На Шепетівщині подружжя отруїлося грибами

І знову гриби. Цього разу шанувальників «тихого» полювання — двоє, чоловік та дружина зі Славути Шепетівського району, 44 та 41 рік відповідно.
«Зі слів потерпілих, 4 листопада вони назбирали у лісі у Шепетівському районі піддубців, промили та засолили. Через тиждень, 12 листопада, вирішили ними поласувати», — повідомляє Хмельницький обласний центр контролю та профілактики хвороб.
Перші клінічні прояви нездужання (нудоту, блювання та діарею) подружжя відчуло уже за 3 години після споживання. Ще за годину уже звернулися до лікарів Славутської міської лікарні та одразу були госпіталізовані.
«Наразі стан чоловіка легкий, жінка ж перебуває у стані середньої важкості. Також у сім’ї є троє дітей, проте вони, на щастя, грибів не споживали», — додали в центрі.
Симптоми отруєння грибами
Ознаки отруєння грибами можуть проявитися як через 30 хв. після споживання, так і протягом кількох днів:
- нудота;
- блювота;
- різкий біль у животі;
- діарея;
- запаморочення;
- підвищення температури тіла;
- зниження пульсу;
- задуха;
- судоми;
- відтік крові від кінцівок (холодні руки та ноги);
- марення, поява галюцинацій.
За наявності будь-якого з наведених симптомів негайно викликайте лікаря!
Перша допомога у разі отруєння грибами
- терміново телефонуйте до «швидкої» — загальний номер 103;
- промийте шлунок простою водою;
- дотримуйтеся постільного режиму;
- пийте багато рідини (вода, підсолена вода чи прохолодний чай) — це допоможе відновити водно-сольовий баланс та вивести токсини;
- прийміть сорбенти.
«Категорично заборонено вживати алкогольні напої, будь-яку їжу чи молочні та кисломолочні продукти — це може прискорити всмоктування токсинів у організм. Не займайтеся самолікуванням, це небезпечно для життя! Залишки грибів або грибних страв слід обов’язково зберегти, адже лабораторне їх дослідження допоможе з’ясувати причину отруєння та призначити правильне лікування», — наголошують фахівці.


Залишити відповідь