітектури XIV-ХІХ ст. Меджибіж є одним із центрів паломництва хасидів, які приїздять туди на могилу засновника хасидизму Ісраеля Баал Шем Това. Територією Меджибізької громади проходить і туристичний маршрут «Край Бога і Божка», на якому мандрівників чекає знайомство з колонами-каплицями, Михайлівською дерев’яною церквою, збудованою в 1733 р., Свято-Преображенським жіночим монастирем, цілющими джерелами, криницями-журавлями.

Меджибіж не такий відомий, як інші замки та фортеці України, але місце цікаве. Був побудований у 1540 році гетьманом Миколою Синявським. Сам замок знаходиться на околиці села біля водойми, що робить його дуже мальовничим.

Тур вихідного дня: що цікавого можна побачити на Хмельниччині

Замок, звичайно, не відреставрований, але стіни та будівлі всередені збереглися, та й зараз потихеньку йде реконструкція. На території був навіть палац, від якого залишилися зруйновані стіни. Для любителів полазити по фортецях і руїнах — ідеальне місце.

Унікальний вітряк-музей на Славутчині

На Славутчині в селі Клепачі на музей перетворили дерев’яного вітряка. Йому уже понад півтора століття. Донедавна він ще молов борошно. На Хмельниччині такі вітряки — величезна рідкість, бо є усього два. І обидва у Славутському районі: тут, в Клепачах, та в Гуті.

Тур вихідного дня: що цікавого можна побачити на Хмельниччині

Збудований, як кажуть, на семи вітрах. Місце, зізнаються в селі, предки вибрали дуже вдало: на справжнісінькому вітрогоні. Бо кілька метрів вбік — і вітру нема, а тут відчувається і в тиху погоду. Без перебільшення, цей вітряк для клепачан — оберіг села. Його своєчасно врятували від знищення та перетворили на музей.

Вітряк у Клепачах височить уже понад півтора століття. Збудований, як кажуть, на семи вітрах.

Палацово-парковий ансамбль «Самчики»

Історія палацово-паркового ансамблю «Самчики» розпочалась на початку 18 ст., коли Ян Самюель Хоєцький збудував на берегах Случа свій маєток. Згодом ця земля перейшла у власність гайсинського старости Петра Чечеля, який і створює унікальний парк та будує палац.

Тур вихідного дня: що цікавого можна побачити на Хмельниччині

Проектуванням і будівництвом займались польські та ірландські архітектори, а скульптор з Італії створив та оздобив парадний портал.

Тур вихідного дня: що цікавого можна побачити на Хмельниччині

На парковій площі в 16,6 га налічується близько 170 видів дерев та кущів. Ансамбль знаходиться на Старокостянтинівщині, тут діє музей-садиба.

Тур вихідного дня: що цікавого можна побачити на Хмельниччині

Добратися сюди можна на таксі з райцентру або на власному авто — автобуси ходять рідко, а 15 кілометрів значна відстань для пішої прогулянки.

Водоспад Бурбун на Дунаєвеччині

Водоспад Бурбун розташований у каньйоні річки Бобрівка біля села Лисець, що на Дунаєвеччині. Він має п’ятиметрову висоту падіння води і бере початок в ущелині каньйону річки.

Тур вихідного дня: що цікавого можна побачити на Хмельниччині

Дивне озеро, яке утворює водоспад, має гарний колір бірюзи. Вода тут дзеркально чиста і прозора. Навіть у літні дні вода в озері низької температури. Така природна особливість пов’язана з тим, що ущелина сформувалася з кремнієвих порід і ракушняка. Навколо водойми росте велика кількість дерев і чагарників, які захищають ущелину від сонячного світла і тепла. У літній період прохолодна вода озера привертає відпочиваючих, бажаючих поринути у водойму.

Тур вихідного дня: що цікавого можна побачити на Хмельниччині

Це — мальовничий пам’ятник, створений природою, який варто побачити.

Відстань від:

  • міста Дунаївці — 19 км
  • міста Кам’янець-Подільський — 52 км
  • міста Хмельницький — 84 км
  • міста Чернівці — 142 км
  • міста Київ — 410 км.

Гора Грабина, урочище Бовгурі в селі Кривчик

Село Кривчик на Дунаєвеччині перш за все відоме своїм симпатичним палацом, де зараз розташований психоневрологічний інтернат, але мова зараз не про нього. На південній околиці села знаходиться гора Грабина зі скелями зубцями, з якої відкриваються гарні краєвиди.

Тур вихідного дня: що цікавого можна побачити на Хмельниччині

Ще одне дивовижне місце у Кривчику — маєток, збудований останнім місцевим поміщиком, генералом та членом Державної Думи Михайлом Крупенським. Цей маєток збудував останній місцевий поміщик, генерал та член Державної Думи Михайло Крупенський. Після більшовицького перевороту він втік. Відтоді про нього та його родину нічого невідомо.

Печера Атлантида

Відома спелеологам всього світу печера Атлантида розташовується поблизу села Завалля Кам’янець-Подільського району. Загальна її довжина — 2525 метрів. Це — єдина в Україні трирівнева горизонтальна печера, відомості про яку містяться в міжнародних енциклопедіях і спеціалізованих довідниках. Її довжина — 7493 м, площа — 3120 м². Відкрита 1969 року. Підпорядкована Хмельницькій обласній раді з туризму та екскурсій. Печера лежить у межах національного природного парку «Подільські Товтри».

За легендою, у верхній частині схилу, над печерою колись стояла невелика церква. Одного разу вона провалилася під землю в карстову прірву, після чого село і отримало назву Завалля. Про печеру тоді ще не знали, але люди розуміли, що подібні явища пов’язані з пустотами під землею. За часів СРСР, в 1950-х роках в цих місцях був організований кар’єр з видобутку гіпсу. Однак, незабаром його довелося закрити через велику кількість пустот. У 1969 році залишками від кар’єру отворами зацікавилися київські спелеологи — так була відкрита унікальна печера. За дивовижну красу її назвали Атлантидою.

Тур вихідного дня: що цікавого можна побачити на Хмельниччині

Серед карстових печер України вона займає особливе місце. Її стіни складаються не з слизької глини, а в більшості з кристальних утворень. Саме завдяки різноманітності і красі кристалів Атлантида здобула світову популярність — її навіть називають справжнім мінералогічним музеєм.

У печері є гiпсовi кристали, які утворюють білі, жовтуваті, рожеві, прозорі за кольором і різноманітні за формою квіти, зірочки та бурульки. При освітленні вони виграють всіма барвами і створюють казкове враження. Печера має окремі зали (Маків, Золота осінь, Радості, Сміху та інші), галереї (Трьох нещасних, Партизанська), гроти та коридори (Чортів хвіст). У печері трапляються рідкісні види кажанів.

Старокостянтинівський замок

В Старокостянтинові також є свій замок. Його збудували наприкінці XVI сторіччя князі Острозькі.

Тур вихідного дня: що цікавого можна побачити на Хмельниччині

Містом проходив Чорний шлях, і для захисту від нападу Татарів було вирішено звести оборонні укріплення.

Тур вихідного дня: що цікавого можна побачити на Хмельниччині

В 1919 році петлюрівська армія значно пошкодила замок, який не відновлений й до теперішнього часу.

Тур вихідного дня: що цікавого можна побачити на Хмельниччині

Попри це, в Старокостянтинові є на що подивитись: добре збереглася частина палацу, башта, Троїцька церква, дзвіниця та в’їзні ворота. Під замком є підвали, які ведуть до річки.

Покровська церква в Сутківцях

Ця унікальна оборонна споруда розташована на Ярмолинеччині. Вона поєднує в собі фортифікаційну будівлю та храм. Первинно була фортецею, яку в 1476 перебудовано під церкву, а в XVI столітті розписано фресками.

Тур вихідного дня: що цікавого можна побачити на Хмельниччині

В радянські часи храм двічі закривали, і він був недоступний для вірян до кінця 80-х. На початку 90-х років намагання відновити церкву власними силами призвело до того, що було зроблено непрофесійний ремонт і більша частина стародавніх фресок втрачена. Вже в 2000-х проведена професійна реставрація. Сьогодні це храм, що діє.

Сатанівська Перлина Хмельниччини

Свої кам’яні руїни замка має й Сатанів. Але це містечко славетне не тільки ними. Тут є й своя Перлина — парк загальнодержавного значення площею 22 га, що прилягає до Збруча. Близько 400 видів дерев та чагарників, різноманітні трав’яні рослини, три джерела мінеральної води і древні руїни фортеці — все це можна побачити в Сатанівській пам’ятці садово-паркового мистецтва.

На протилежному від Сатанова на боці річки Збруч, яка розділяє Хмельницьку й Тернопільську область, уже в Тернопільській області, на території Природного заповідника Медобори знаходиться ще одне унікальне місце — Печера відлюдника.

Тур вихідного дня: що цікавого можна побачити на Хмельниччині

Печера є частково природною, частково вирубаною людьми у вапняку, який досить легко піддається обробці. На сьогодні вона складається з двох маленьких келій, підземної церкви та коридору, який їх з’єднує. Одна з келій носить назву келії випробовування. У ній міститься камінь, на який ставали на коліна ті, хто хотів стати монахом. Вважається, що до чернечого життя був готовий той, хто міг витримати так цілу ніч.

Якщо переходити через швидкоплинний Збруч, проходити старовинне село Кренцилів Гусятинського району, в якому й досі знаходять предмети побуту часів Київської Русі, то можна ввійти до лісу. Дорога веде до гори. По обидві її сторони старий, темний, листяний ліс. Відчувається, що знаходишся в заповіднику, багато грибів, ростуть рослини, які занесені до Червоної Книги.

Десь на пів дороги до печери відлюдника знаходиться інша печера, природна, глибиною біля 30 метрів. У ній на самому дні знаходяться невеликі озера. Вхід до неї закритий. Дещо вище видно залишки стародавніх рукотворних валів. У часи Київської Русі тут було місто Звенигород. Пізніше у цих глухих місцях ще довго після прийняття християнства жили язичники.

Місто занепалих палаців

Ізяслав — райцентр, який має значний туристичний потенціал. Одна з найстародавніших пам’яток міста — Фарний костел — перебуває в жахливому стані, а місцеві жителі розбирають його на будматеріали. Схожа ситуація і з палацом князів Сангушків. Костел святого Михайла та монастир бернардинів краще зберігся, але там зараз тюрма — близько до нього не підійдеш. Краща ситуація з Костелом місіонерів — він і добре збережений, і доступний для огляду.

Тур вихідного дня: що цікавого можна побачити на Хмельниччині

Одне із найстаріших міст Хмельниччини, що згадується в літописі XIII ст. Відоме тим, що у селі Двірець поруч з Ізяславом почали писати Пересопницьке Євангеліє. Серед його пам’яток — залишки найстарішого храму міста — костелу Івана Хрестителя, Новозаславський замок, що включає руїни замку та палаців Заславських і Сангушків, костел святого Йосипа, монастир бернардинців.

Субіч

Це село за 30 км від Кам’янця-Подільського вражає поєднанням краси Дністра та скель. Субіч відомий передовсім своїм скельним монастирем XVIII ст., що розташований в урочищі гори Кемпа на висоті 40 м над Дністром. Там збережені 3 невеликі печери.

Тур вихідного дня: що цікавого можна побачити на Хмельниччині

Скельний монастир в Субіч відомий з XVI ст., але історики стверджують, що появу монастиря можна віднести X-XIII ст., коли на Поділлі з’являлося багато православних печерних скитів.

Тур вихідного дня: що цікавого можна побачити на Хмельниччині

Монастир складається з декількох десятків келій, вирубаних у скелі на 40-метровій висоті над Дністром.

Щоб побачити давню печерну обитель необхідно 800-метровий крутий спуск по вузькій стежині.

Виноробні Поділля

Якщо ви звикли, що крафтові вина можна купити лише на півдні України чи на Закарпатті, то Хмельниччина зламає такі стереотипи, адже тут теж вирощують виноград.

Тур вихідного дня: що цікавого можна побачити на Хмельниччині

Виноробство на Поділлі існує щонайменше останні двісті років. Системно — біля Дністра, де проходить кордон з завжди виноробною Бессарабією.

На південному заході області сприятливий клімат для виноградників, тому туристам радять відвідати місцеві виноробні у селах Кульчіївці, Сутківці, Бакота та в містечку Калюс.

Антоніни

Це селище вразить своєю архітектурою. В Антонінах збереглося чимало вишуканих будівель, серед яких — західні та східні ворота, возівня, будинок служб, елегантні вілли, побудовані на межі ХІХ-ХХ ст., гараж, де нині розташована селищна рада, а от сам палац Сангушків-Потоцьких зруйнований.

Тур вихідного дня: що цікавого можна побачити на Хмельниччині

Оглядаючи архітектуру містечка, пройдіться Антонінським парком, що є пам’яткою садово-паркового мистецтва загальнодержавного значення.

Поділитися посиланням:
FacebookTelegramViberWhatsAppTwitter

Новини партнерів


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Я ознайомився/лася та погоджуюся з Правилами коментування та Політикою конфіденційності

Теґи публікації


Вам також може бути цікавоСтаном на 15 вересня в Хмельницькій області виявлено 224 нових випадки COVID-19
Станом на 14 вересня в Хмельницькій області виявлено 109 нових випадків COVID-19
За вихідні в Хмельницькій області виявлено 258 нових випадків COVID-19
Станом на 10 вересня в Хмельницькій області виявлено 191 новий випадок COVID-19
Станом на 9 вересня в Хмельницькій області виявлено 130 нових випадків COVID-19
Станом на 8 вересня в Хмельницькій області виявлено 104 нових випадки COVID-19

Читайте у цій рубриціЗміни в Законі України «Про туризм»
Антарктида зачаровує: механік з Шепетівки ділиться враженнями від «білого» континенту
Атомники-пенсіонери Хмельницької АЕС піднялися на найвищу вершину України
Куди поїхати у відпустку влітку в 2021 році?
Туристичні путівки з Києва в Албанію
Нові правила в’їзду в Туреччину