У сусідній з Хмельнич­чиною області через небезпечне захворюван­ня спалили труп тварини

У сусідній з Хмельнич­чиною області через небезпечне захворюван­ня спалили труп тварини

Вночі з 27 на 28 вересня 2021 року в зоокутку парку «Топільче» комунального підприємства «Об’єднання парків культури і відпочинку міста Тернополя» загинув поні, про що 28 вересня було повідомлено в Тернопільську міську лікарню ветмедицини.

На місце події виїхали спеціалісти лікарні та Тернопільської регіональної державної лабораторії Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів. В ході розтину трупа тварини виявлено ознаки пневмонії, гастроентериту та лімфаденіту, а збільшення та заокругленість країв селезінки викликало підозру на сибірку.

Спеціалістами відібрано проби селезінки, печінки, серця та лімфовузлів і направлено у Тернопільську регіональну державну лабораторію Держпродспоживслужби для дослідження на сибірку. Труп тварини було вивезено у спеціально визначене місце і піддано вилученню методом спалювання, про що складено відповідний акт і проведено фотозйомку. Перегорілі останки захоронено, а місце захоронення і транспорт, яким перевозився труп були піддані дезінфекції.

Відповідно до звіту про результати дослідження патологічного (біологічного) матеріалу № 001944 п.м./21 від 01.10.2021 р. Тернопільської регіональної державної лабораторії Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів встановлено захворювання сибіркою. Патологічний матеріал для підтвердження діагнозу передано до державного науково-дослідного інституту з лабораторної діагностики та ветеринарно-санітарної експертизи (місто Київ), який 4 жовтня року підтвердив діагноз.

Вже 2 жовтня відбулось засідання державної надзвичайної протиепізоотичної комісії при виконавчому комітеті Тернопільської міської ради, яким накладено карантин на зоокуток та затверджено план заходів. Тварин, які утримуються у зоокутку, піддано клінічному огляду та термометрії і вимушено провакциновано від сибірки.

Як повідомляє Держпродспоживслужба Тернопільщини, спостереження за здоров’ям тварин триває. Спеціалістами ветеринарної медицини вживаються заходи згідно з планом. За контактними особами здійснюється медичне спостереження.

Нещодавно під час позачергового засідання комісії ДНПК при Тернопільській ОДА було прийнято ряд рішень щодо ліквідації спалаху та недопущення поширення небезпечного захворювання.

У сусідній з Хмельнич­чиною області через небезпечне захворюван­ня спалили труп тварини

Члени комісії розглянули питання про спалах сибірки на території зоокутка гідропарку «Топільче» КП «Об’єднання парків культури й відпочинку міста Тернополя» та хід проведення оздоровчих заходів. Було прийнято рішення вважати епізоотичну ситуацію в області щодо сибірки на території міста Тернополя — неблагополучною, а на території області — загрозливою.

Відповідно до доручення, спеціалісти Тернопільського міського управління Головного управління Держпродспоживслужби в області посилять роботу з оздоровчих заходів щодо сибірки на території парку «Топільче» відповідно до плану оздоровчих заходів, затвердженого рішенням Державної протиепізоотичної комісії при виконавчому комітеті Тернопільської міської ради від 02.10.2021 р. № 4–2021 та здійснюватимуть щоденний контроль за виконанням цих заходів.

Спеціалісти ветеринарної медицини у межах Тернополя контролюватимуть за станом здоров’я тварин в індивідуальних господарствах, а при виявлені фактів загибелі — негайно повідомлятимуть Головне управління та здійснюватимуть відбір патматеріалу для дослідження на сибірку.

Також, на території даного зоокутка та парку «Топільче» проведуть дослідження води та ґрунту на наявність спор сибірки.

На території міста посилять контроль за роботою закладів роздрібної та оптової торгівлі м’ясною продукцією, а також посилять заходи з ліквідації стихійних та несанкціонованих місць продажу харчових продуктів.

Працівники зоокутка, які були у безпосередньому контакті з загиблою твариною та Тернопільської регіональної державної лабораторії Держпродспоживслужби, які контактували з патматеріалом в цілях профілактики даного захворювання проходять лікування антибіотиками, за їх станом упродовж інкубаційного періоду спостерігатимуть спеціалісти ДУ «Тернопільський обласний центр контролю та профілактики захворювань».

Спеціалісти Держпродспоживслужби Тернопільщини запевняють що загрози життю і здоров’ю тернополян на сьогодні немає. На території зоокутка проводяться роботи з дезінфекції, лікарі ветеринарної медицини спостерігають за станом здоров’я тварин. Однак, радять уникати вигулу собак та прогулянок на відстані 1–2 метрів від огорожі зоокутка. Також, наполегливо просять не годувати тварин, які мешкають на території зоокутка.

Довідково

Сибірка — (міжнародна назва цієї хвороби антракс — від грец. άνθραξ — «вугілля»; українські застарілі синоніми — телій, гербарець, жабур) — гостре зоонозне інфекційне захворювання, яке спричинює Bacillus anthracis, що перебігає в людей найчастіше з ураженням шкіри з утворенням специфічного карбункулу, набряку та регіонарного лімфаденіту на тлі гарячки та інтоксикації, рідше з ураженням легеневої, кишкової систем і генералізацією процесу. Назву хвороба в світі отримала від схожості забарвлення чорного різновиду вугілля — антрациту — і центральної зони сибіркового карбункулу. В Україні ще використовують, в тому числі і в офіційних медичних документах, стару назву «сибірка», що мала поширення в країнах колишнього СРСР.

На Тернопільщині востаннє сибірку реєстрували 25 років тому.

Поділитися посиланням:
FacebookTelegramViberWhatsAppX

Підписатися на наші новини у месенджерах:

Новини партнерів


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Я ознайомився/лася та погоджуюся з Правилами коментування та Політикою конфіденційності

Теґи публікації


Вам також може бути цікавоУ медзакладі Славути оперували пацієнтку, залучивши команду лікарів-травматологів з Тернополя
На Шепетівщині чоловік поквитався з камерою спостереження, яка зафільмувала дещо непристойне
У сусідній із Хмельниччиною області чоловік жорстоко застрелив собаку
20-річна дівчина, аби приворожити хлопця, заплатила понад 320000 гривень
Під час ракетної атаки Донеччини загинув уродженець Шепетівщини
У сусідній із Хмельниччиною області у фотопастку потрапив рідкісний хижак

Читайте у цій рубриціНа Хмельниччині жінку, яка хотіла вчитися заробляти гроші, ошукав консультант
На Шепетівщині затримали хмельничанина, який тікав із магазину з дорогими парфумами
У помешканні ще проживають люди, втім незабаром воно буде вільне: як шахрай здав житло трьом різним людям
На Хмельниччині син вдарив батька, а той у відповідь встромив у нього ножа
На Хмельниччині чоловік стріляв у патрульних
Вперше купував біткоїн і «обпікся»: шахрайство у сусідній із Хмельниччиною області
FacebookTelegramViberWhatsAppX