У Шепетівці смерть риби могло спричинити забруднення водойми аміаком

У Шепетівці смерть риби могло спричинити забруднення водойми аміаком

Жителі мікрорайону цукрокомбінату, що у Шепетівці, днями звернулися до редакції «День за днем», мовляв, у технічній водоймі, на Старокостянтинівському шосе, вже кілька днів спостерігається мор риби. У підтвердження навіть відео показали, що у воді маленька риба поводиться дивно і плаває близько до поверхні.

У четвер, 24 жовтня, приїхавши на став, ми зустріли там кількох рибалок. Чоловіки виловлювали з поверхні води ще живий мальок. Поцікавилися, що вони чули з приводу загибелі риби:

— Вже кілька днів тут таке робиться, бачите вся риба — і велика, і мала, — під верхом ходить. Їй дихати нічим у воді. Вчора і сьогодні рибалки виловлювали неживу, аби не гнила у воді. Он погляньте, яка велика дохла щука ось там біля місточка лежить, десь ще одна була. Де не де ще окунь неживий догори черевом плаває.

У Шепетівці смерть риби могло спричинити забруднення водойми аміаком

Найчутливіша до забруднення аборигенна риба — окунь і щука. Це й пояснює, чому першими загинули кілька рибин саме цих видів.

У Шепетівці смерть риби могло спричинити забруднення водойми аміаком

Також рибалки розповіли, що у середу фахівці відібрали воду на аналізи, щоб з’ясувати причину мору в ставу.

— У цей став цукровий зливає свої відходи. Від смороду потерпають щороку в сезон шепетівчани, а тепер вже й риба поспливала. Що далі буде? Скільки ще терпіти? — обурений 67-річний Дмитро, житель того мікрорайону.

У Шепетівці смерть риби могло спричинити забруднення водойми аміаком

Чоловік нас поводив довкола водойми і показав, з яких відстійників потрапляє туди бруд. І справді, якщо пройти вздовж ставу, то можна побачити кілька величезних ям, що наповнені не лише рідинними відходами.

У Шепетівці смерть риби могло спричинити забруднення водойми аміаком

Туди, вочевидь, місцеві жителі занадилися і тверді побутові відходи викидати — про це свідчать численні наповнені вщент сміттям мішки.

У Шепетівці смерть риби могло спричинити забруднення водойми аміаком

Та повернімося до питання, що спричинило загибель риби. З цього приводу ми звернулися за коментарем до очільника Шепетівського районного управління Головного управління Держпродспоживслужби в Хмельницькій області Віталія Стародубова, бо саме фахівці лабораторії цієї служби зробили аналіз води:

— Температура води в ставку була 12–15 °С, це в межах норми. Щодо відхилень, то виявили низький вміст кисню у воді. В одному місці показник становив 1,22 мг/л, а в іншому — 1,86 мг/л. А норма — 4–6 мг/л води. За іншим показником — вмісту аміаку — також суттєві перевищення — 10 мг/л, при нормі — 0,5–1,5 мг/л, тобто рівень аміаку в ставку перевищений у 10 разів.

У Шепетівці смерть риби могло спричинити забруднення водойми аміаком

Водночас Віталій Стародубов зауважив, що всі норми, відповідно до яких прирівнювали результати аналізу води, є такими, що застосовуються до водойм, де розводять рибу. Тобто до технічних ставків претензій не можуть пред’явити.

— Ми ситуацію взяли на контроль, негайно повідомили адміністрацію центрального ринку, щоб ретельно перевіряли таку рибу як ротань та карась. Інспектори нашої служби виходять щодня і контролюють стихійний продаж риби. Принагідно, звертаюся до шепетівчан, що рибу зі ставу цукрокомбінату вживати не можна в жодному разі, — зауважив Віталій Стародубов.

У Шепетівці смерть риби могло спричинити забруднення водойми аміаком

Оскільки забруднена аміаком вода з технічного ставка цукрового потрапляє в річку Гуску, що протікає неподалік, то міська влада готує за результатами аналізу звернення до Хмельницької обласної екологічної інспекції.

Нагадаємо, що у вересні 2017 року у водоймі цукрокомбінату також загинула риба.

Поділитися посиланням:
FacebookTelegramViberWhatsAppTwitter

Новини партнерів


12 коментарів до статті «У Шепетівці смерть риби могло спричинити забруднення водойми аміаком»

 1. Андрій Хмелюк коментує:

  Задрали свині

 2. Ігор Юрков коментує:

  Нарешті байдужжя ГРОМАДИ потехеньку зникає!!! Дасть БОГ буде в ШЕПЕТІВЦІ ще порядок і толк!!! МОЛОДЦІ ТАК ТРИМАТИ!!!

 3. Олег Нечипорук коментує:

  потрібно промоніторити берег ставка зі сторони комбінату–років з 25 тому там були труби ,по яким зкидували все,що завгодно. потрібен–водолаз і санкція прокуратури. Раніше,періодично заслонка відкривалася..зараз–не знаю.. Це одна із версій,а-не звинувачення

 4. Аааа. Вот оно как,тех.став.рыбу не ловите,сахарному ничего не зделаем,а вонь аммиака для людей то нормально.. Та закройте к ебене фене тот сахарный,толку от него ноль полный,сахар на экспорт пускают….

  • Инночка Шпак коментує:

   Евгений Лахмачёв Закрыть, это самое последнее дело. Вы не подумали о людях, которые там работают и могут остаться без работы. А в Шепетовке выбор не большой. Надо найти причину и устранить! Так можно все предприятия позакрывать.

  • Инночка Шпак мне интересно что можно устранить!

 5. Наталія Король коментує:

  Скільки пам’ятаю, то цей цукровий завод смердить. Скоро від річки Гуски взагалі нічого не залишиться. Крім того, що цукровий труїть цю річку, то ще мешканці навколо виливають туди нечистоти і викидають сміття.

 6. Valera Dunayi коментує:

  А как раньше было помню был пацаном там постоянно купались Вода была чистая и не воняла
  Целое лето шпана проводила там

  • Олег Нечипорук коментує:

   В 1997 Я ЕЩЕ КАРАСЕЙ ЛОВИЛ ТАМ ДО 700ГР.. И.КОГДА БЫЛО ЛЕНЬ В ГОРОДИЩЕ ЕХАТЬ..ЗИМОЙ ТАМ..ВОЗЛЕ САХАРНОГО.. С 2001 Я НЕ ЖИВУ В ШЕПЕТОВКЕ.А..ДУША БОЛИТ..

 7. Генна Кондратюк коментує:

  Кожен рік труять. Тим часом прокурори займаються іншими питаннями. І ніхто управи не знайде на власників заводу. Адже цукор це гроші.

 8. Па очистные когда будут на заводе. Сколько себя помню – вонючая вода и смрадный воздух. А ведь когда-то ,в районе сахзавода, была ВОДОЛЕЧЕБНИЦА

 9. Карслон коментує:

  Есть две версии:

  Версия-1:
  Быдло живущее за сахарным делало ремонт, и после него мыло ёмкости из-под извести, и т.п. Или может это бизнесмен какой, делающий ремонты.
  Прошлый раз потрава рыбы была именно таким способом. Тогда ещё и ненужные ёмкости из-под извести бросили на берегу ставка, со стороны дороги на Коммунист. Я сам их видел.

  Версия-2:
  За сахарным, имеется какая-то фермочка (вроде в том районе, где когда-то теплицу строили). Там выращивают свиней, и т.п. Хозяин куркуль о******й – нанял алкашей, бомжей, и пр. Всё неофициально. Однажды видел, как он им вместо денег какие то буряки давал. Как в концлагере. И они радовались.

  Этот о******й куркуль, просто розовая мечта так называемых “пред­став­ни­ків уп­равлін­ня Держ­пра­ці у Хмель­ницькій об­ласті, Ше­пе­тівсь­ко­го уп­равлін­ня ГУ ДФС у Хмель­ницькій об­ласті, Ше­пе­тівсь­ко­го ВП ГУНП”. Б***и, где вы, когда надо???

  Так вот — из этой фермы идёт труба в ставок, и сливаются гамно и моча (а это как раз аммиак!). Трубу этот куркуль спрятал, но найти её можно. На ней земля просела, и образовался ровик на берегу ставка.

  Вот, 2-я версия мне наиболее нравится…


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Я ознайомився/лася та погоджуюся з Правилами коментування та Політикою конфіденційності


Теґи публікації


Вам також може бути цікавоЧерез прорив водогону деякі мешканці Шепетівки залишилися без води
На Хмельниччині браконьєр поставив 700 метрів сіток, в які потрапили червонокнижні риби
Частина мешканців Нетішина майже тиждень буде без гарячої води
На Хмельниччині 65-річний чоловік витяг із річки риби на суму понад 100 тисяч гривень
У Шепетівці визначили переможців карпового турніру
На Хмельниччині рятують чоловіків, які повечеряли в’яленою рибою

Читайте у цій рубриціНа Ізяславщині жінка постійно потерпала від погроз та знущань сина
Полісмени сусідньої з Хмельниччиною області просять відгукнутися осіб, у яких вимагали хабар за місце для поховання
На Хмельниччині дід вчинив сексуальне насильство щодо 11-річної онуки
У Шепетівці суд вирішив госпіталізувати обвинуваченого у замаху на вбивство
На Хмельниччині сталася смертельна ДТП
На Хмельниччині полісмен вимагав криптовалюту за непоширення інтимних фото подружжя
FacebookTelegramViberWhatsAppTwitter