Засуджений за вбивство домагався передчасного звільнення в Хмельницькому апеляційному суді

Засуджений за вбивство домагався передчасного звільнення в Хмельницькому апеляційному суді

Хмельницький апеляційний суд залишив без задоволення апеляційну скаргу засудженого на ухвалу Шепетівського міськрайонного суду Хмельницької області від 16 липня 2020 року щодо відмови у задоволенні спільного клопотання начальника ДУ «Шепетівська виправна колонія № 98» та заступника голови спостережної комісії при Шепетівській районній державній адміністрації про заміну йому невідбутої частини покарання більш м’яким.

Як повідомила пресслужба суду, у клопотанні до місцевого суду посадовці посилалися на те, що засуджений відбув 2/3 строку покарання, став на шлях виправлення, зарекомендував себе з позитивної сторони, працює, до дисциплінарної відповідальності не притягувався, має 4 заохочення. Проте Шепетівський міськрайонний суд Хмельницької області у задоволенні клопотання відмовив.

Ухвалу суду оскаржив засуджений, просив її скасувати і постановити нову — замінити невідбуту частину покарання позбавленням волі виправними роботами. На його думку, під час відбування призначеного покарання він сумлінною поведінкою та ставленням до праці довів, що став на шлях виправлення, при цьому не притягувався до дисциплінарної відповідальності і отримав заохочення від адміністрації виправної установи.

Колегія апеляційного суду зауважує: законодавцем визначено, що застосування умовно-дострокового звільнення від відбування покарання є не обов’язком, а правом, і таке звільнення може бути застосоване за певних умов.

«Так, судом правильно встановлено, що (апелянт) засуджений за особливо тяжкий злочин, станом на час звернення до суду з клопотанням він фактично відбув необхідну частину строку покарання, після відбуття якої може бути застосовано заміну невідбутої частини покарання більш м’яким. Проте відсутня інша обов’язкова підстава для такої заміни, а саме: відсутність об’єктивних достатніх даних про те, що засуджений став на шлях виправлення», — констатує апеляційний суд.

За матеріалами справи, апелянт засуджений вироком Нетішинського міського суду Хмельницької області від 25 вересня 2012 року за вбивство (ч. 1 ст. 115 КК України) до покарання у виді 9 років позбавлення волі. За весь період відбування покарання в ДУ «Шепетівська виправна колонія № 98» має 4 заохочення (від 02.04.2014, 04.07.2019, 02.04.2020, 01.07.2020), тобто перед настанням пільги під час відбування покарання, що, на думку суду, свідчить про їх несистематичність. А відсутність стягнень за порушення вимог режиму відбування покарання, дотримання яких є обов’язком засудженого, передбаченого КВК України, не можуть свідчити про доведення того, що засуджений став на шлях виправлення.

Колегія суддів звертає увагу, що при визначенні сумлінності в поведінці засудженого та його ставленні до праці мають значення не окремі вчинки, а стабільна, постійна лінія поведінки та спосіб життя засудженого. Тому вважає, що місцевий суд, дослідивши докази у справі, дійшов обґрунтованого висновку про те, що засуджений не став на шлях виправлення.

Поділитися посиланням:
FacebookTelegramViberWhatsAppX

Підписатися на наші новини у месенджерах:

Новини партнерів


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Я ознайомився/лася та погоджуюся з Правилами коментування та Політикою конфіденційності

Теґи публікації


Вам також може бути цікавоНа Хмельниччині чоловік фільмував кожен візит до колишньої дружини
На Хмельниччині чоловік хотів стати опікуном недієздатної бабусі: що вирішив суд
На Шепетівщині обмежили волю кривднику власної матері
Ухилянт із Шепетівщини отримав реальний термін
У Шепетівці суд виніс вирок крадію, якого затримала охорона гіпермаркету «на гарячому»
На Хмельниччині жінка вколошкала чоловіка молотом

Читайте у цій рубриціНа Хмельниччині чоловік фільмував кожен візит до колишньої дружини
У Шепетівці горів житловий будинок
У сусідній із Хмельниччиною області чоловік помер після перебування у військкоматі
На Хмельниччині оштрафували пенсіонера, який торгував яблуками у невстановленому місці
На Хмельниччині патрульні рятували чоловіка, у якого стався напад
На Хмельниччині полісмени не змогли «достукатися» до кривдника
FacebookTelegramViberWhatsAppX