У Шепетівці викопують кабель стратегічного зв’язку, який є власністю «Укртелекому»

У Шепетівці викопують кабель стратегічного зв’язку, який є власністю «Укртелекому»

«У Шепетівці на вулиці Митрополита Шептицького невідомі за допомогою спецтехніки проводять демонтаж кабелю», — на минулому тижні повідомили читачі «День за днем». Відтак, просили вияснити, що за роботи ведуться на території міста та чи на законних підставах.

У Шепетівці викопують кабель стратегічного зв'язку, який є власністю «Укртелекому»

Як вдалося з’ясувати, кабель, який демонтують, — підземна лінія секретного зв’язку, яка пролягає із міста Острога Рівненської області до міста Старокостянтинова Хмельницької області. Роботи з демонтажу проводить ТОВ «РОСТГРУП-ПД».

Відтак, на місці проведення демонтажних робіт працював міні-екскаватор. Неподалік стояли вантажівки з металом. Після нашого приїзду вони активно зібрали речі та поїхали з місця.

У Шепетівці викопують кабель стратегічного зв'язку, який є власністю «Укртелекому»

Залишився лише екскаватор, що закидав траншею.

У Шепетівці викопують кабель стратегічного зв'язку, який є власністю «Укртелекому»

Через кілька хвилин на місце прибув чоловік, який представився працівником підрядної організації, яка проводить демонтаж кабелю.

— Це демонтаж кабельної лінії зв’язку. Ми — підрядники, працюємо згідно з документами, які знаходяться і в райвідділі й по всіх районах, де ми «заходимо», — запевнив представник на ім’я Андрій. — Це був спецзв’язок, зараз «Укртелеком» демонтує весь свій кабель і везе на склад.

У Шепетівці викопують кабель стратегічного зв'язку, який є власністю «Укртелекому»

У Шепетівці викопують кабель стратегічного зв'язку, який є власністю «Укртелекому»

За коментарем щодо проведення робіт звернулися і до прес-служби ПАТ «Укртелеком»:

— Кабельна лінія Остріг — Хмельницький знаходиться на балансі Хмельницької філії ПАТ «Укртелеком». Лінія зв’язку була прокладена ще в 40-х роках минулого століття, вона вже давно морально і фізично застаріла, і більше 20 років не використовується (послуги абонентам надаються завдяки побудованим оптоволоконним мережам). Цілком логічно, що цю стару лінію, Остріг — Хмельницький на ділянці Остріг — Старокостянтинів, яка не задіяна у наданні послуг, було демонтовано підрядним способом.

Однак, цікава деталь: у прес-службі розповіли, що демонтажні роботи підрядник виконав ще у минулому році. До того ж, все було погоджено з органами місцевого самоврядування. Але, про «розкопки» ні в міській, ні в районній радах, як то кажуть, ні сном, ні духом. Лише після втручання у цю справу нашого видання «День за днем» представники влади почали цікавитися та з’ясовувати, які ж роботи ведуться на Шепетівщині.

— Демонтаж лінії Остріг — Хмельницький на ділянці Остріг — Старокостянтинів завершені в листопаді минулого року. Роботи з демонтажу кабельної лінії виконувались підрядною організацією ТОВ «РОСТГРУП-ПД», яка була обрана із застосуванням тендерної процедури. Підрядник зобов’язаний самостійно погоджувати з усіма компетентними та зацікавленими органами/організаціями/особами порядок проведення робіт, отримати дозволи, що необхідні для виконання робіт, — резюмували в прес-службі ПАТ «Укртелеком».

При вивченні даного питання вдалося з’ясувати, що такі ж демонтажні роботи вторік велися на Закарпатті. Однак, там працював інший підрядник. Але протяжність робіт на Закарпатті та на Хмельниччині складають майже однакову відстань: близько 100 км. Прогнозовані доходи просто вражають.

«Загалом відомо, що в області проходить трохи більше 100 км кабелю. У метрі кабелю — близько 400 грамів міді та майже 1,5 кг свинцю. Таких кабелів лежить два. Кілограм свинцю — 50 гривень, міді — 150 гривень. За скромними підрахунками, помноживши це все, отримуємо близько 20 млн гривень за сто кілометрів. Але ця сума геть не пояснює, як таке варварське знищення майна могла дозволити держава. Відновити такий кабель — просто захмарна сума. Просто закупити його без прокладання і впровадження в експлуатацію вартує понад 83 мільйони гривень. Значення резервних систем для країни в стані війни, та ще й із запровадженим воєнним станом важко переоцінити», — йдеться на сайті ТСН про розкрадання кабелю на Закарпатті в період воєнного стану.

У Шепетівці викопують кабель стратегічного зв'язку, який є власністю «Укртелекому»

— У нас у всіх мобільні телефони — це класно і зручно. Накрилася одна із веж, ну, підірвали її. Це значить, що в тому районі, так як це сотовий зв’язок, уже не буде телефонів. Значить, будуть аналогові провідні телефони — це альтернатива. Ми наразі країна, що воює. Ми не знаємо, що може статись, де що підірватись. У нас повинна бути якась альтернатива. Цифра — або є, або немає. «Аналог» може бути в поганій якості, в шумах, але він буде. Це диверсія, як на мене. Це диверсія проти країни, — коментував для ТСН екс-командир відділення зв’язку Сергій Новіцький.

Про те, аби не відбувалося знищення систем, небайдужі навіть створили електронну петицію на сайті офіційного інтернет-представництва Президента України.

«Заборонити використання кабельної каналізації в міській, селищній та сільській телефонній мережі без дозволу міської, селищної та сільської ради, публічного обговорення представників громади! Любе використання кабельної каналізації, — з дозволу та за погодження міської, селищної та сільської ради!» — йшлося в петиції.

Втім, вона не отримала необхідної кількості голосів.

А поки що демонтаж триває…

Поділитися посиланням:
FacebookTelegramViberWhatsAppTwitter

Новини партнерів


5 коментарів до статті «У Шепетівці викопують кабель стратегічного зв’язку, який є власністю «Укртелекому»»

 1. Михаил Штогрин коментує:

  судити тварюк

 2. Юрий Линник коментує:

  Уточнення!!! Підземна лінія секретного зв’язку, яка пролягає із міста Берлін, Німеччина, до міста Вінниця, Україна, прокладена у роки Великої Вітчизняної або Другої світової війни для забезпечення зв’язком ставки Гітлера, збудованої біля села Стрижавка Вінницької області, із рейхканцелярією у Берліні. У повоєнний час використовувалась для потреб держави. Ділянку лінії від міста Рівне до міста Старокостянтинів обслуговувала Шепетівська кабельна дільниця №37, що знаходилась на вул. Артема. Кабель являється ласим шматком для “чорних археологів”, бо містить крім міді броньоване покриття. Виявляється, що державі, та (або) балансоутримувачу (Укртелеком) байдуже, що цінне майно розкрадається. ☹️🇺🇦

 3. Petro Gurskij коментує:

  А ПОЛІЦІЯ ЇЗДИТЬ ПАТРУЛЮЄ , НЕ МОЖЕ ЇХ ПРИКРИТИ РАЗОМ ІЗ ТРАКТОРОМ ??? !!! СРАМОТАА !!! 👎👎👎❗️

 4. Альона Демчук коментує:

  З м. Славута до м. Шепетівка давно вже викопали ще осіню.

 5. Біля села Мокіївці теж , пару днів назад викопали.


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Я ознайомився/лася та погоджуюся з Правилами коментування та Політикою конфіденційності

Теґи публікації


Вам також може бути цікавоХмельниччина отримала інноваційні ліки прямої дії на коронавірус
Активісти пропонують для ретро автомобілів ввести спецномери
Шепетівські полісмени затримали злодія, який 3 роки гастролював по Україні
У Полонному мешканці стурбовані стосовно пасажирських перевезень
На Хмельниччині очікуються заморозки
Славута стала єдиним на Хмельниччині переможцем проекту «Civic tech»

Читайте у цій рубриціНа Хмельниччині вчитель на перервах продавав наркотики
На Шепетівщині чоловік вбив дружину, бо запідоз­рив, що вагітна від іншого
У Славуті хлопець вбив свого вітчима
Сусідню з Хмельниччиною область сколихнув відчутний землетрус
На Шепетівщині чоловік повірив шахраю та позбувся 50 тисяч гривень
Хмельницький національний університет оточили правоохоронці (Оновлено)