Жінка із Шепетівщини думала, що рятує доньку, яка потрапила у біду
Потрапивши у таку пастку, жителька Шепетівщини перерахувала шахраям 5 тисяч гривень. Жінка думала, що рятує свою доньку, яка потрапила у біду, однак лише поповнила банківський рахунок зловмисників.
До 56-річної жительки Судилківської сільської громади зателефонував невідомий, який представився працівником правоохоронного органу та повідомив, що її донька скоїла правопорушення. Щоб вирішити питання про непритягнення її до відповідальності, необхідно перерахувати певну суму грошей на картковий рахунок.
Жінка без вагань перерахувала 5 тисяч гривень і лише після цього зателефонувала доньці. Почувши, що з донькою все добре, жінка зрозуміла, що її ошукали шахраї й звернулася за допомогою до поліції.
За даним фактом дізнавачі Шепетівського райуправління поліції відкрили кримінальне провадження за ч. 1 ст. 190 (Шахрайство) Кримінального кодексу України і наразі встановлюють усі обставини події.
Аби не стати жертвою такого шахрайського «сценарію» дотримуйтесь наступних порад:
- не панікуйте та не поспішайте виконувати умови шахраїв;
- не називайте невідомим своїх близьких на ім’я. Для перевірки слід попросити того, хто представився правоохоронцем чи лікарем, назвати прізвище, ім’я та дату народження затриманого або постраждалого родича;
- спокійно уточніть, у якому саме відділі поліції чи в якій лікарні знаходиться родич — так вам буде зручно перевірити цю інформацію;
- намагайтеся якнайшвидше передзвонити тому, хто нібито потребує негайної допомоги, або людям, які можуть у даний момент бути поруч та підтвердити або спростувати тривожну інформацію.



























Залишити відповідь