В Україні виготовляють капсули-ізолятори, рамки та пакети-замінники ШВЛ

В Україні виготовляють капсули-ізолятори, рамки та пакети-замінники ШВЛ

Не так давно у Шепетівській центральній районній лікарні компанiя «A3Tech Україна» встановила дезінфікуючу рамку для медичного персоналу. На тлі епідемії в країні цей виробник сільськогосподарської техніки взявся виготовляти таке обладнання й для інших лікарень. Але ця компанія не єдина в Україні, що розширила профіль виробництва задля порятунку хворих на COVID-19.

Перша партiя рамок вже виготовлена

Понад тридцять рамок для Тернополя, Чернігова та Київщини, Одещини, Закарпаття вже виготовлено Компанiєю «A3Tech Україна». Фірма готова вийти на обсяги випуску сто рамок на тиждень і більше. Вартість рамки — 15 тисяч гривень. Проходячи через таку рамку, медик дезінфікує одяг, шляхом розпилення на нього дезінфекційної суміші.

В Україні виготовляють капсули-ізолятори, рамки та пакети-замінники ШВЛ

Сам принцип дії усім і давно відомий. Це ті самі форсунки (пристрої з одним або кількома отворами для розпилення рідини), які використовують у теплицях для підтримання клімату.

— Чому лікарі? А тому що як відомо із застережень фахівців, коронавірус, осідаючи на поверхнях, несе загрозу. Звичайно, лікар, вийшовши з палати, де перебувають хворі на COVID-19, може нести на своєму костюмі цей вірус. І навіть дотримуючись усіх норм безпеки, лікар може «підчепити» вірус, знімаючи свій костюм, яким би непроникним для інфекції не було це вбрання. Тому корисним було б дезінфікувати костюм при виході із палати, ще до зняття його. Для цього і знадобиться така рамка. Тобто, лікар виходить і його з усіх сторін обробляють ці форсунки, з’являється цей туман із дезінфекційної суміші. Неможливо дати стовідсоткову гарантію дезінфекції, але ризик для лікаря суттєво зменшується», — стверджує у фейсбуці, власник компанії, Марат Мінц.

Капсула-ізолятор для перевезення хворих на COVID-19

Перевозити інфекційних хворих без небезпеки для оточуючих тепер можна буде за допомогою спеціальних капсул — перший такий екземпляр вже викупили волонтери. Виробники модель ще допрацьовують, але вже мають замовлення і від лікарень, і від підприємств.

В Україні виготовляють капсули-ізолятори, рамки та пакети-замінники ШВЛ

Підприємство «Креатив-Агромаш» також не змогло перебувати осторонь боротьби з COVID-19.

— Ми виготовили першу герметичну капсулу для евакуації хворих чи осіб з підозрою на інфікування COVID-19 в заклади стаціонару. Капсула дозволяє захистити як лікарів, так і реанімобіль від інфікування, — написав у фейсбуці Юрій Андрієвський.

14 квітня відбулася перша демонстрація та іспит капсули-ізолятора для евакуації інфікованих хворих у стаціонар. Фахівці Полтавського центру екстреної швидкої допомоги оцінили виріб, висловили свої зауваження та побажання.

В Україні виготовляють капсули-ізолятори, рамки та пакети-замінники ШВЛ

Справа залишається тільки за отриманням відповідних сертифікатів МОЗ України. Тим часом виробництво капсул вже почалося.

Пакети та дайверські маски для заміни апаратів ШВЛ

У Харкові лікарі знайшли заміну апаратам штучної вентиляції легенів. Ним виявився звичайний поліетиленовий пакет. Саме таким методом користувалися в 90-і роки. Наразі постало питання, де взяти відповідні пакети для такої процедури. В Україні компанія з Дніпра, яка виготовляє господарські товари, взялася за виробництво таких поліетиленових мішків. Коштує така система не більше 100–150 грн.

В Україні виготовляють капсули-ізолятори, рамки та пакети-замінники ШВЛ

Як наголошують харківські медики для кореспондента «Вікна. СТБ», придатна ця система лише для пацієнтів, які при тямі та можуть самостійно дихати. А це — більшість хворих на COVID-19. Для критичних станів без справжнього апарату ШВЛ не обійтися.

Такі способи, як лікувати коронавірусну хворобу без апарату ШВЛ, змушені винаходити й інші медики. Ідею італійських лікарів — використання у цих цілях масок для пірнання — взяли на озброєння медики з Дніпра.

— Перевага такої переобладнаної маски в тому, що видих хворого відбувається через фільтр. Саме фільтр запобігає потраплянню вірусів у повітря, що знижує ймовірність зараження медперсоналу, — каже Ігор Шпонька, перший проректор Дніпропетровської державної медичної академії.

В Україні виготовляють капсули-ізолятори, рамки та пакети-замінники ШВЛ

Нині дніпровські фахівці переробили вже 50 дайверських масок та передали їх до медзакладів міста та замовили чергову партію з Китаю.

Поділитися посиланням:
FacebookTelegramViberWhatsAppX

Підписатися на наші новини у месенджерах:

Новини партнерів


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Я ознайомився/лася та погоджуюся з Правилами коментування та Політикою конфіденційності

Теґи публікації


Вам також може бути цікаво


AstraZeneca вперше визнала, що її вакцина від Covid-19 може викликати рідкісні побічні ефекти
COVID та грип відступають. Що після них?
На Хмельниччині попереджають про кишковий єрсиніоз
На території України циркулюють 29 субваріантів COVID-19

Читайте у цій рубриці


На Шепетівщині відомі орнітологи шукали рідкісного птаха
Сучасні технології в хірургії: роботи-асистенти на передньому краї медицини
У сусідній з Хмельниччиною області переселенець дивує своїми винаходами
Від продюсера до вченого: Як Юрій Дудка збагачує медійний світ науковими дослідженнями
FacebookTelegramViberWhatsAppX