Особливості медицини по-американськи

Особливості медицини по-американськи

Ірина Понятовська, власниця шепетівського приватного медичного центру «Сіліцея» у складі представників Євроазіатського континенту провела місяць на стажуванні в Сполучених Штатах Америки.  Після повернення розповіла про особливості обслуговування у медичних закладах за океаном.

Особливості медицини по-американськи

— Медицина у США — одна із найбільш розвинутих у світі. Звичайно, її послуги дорогі, але якісні. Обладнання використовують два-три роки і замінюють на новіше. Загалом, це інша технологічна система.

Які особливості, Ірино Петрівно, ви відзначили б?

— У США медицина поділяється на три види: державна, приватна та страхова. У державних закладах послуги також платні. До речі, у приватників лікуватися дешевше, та ще не потрібно вистоювати в чергах. Практикують амбулаторну хірургію, бо всі рахують гроші та намагаються економити. Звернувся до клініки, провели операцію, і в той же день виписали додому. В державній лікарні лікування при тому ж діагнозі може тривати кілька днів, відповідно за перебування потрібно заплатити. Стаціонари в Америці вважають дорогим задоволенням: у випадках коли потрібна амбулаторна допомога, ніколи не призначать стаціонарне лікування.

Цікаво, які відносини між хворим та лікарем? 

— Ніхто за хворим не ходить. Ніяких викликів лікарів додому не практикують. Там своє розуміння свободи: «Якщо я прийшов у твою оселю, то порушив твої права. Ти сам маєш розуміти, що твоє здоров’я залежить від твоєї відповідальності, бо лікуватися потрібно тобі». Це дисциплінує усіх членів суспільства.

Наскільки я зрозуміла ранжування медичної допомоги теж інше?

— На швидких працюють парамедики, лікарі не виїжджають на виклики. Пояснення просте: лікар не має вести хворого до лікаря, а має все виконати на місці.

Особливості медицини по-американськиОснова американських медичних закладів — медсестри, їх рівень підготовки дуже високий: майже усі мають вищу освіту. Спочатку два роки навчаються у коледжах та стільки ж в університеті. При цьому тренуються не на хворих, а на манекенах-роботах, які реагують на біль: плачуть, кричать.Медсестри проводять прийом нескладних хворих. У нас лікарі оглядають здорових дітей. У США такого ставлення до часу лікаря ніхто не дозволить, бо дорого. Адже лікар навчається 6 років в університеті та 10 років — у резидентурі. Я поцікавилася у педіатра приватної клініки, як у них оглядають дітей. Вона пояснила, що спочатку пацієнта оглядає медсестра. У разі, якщо хвороба серйозна, вона може або проконсультуватися із лікарем, або перенаправити на консультацію. При цьому за її 30-літній страж жодного випадку смертні дитини не було.

Ірино Петрівно, дуже суперечливе запитання про щеплення. Як до нього ставляться американці?

— Щеплення роблять за бажанням. До того ж, від БЦЖ у США вже відмовилися. Я спеціально порушила таку тему, адже протягом десяти років борюся зі способом діагностування туберкульозу. Хоча є сучасні методи діагностики, в Україні продовжують наполегливо використовувати старі засоби. До речі, навіть при збільшенні хворих на коклюш, вони відмовляються проводити щеплення, бо воно неефективне. Звичайно, у США дотримуються свого графіку проведення імунізації. Врахуйте, що якість препаратів висока, тому відсутні ускладнення.

Чи є різниця між медициною у провінційних та великих населених пунктах?

Особливості медицини по-американськи— У США немає значення, в якому населеному пункті розташований медичний заклад. Наша група побувала у Вашингтоні та Чикаго, а також ознайомилися з роботою лікарень у таких провінційних штатах, як Кентуккі та Оклахома. Там медичні центри надають послуги на високому рівні, працюючи на найновішому обладнанні.

Які висновки зробили після поїздки?

— Під час поїздки спілкувалася із представниками пострадянських країн, але навіть вони провели реформування медичної галузі. Зокрема, у Грузії вся медицина приватна. Фахівці навчаються у кращих закладах Європи та США. За свої послуги отримують гідні заробітні плати, тому в лікарнях відсутнє хабарництво. Моя думка незмінна: медична реформа в Україні необхідна, наче повітря. Потрібні скорочення та оптимізація у державних установах. Ми в Україні утримуємо, за великим рахунком, медицину, яка не розвивається, бо кошти проїдаємо, а не вкладаємо в освіту, в обладнання. Враховуючи це, американці презентували нам прилади, які направляють у країни третього світу. Навіть у африканських країнах новітніше обладнання, ніж в Україні. Без навчання за кордоном ніколи не піднімемося на щабель вище. Тому лікарі із «Сіліцеї» незабаром поїдуть на стажування до Франції, я планую поїздку до Німеччини. До речі, навіть в Америці з 19 учасників лише я представляла приватну клініку, що працює у маленькому місті.

Дякую за розмову.

Фотогалерея

Поділитися посиланням:
FacebookTelegramViberWhatsAppTwitter

Новини партнерів


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Я ознайомився/лася та погоджуюся з Правилами коментування та Політикою конфіденційності

Теґи публікації


Вам також може бути цікавоУ Шепетівці 79-річного чоловіка знайшли мертвим у власному помешканні
У лікарню міста Нетішина купили ліжка з пультом керування
У Шепетівці 10 медикам зробили щеплення індійською вакциною
У Шепетівці молодий чоловік «віджав» смартфон в односельчанина
У Шепетівці молодики погрожували вбивством 55-річному чоловіку
У Шепетівці в Домі молитви запрацював пункт обігріву

Читайте у цій рубриціНа Шепетівщині у любительки коней мешкають довгогриві терапевти
У Шепетівському районі планують відкрити екологічні веломаршрути
Сподін Ігор розповів про чотири причини відправитися в Чеддер: сир, печера, пейзажі та місцевий колорит
Житель Хмельниччини під час велопробігу «намотав» Україною 1500 кілометрів
Медійники та науковці вирушили в екологічний тур на межі Хмельниччи­ни та Рівненщини
Тур вихідного дня: відпочинок на Дністрі