В Україні виготовляють капсули-ізолятори, рамки та пакети-замінники ШВЛ

Не так давно у Шепетівській центральній районній лікарні компанiя «A3Tech Україна» встановила дезінфікуючу рамку для медичного персоналу. На тлі епідемії в країні цей виробник сільськогосподарської техніки взявся виготовляти таке обладнання й для інших лікарень. Але ця компанія не єдина в Україні, що розширила профіль виробництва задля порятунку хворих на COVID-19.

Перша партiя рамок вже виготовлена

Понад тридцять рамок для Тернополя, Чернігова та Київщини, Одещини, Закарпаття вже виготовлено Компанiєю «A3Tech Україна». Фірма готова вийти на обсяги випуску сто рамок на тиждень і більше. Вартість рамки — 15 тисяч гривень. Проходячи через таку рамку, медик дезінфікує одяг, шляхом розпилення на нього дезінфекційної суміші.

Сам принцип дії усім і давно відомий. Це ті самі форсунки (пристрої з одним або кількома отворами для розпилення рідини), які використовують у теплицях для підтримання клімату.

— Чому лікарі? А тому що як відомо із застережень фахівців, коронавірус, осідаючи на поверхнях, несе загрозу. Звичайно, лікар, вийшовши з палати, де перебувають хворі на COVID-19, може нести на своєму костюмі цей вірус. І навіть дотримуючись усіх норм безпеки, лікар може «підчепити» вірус, знімаючи свій костюм, яким би непроникним для інфекції не було це вбрання. Тому корисним було б дезінфікувати костюм при виході із палати, ще до зняття його. Для цього і знадобиться така рамка. Тобто, лікар виходить і його з усіх сторін обробляють ці форсунки, з’являється цей туман із дезінфекційної суміші. Неможливо дати стовідсоткову гарантію дезінфекції, але ризик для лікаря суттєво зменшується», — стверджує у фейсбуці, власник компанії, Марат Мінц.

Капсула-ізолятор для перевезення хворих на COVID-19

Перевозити інфекційних хворих без небезпеки для оточуючих тепер можна буде за допомогою спеціальних капсул — перший такий екземпляр вже викупили волонтери. Виробники модель ще допрацьовують, але вже мають замовлення і від лікарень, і від підприємств.

Підприємство «Креатив-Агромаш» також не змогло перебувати осторонь боротьби з COVID-19.

— Ми виготовили першу герметичну капсулу для евакуації хворих чи осіб з підозрою на інфікування COVID-19 в заклади стаціонару. Капсула дозволяє захистити як лікарів, так і реанімобіль від інфікування, — написав у фейсбуці Юрій Андрієвський.

14 квітня відбулася перша демонстрація та іспит капсули-ізолятора для евакуації інфікованих хворих у стаціонар. Фахівці Полтавського центру екстреної швидкої допомоги оцінили виріб, висловили свої зауваження та побажання.

Справа залишається тільки за отриманням відповідних сертифікатів МОЗ України. Тим часом виробництво капсул вже почалося.

Пакети та дайверські маски для заміни апаратів ШВЛ

У Харкові лікарі знайшли заміну апаратам штучної вентиляції легенів. Ним виявився звичайний поліетиленовий пакет. Саме таким методом користувалися в 90-і роки. Наразі постало питання, де взяти відповідні пакети для такої процедури. В Україні компанія з Дніпра, яка виготовляє господарські товари, взялася за виробництво таких поліетиленових мішків. Коштує така система не більше 100–150 грн.

Як наголошують харківські медики для кореспондента «Вікна. СТБ», придатна ця система лише для пацієнтів, які при тямі та можуть самостійно дихати. А це — більшість хворих на COVID-19. Для критичних станів без справжнього апарату ШВЛ не обійтися.

Такі способи, як лікувати коронавірусну хворобу без апарату ШВЛ, змушені винаходити й інші медики. Ідею італійських лікарів — використання у цих цілях масок для пірнання — взяли на озброєння медики з Дніпра.

— Перевага такої переобладнаної маски в тому, що видих хворого відбувається через фільтр. Саме фільтр запобігає потраплянню вірусів у повітря, що знижує ймовірність зараження медперсоналу, — каже Ігор Шпонька, перший проректор Дніпропетровської державної медичної академії.

Нині дніпровські фахівці переробили вже 50 дайверських масок та передали їх до медзакладів міста та замовили чергову партію з Китаю.

Поділитися посиланням:
FacebookTelegramViberWhatsAppTwitter

Новини партнерів


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Я ознайомився/лася та погоджуюся з Правилами коментування та Політикою конфіденційності


Теґи публікації


Вам також може бути цікавоЧитайте у цій рубриці