Рибалка на Хмельниччині навудив на 43 тисячі гривень штрафу

Рибалка не став вудити рибу, а застосував заборонені знаряддя, заподіявши значні збитки тваринному світу. Тому до Новоушицького районного суду звернувся прокурор із позовом про відшкодування шкоди, заподіяної навколишньому природному середовищу внаслідок незаконного зайняття рибним добувним промислом. Про це повідомила прес-служба Хмельницького апеляційного суду.

Позов мотивував тим, що 4 грудня 2018 року на річці Ушиця Дністровського водосховища поблизу с. Вахнівці Новоушицького району відповідач, не маючи спеціального дозволу, із використанням заборонених знарядь лову незаконно виловив 146 штук риби різних порід, заподіявши матеріальних збитків на суму 43571 гривень. 31 січня 2019 року Дунаєвецький районний суд визнав його винним у незаконному зайнятті рибним промислом, що заподіяло істотну шкоду.

Та ніяких дій, щоб її стягнути, Вахновецька сільська рада, в адміністративних межах якої сталося правопорушення і яка уповноважена здійснювати функції держави у спірних правовідносинах, не вживала, тому позов пред’явив прокурор в інтересах держави.

Дослідивши докази у справі, суд дійшов до висновку про наявність правових підстав для задоволення позову прокурора.

«Суд встановив, що відповідач порушив вимоги законодавства про охорону тваринного світу, про що свідчить вирок суду, тобто вина останнього є доведеною. У результаті незаконного вилову риби заподіяв збитки тваринному світу, розмір яких доведений позивачем та не оспорюється відповідачем у справі. Між протиправною поведінкою відповідача та заподіяною шкодою наявний причинний зв’язок», — констатує Новушицький районний суд.

Відтак суд задовольнив позов прокурора: стягнув із засудженого на користь Вахновецької сільської ради Новоушицького району шкоду, заподіяну навколишньому природному середовищу внаслідок незаконного зайняття рибним добувним промислом, у розмірі 43 571 гривні.

Рішення не набрало законної сили і може бути оскаржене до Хмельницького апеляційного суду.

Поділитися посиланням:
FacebookTelegramViberWhatsAppTwitter

Новини партнерів


2 коментарі до статті «Рибалка на Хмельниччині навудив на 43 тисячі гривень штрафу»

  1. Олена Вознюк коментує:

    Тото наївся більше він її несхоче даже дивитися небуде.

  2. Vadim Garbar коментує:

    Смачного бракота)


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Я ознайомився/лася та погоджуюся з Правилами коментування та Політикою конфіденційності


Теґи публікації


Вам також може бути цікавоЧитайте у цій рубриці