За вимогою правовласника митною службою було знищено контрафактну продукцію компанії Apple

За вимогою правовласника митною службою було знищено контрафактну продукцію компанії Apple

Як повідомила пресслужба Державної митної служби України, за рішенням правовласника ТМ «Apple» та спільно з його представником Київська митниця провела знищення контрафактних навушників, блоків живлення та інших аксесуарів.

Контрафактна продукція — це продукція, виготовлена з порушенням прав інтелектуальної власності, простими словами — підробка. Відповідно до ст. 17 ЗУ «Про зовнішньоекономічну діяльність» в Україні забороняється, зокрема, експорт та імпорт товарів, які здійснюються з порушенням прав інтелектуальної власності.

«Рішення про знищення чи не знищення контрафактної продукції приймає лише правовласник, у даному випадку — компанія Apple. Митниця жодним чином не може вплинути на це рішення. Позиція компанії Apple — знищити. В такому випадку функція митниці — контроль за дотриманням законодавства у сфері захисту прав інтелектуальної власності, які належать правовласнику торгової марки», — зазначається у повідомлені.

У Державній митній службі наголошують, що це світова практика, Україна не виняток і дотримується міжнародних норм в сфері захисту прав інтелектуальної власності. Тому продати, передати, роздати таку продукцію відповідно до законодавства митниця не має права. До того ж, така продукція може бути небезпечною.

Водночас зазначають, що усі митниці Держмитслужби активно передають на потреби наших військових конфісковане і таке, що на інших законних підставах перейшло у власність держави майно.

Наразі Держмитслужба передала на потреби оборонців України конфіскованих товарів та транспортних засобів на 328 млн грн. А саме:

  • 1226 автомобілів,
  • запчастини до автомобілів,
  • будівельні матеріали,
  • пальне,
  • комп’ютерну техніку,
  • мобільні телефони,
  • захисні шоломи,
  • продукти харчування,
  • одяг,
  • тканину та багато іншого.
Поділитися посиланням:
FacebookTelegramViberWhatsAppXThreads

Підписатися на наші новини у месенджерах:

Новини партнерів


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Я ознайомився/лася та погоджуюся з Правилами коментування та Політикою конфіденційності

Теґи публікації


Вам також може бути цікаво


Чоловік «утеплився» не лише термобілизною, а й цигарками: що відомо про інцидент 
Податкова зобов’язала дружину митника з Хмельниччини сплатити до бюджету сотні тисяч гривень
Скасовано 445 рішень МСЕК щодо встановлення інвалідності посадовцям: перевірки тривають
Троє із Хмельниччини завдали компанії Apple 14 млн грн збитків

Читайте у цій рубриці


Зник із подвір’я: 2-річного хлопчика знайшли у водоймі, але врятувати не вдалося
На Хмельниччині Jeep переїхав чоловіка: що відомо
Директора психоневрологічного інтернату викрили на торгівлі людьми
Водій катав 18-річну дівчину на капоті та в’їхав у дерево: інцидент на Хмельниччині
FacebookTelegramViberWhatsAppXThreads