9 років мешканець Полонного чекає стягнення з авіакомпанії «ЮГ-Авіа» моральної та матеріальної шкоди

«Визнати неправомірним рішення державного виконавця Центрального відділу державної виконавчої служби міста Миколаїв Головного територіального управління юстиції у Миколаївській області … щодо повернення виконавчого листа, виданого Полонським районним судом Хмельницької області 05.08.2009 р. стягувачу без прийняття до виконання», — таку ухвалу виніс Полонський районний суд. Окрім того, зобов’язав начальника цього відділу вирішити питання про прийняття виконавчого документа до виконання без інформації про ідентифікаційний код боржника та стягувача.

Як встановив суд, 27 березня 2009 року Полонський районний суд своїм рішенням стягнув з ТзОВ авіакомпанії «Юг-Авіа» на користь скаржника понад 80 тис. грн моральної та матеріальної шкоди. Відповідно був виданий та направлений на виконання виконавчий лист.

Як повідомила прес-служба Хмельницького апеляційного суду, майже через 9 років стягувач отримав лист від виконавця та постанову про повернення виконавчого документа у зв’язку з відсутністю майна в боржника. Виконавчий лист було пред’явлено повторно до виконання, однак, його знову повернули. Цього разу — через відсутність у документі ідентифікаційного коду юридичної особи в ЄРІЮС.

Дії виконавця, які чоловік оскаржив, суд визнав неправомірними. Виконавчий лист ще раз направили до виконання. Утім, знову з причин відсутності в документі ідентифікаційного коду юридичної особи виконавець повернув листа. А стягувач вкотре звернувся до суду.

«На думку суду, якщо у разі не зазначення ідентифікаційного коду боржника у рішенні суду, виконавчому документі, згідно з п. 3 ч. 3 ст. 18 Закону України «Про виконавче провадження», державний виконавець може самостійно звернутися до відповідного державного органу із запитом про витребування довідки про індивідуальний ідентифікаційний номер (реєстраційний номер облікової картки платника податків) боржника, та отримання відомостей про ідентифікаційний код боржника. Тому відсутність у виконавчому документі ідентифікаційного коду боржника не є підставою для повернення виконавчого документа без прийняття до виконання», — роз’яснює в ухвалі Полонський районний суд — і задовольняє скаргу стягувача.

Поділитися посиланням:
FacebookTelegramViberWhatsAppTwitter

Новини партнерів


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Я ознайомився/лася та погоджуюся з Правилами коментування та Політикою конфіденційності

Теґи публікації


Вам також може бути цікавоМолоду мешканку Полонного нагородили нагрудним знаком «Ветеран війни — учасник бойових дій»
Чоловіка, який на Полонщині зарізав власну матір, суд на 8 років позбавив волі
Учений Віктор Кичун, що родом із Полонного, став суддею Конституційного суду
Жінка у суді довела право на спадщину
Місто Полонне увійшло до 5-ки переможців культурного конкурсу для громад
Винуватця ДТП, в якій постраждав пасажир, суд звільнив від кримінальної відповідальності

Читайте у цій рубриціЧоловіка, який на Полонщині зарізав власну матір, суд на 8 років позбавив волі
У результаті плану «Перехват» затримали трьох «квартирників» з Шепетівського району
У Шепетівці патрульні зустріли 7 річного хлопчика, який шукав маму
Бабця заявила на внука-кривдника, але просила суд не позбавляти його волі
Жінка у суді довела право на спадщину