Півтори сотні швачок вийшли на мітинг у Шепетівці

Півтори сотні швачок вийшли на мітинг у Шепетівці

І це була не акція солідарності трудящих четвергового ранку. Під стіни Шепетівської міської ради працівники швейних цехів підприємства ТОВ «Т-Стиль», що функціонують у нашому місті, прийшли через підвищення ставки податку на оренду землі.

Півтори сотні швачок вийшли на мітинг у Шепетівці

У 2017 році тому ТОВ «Т-Стиль» Рівненського льонокомбінату придбав у місті Шепетівці на проспекті Миру, 20 незавершене будівництво, щоб у подальшому відкрити виробництва з виставковою залою. На момент купівлі нормативно-грошова оцінка об’єкта становила 2 мільйони 600 тисяч гривень.

 

Півтори сотні швачок вийшли на мітинг у Шепетівці

Землю під будівлею взяли в оренду під 12% від нормативно-грошової оцінки. Через деякий час прокуратура подала до суду позов з вимогою про приведення умов договору до вимог чинного законодавства в частині вартості земельної ділянки.

Півтори сотні швачок вийшли на мітинг у Шепетівці

— До суду на нас подала прокуратура, мовляв, міська рада встановила нам не ту нормативно-грошову оцінку. 1 січня 2017 року відбулися зміни у законодавстві, відповідно до них нормативно-грошову оцінку потрібно було рахувати з коефіцієнтом 0,5, що становить 530 тисяч гривень, з яких ми мали б заплатити 12 %. Це є для нашого підприємства не такою вже й великою сумою. Але договір з міською радою ми підписали в квітні 2017 року, і за позовом прокуратури маємо платити більшу суму. Тоді постає питання до міської ради: навіщо нас ввели в оману? Для того щоб заманити нас низькими ставками на землю, — прокоментувала ситуацію Юлія Вітрук, адвокат льонокомбінату.

Сьогодні, 14 лютого, колективи цехів разом з керівництвом прийшли на сесію міської ради, аби депутати розглянули їхнє звернення щодо недопущення підвищення ставки податку.

— На рік різниця в грошах за сплату оренди становить 130 тисяч гривень. Нехай би ці гроші краще людям на заробітну плату пішли. Міська рада має бути зацікавлена не у тих 5 %, про які йде мова, а про збільшення робочих місць для місцевих жителів, — продовжила адвокат Юлія Вітрук.

Наразі у двох цехах комбінату працює близько 200 осіб, а в майбутньому підприємство планувало розширити штат до 400-х одиниць. Зі слів адвоката, податки від заробітних плат надходять до міського бюджету.

Півтори сотні швачок вийшли на мітинг у Шепетівці

— З цього питання Шепетівська міська рада веде переговори з власником підприємства кілька місяців. У влади міста позиція єдина — дотримання чинного законодавства та прийняття рішень виключно у його межах, — сказав міський голова Михайло Полодюк.

Півтори сотні швачок вийшли на мітинг у Шепетівці

Попри те, що це питання щодо ставки податку не може бути розглянуте під час сесії, оскільки справа наразі ще розглядається в суді, перед початком пленарного засідання все таки заслухали мітингувальників. Делегували для виступу адвоката Юлію Вітрук. Правозахисниця звернулася до міського голови та депутатів:

— Ми просимо з голосу поставити наше питання, а саме зміну цільового призначення — виробництво, та надання нам ставки оренди землі у розмірі 3 %. Таким чином наше питання вирішиться. У свою чергу, ми закриваємо всі справи, які розглядаються з цього приводу в судах і продовжуємо будуватися.

Слово надали й представнику прокуратури:

Півтори сотні швачок вийшли на мітинг у Шепетівці

— Є закон і є договір, останній суперечить вимогам законодавства. Суд дасть цій ситуації оцінку. У випадку задоволення судом цього позову міський бюджет буде додатково отримувати щороку 250 тисяч гривень.

Аби прояснити ситуацію слово надали й для начальника юридичного відділу Шепетівської міської ради Ганні Бабась:

Півтори сотні швачок вийшли на мітинг у Шепетівці

— У квітні 2017 року, на момент укладення договору, цільове призначення ділянки незавершеного будівництва було для обслуговування об’єктів торгівлі. У день укладення договору відсоткова ставка становила 12 % від нормативно-грошової оцінки — як для об’єктів комерційної діяльності. Важливо, що орендна плата в договорі визначається тільки відповідно до цільового призначення земельної ділянки. Щодо позову прокуратури, то вона не заперечує щодо укладення додаткової угоди про внесення змін у договір — ставки у розмірі 8 %. Тобто сума оренди землі становитиме 211 тисяч гривень на рік. Крім того, ми проаналізували чинні договори оренди земельних ділянок у районі вашого будівництва на проспекті Миру, з’ясувалося, що для інших підприємців ставка орендної плати за квадратний метр від 100 до 60 гривень. Для вашого підприємства поки триває будівництво вартість 20 грн за квадратний метр, а у випадку підписання договору з орендною ставкою 8 % буде 55 грн за квадратний метр. Так що ваше підприємство у більшій прерогативі, а ніж інші. Протягом 2017–2018 років поки триває будівництво ваше підприємство отримало пільгу, завдяки якій ви не сплатили до бюджету близько півмільйона гривень.

Депутати, заслухавши всі сторони, також мали зауваження щодо будівництва цеху льонокомбінату. Зокрема, депутат Володимир Мазаєв зазначив, що виробництво у центрі міста має розташовуватися на відстані від житлових будинків не менше як за 50 метрів, а даний об’єкт знаходиться ближче до багатоповерхівок по сусідству.

Півтори сотні швачок вийшли на мітинг у Шепетівці

Обговорення пожвавилося, кожна сторона прагнула бути почутою своїм опонентом. Зчинили гул в сесійній залі й 150 швачок.

Півтори сотні швачок вийшли на мітинг у Шепетівці

Аби заспокоїти присутніх депутат Інна Сікора звернулася до адвоката Юлії Вітрук:

— Не вводьте, будь-ласка, працівників комбінату в оману та не налаштовуйте їх проти влади, ми — депутати — зацікавлені у діяльності вашого підприємства у місті та у створенні на ньому робочих місць.

Міський голова запевнив колектив комбінату, що до цього питання депутати ще повернуться під час чергової сесії. Якщо справа у суді вирішиться, то за потреби скличуть і позачергову сесію.

— Ми, депутати міської ради, у будь-якому разі приймемо рішення на користь колективу, — запевнив секретар міської ради Микола Кикоть.

Наступне судове слухання щодо позову прокуратури у справі льонокомбінату заплановане на 15 березня.

Нагадаємо, що восени 2018 року в рамках прес-туру «Спів­пра­ця об­ласної служ­би зай­ня­тос­ті із під­при­єм­ця­ми Хмель­нич­чи­ни» пред­став­ни­ки ЗМІ від­ві­да­ли два ус­пішні під­при­ємс­тва Ше­пе­тів­ки серед яких ТОВ «Т-Стиль».

Поділитися посиланням:
FacebookTelegramViberWhatsAppTwitter

Новини партнерів


15 коментарів до статті «Півтори сотні швачок вийшли на мітинг у Шепетівці»

 1. Tetyana Yarmolyuk коментує:

  Тут і так все лише жевріє, то і ще решту треба погасити, немає слів…..

 2. Віктор Д. коментує:

  Лохи ті власники, доцільніше і ощадливіше було б те виробництво у Славуті організувати, а людей туди автобусами возити.

 3. Alla Blackwood коментує:

  Так наше місцеве самоврядування дбає та створює нові робочі місця

 4. Віктор Попович коментує:

  Домовились за 3%- значить 3% !!! Хай працюють! Треба до підприємців ставитись як до квітів! Інакше засохнуть! І інші не захочуть мати справу з нашим містом! Треба зробити низькі податки і залучати якомога більше підприємств, інвестицій . Краще синиця в руках чим журавель в небі! Зробите великі податки і улетить льонокомбінат в теплі краї!

 5. Олег коментує:

  Ця влада докерувалась,місто перетворили, вибачте на “гадюшник”, подивіться навколо, містяни готові вас завезти на екскурсію в м.Славута.Мабуть і власники Епіцентру теж зробили висновок в цьому безгрошівному місті.влада має прокидатися і засинати з думкою про благо міста а не шмарклі жувати… вибачте накіпіло…

 6. Микола коментує:

  Та все логічно, мерській команді не потрібні якісь конкуренти, вони роками тут лишень самі всім заправляють

 7. Голый Вася коментує:

  А на том месте строилась зубная поликлиника, которую снесли “великие и разумные европейцы”.

  А теперь там будете трусы шить? Это просто пиршество ума и праздник интеллекта.

  Я рад завас. Не останавливайтесь. Только спаливши собственную хату можно приобрести истинное национальное просветление. Пусть там поучатся в Европе…

 8. Одетый Вася коментує:

  А на том месте строилась зубная поликлиника, которую снесли “великие и разумные европейцы”.

  А теперь будете там трусы шить? Это просто пиршество ума и праздник интеллекта.

  Я рад за вас. Не останавливайтесь на достигнутом. Только спаливши собственную хату можно приобрести истинное национальное просветление. Пусть там поучатся в Европе…

 9. Тамара Петрук коментує:

  У нас міськом і сам ге гам і комусь недам. Самі жождого виробництва не відкрили.

 10. Владимир Монтач коментує:

  Суча…сні можновладці гарно засвоіли капіталістичну реальність і перетворились в гарного олігархічного метелика

 11. Інна Сікора коментує:

  Шановні коментуючі, наприклад я почула про цю ситуацію на сесії, до сесії проводяться депутатські комісії де ми ознайомлюємось та обговорюємо питання, які виносяться на сесію. Серед них не було питання щодо ситуації з льонокомбінатом. Тому казати, що депутати проти будівництва цехів хибна думка, бо питання навідь не обговорювалось. Я наприклад, коли воно буде врегульовано та винесено на голосування, буду ЗА додаткові робочі місця і думаю більшість депутатів теж.

 12. Ігор Юрков коментує:

  Вихід тільки один! Повне перезавантаження місцевої влади! Новий Мер і депутати які зацікавлені в розвитку і входження в місто ІНВЕСТИЦІЙ!!! І САМЕ ГОЛОВНЕ НЕ БУТИ НАМ УСІМ БАЙДУЖИМИ ДО ПРОБЛЕМ НАШОГО РІДНОГО МІСТА!!!

  • Віктор коментує:

   Та не кіпішуй, бачу це я перезавантаження наперед так: з десяток кандидатів на мера котрі наберуть знову по 5-8%, а всі сволотівці організовано проголосують за свого і набере він своїх 15-20% і знову стане мером. І далі будуть Одуди з Верхоглядами місто роздирати та мізки народу пропагандою засирати, а Полодюк буде свої соплі дожувувати…

 13. Гений коментує:

  Учитывая историю предыдущих “покращань” в Дебиляндии в целом, и в нашей Собакивке (бывшая Шепетовка) в частности — там сделают приют для собак.

  Но, я с этим не согласен! С публичного дома городской бюджет мог бы получить больше налогов…


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Я ознайомився/лася та погоджуюся з Правилами коментування та Політикою конфіденційності

Теґи публікації


Вам також може бути цікавоЧи придбає Шепетівська міська рада «Лайк ТВ»
Депутати не допустили духа Хо в Полонне
На сесії міської ради прийматимуть на баланс два гуртожитки у Шепетівці
На Хмельниччині створена перша патронатна родина
Відкриття ринку земель: чого очікувати українцям

Читайте у цій рубриціУ Нетішині зупинили водія через непристебнутий ремінь, а виявили ще одне правопорушення
На Хмельниччині двох керівників кримінальної поліції взяли на «гарячому»
ДТП на Полонщині: пасажир у важкому стані в реанімації
На Хмельниччині в Сервісному центрі під час реєстрації виявили авто з ознаками підробки
На Шепетівщині розшукують 88-річну бабусю, яка має проблеми з пам’яттю (Оновлено)
Свиняча трагедія у Шепетівці: вцілілих тварин ловили у негоду