Для сталого забезпечен­ня теплом мешканців Хмельниччини необхідно збільшити частку ПДФО до місцевих бюджетів

Для сталого забезпечен­ня теплом мешканців Хмельниччини необхідно збільшити частку ПДФО до місцевих бюджетів

Зростання цін на природний газ та послуги з його розподілу ставить під загрозу проходження опалювального сезону 2021/2022 роки, адже на органи місцевого самоврядування покладається непосильне фінансове навантаження.

Видатки з бюджетів місцевого самоврядування на забезпечення теплом бюджетних установ (шкіл, садочків, лікарень та ін.) у зв’язку з підвищенням ціни на природний газ із 8 грн до 18 грн за куб. м складуть у опалювальному сезоні 2021/2022 майже 17 млрд грн, що на 9 млрд грн більше ніж в попередньому опалювальному сезоні.

Окрім того, збереження/утримання діючого тарифу на послуги теплопостачання для побутових споживачів потребуватиме дофінансування з бюджетів місцевого самоврядування на підтримку підприємств теплокомуненерго обсягом 16 млрд грн.

Частковою компенсацією таких додаткових видатків може стати збільшення частки зарахування до бюджетів місцевого самоврядування податку на доходи фізичних осіб і ухвалення для цього відповідних змін до Бюджетного кодексу України (законопроєкту № 5066 або № 5066–1).

Для громад збільшення відсотку зарахування ПДФО із 60 до 65 відсотків — це отримання додаткового обсягу фінансового ресурсу в обсязі 11,1 млрд гривень. Консультант із бюджетних питань Хмельницького регіонального відділення Асоціації міст України Юрій Гриневич повідомив, що за підрахунками АМУ, якщо один із запропонованих законопроектів буде прийнято, бюджети громад Хмельниччини у 2022 році можуть отримати додатково понад 394 млн. грн.

Для багатьох громад ПДФО — це один із найбільших джерел наповнення місцевого бюджету. Так, для прикладу приріст надходжень ПДФО до бюджету громади у 2022 році у порівнянні із 2021 року складе:

 • 7 млн 304 тис. грн
  для Полонської міської територіальної громади;
 • 7 млн 787 тис. грн
  для Красилівської міської територіальної громади
 • 7 млн 981 тис. грн
  для Дунаєвецької міської територіальної громади;
 • 7 млн 987 тис. грн
  для Городоцької міської територіальної громади;
 • 8 млн 321 тис. грн
  для Славутської міської територіальної громади;
 • 9 млн. 390 тис. грн
  для Волочиської міської територіальної громади;
 • 11 млн 309 тис. грн
  для Шепетівської міської територіальної громади;
 • 14 млн 692 тис. грн
  для Старокостянтинівської міської територіальної громади;
 • 15 млн 407 тис. грн
  для Нетішинської міської територіальної громади;
 • 25 млн 231 тис. грн
  для Кам’янець-Подільської міської територіальної громади;
 • 90 млн 383 тис. грн
  для Хмельницької міської територіальної громади;
 • 6 млн 439 тис. грн
  для Чемеровецької селищної територіальної громади;
 • 4 млн 012 тис. грн
  для Гуменецької сільської територіальної громади;
 • 4 млн 297 тис. грн
  для Летичівської селищної територіальної громади;
 • 5 млн 775 тис. грн
  для Теофіпольської селищної територіальної громади;
 • 5 млн 887 тис. грн
  для Новоушицької селищної територіальної громади.

«Це найбільші показники. Але варто зазначити, що приріст відбудеться абсолютно для всіх 60 громад Хмельницької області. Вважаємо, що таке збільшення буде гарним ресурсом для розвитку громад. Адже, пандемія та фінансування делегованих державою повноважень із фінансування пільг, освіти та медицини із місцевих бюджетів не дозволяють ОМС у повній мірі реалізовувати необхідні соціальні та інфраструктурні проекти», — наголосив фахівець.

Асоціація міст України для забезпечення сталої роботи підприємств теплокомуненерго та надання споживачам своєчасних і якісних комунальних послуг запропонувала Прем’єр-міністру підтримати органи місцевого самоврядування у проходженні опалювального сезону 2021/2022 роки шляхом збільшення частки зарахування ПДФО до місцевих бюджетів.

«Один із тематичних днів ХVІ Українського муніципального форуму, який відбувся наприкінці липня в Одесі був присвячений діалогу очільників громад із представниками центральної влади. На ньому 410 сільських, селищних, міських голів, обговоривши стан місцевого самоврядування в Україні на Дні Діалогу з владою, ухвалили Звернення керівникам держави: Голові Верховної Ради України Дмитру Разумкову, Президенту України Володимиру Зеленському, Прем’єр-міністру України Денису Шмигалю. Один із його блоків стосувався питань у сфері місцевих бюджетів та міжбюджетних трансфертів. Першою і найголовнішою вимогою голів громад із усієї України стало «Встановити частку зарахування до бюджетів місцевого самоврядування податку на доходи з фізичних осіб в обсязі не менше 80 % для належного забезпечення виконання 2 покладених на органи місцевого самоврядування повноважень, зокрема на організацію та надання соціальних послуг і компенсацію скорочення обсягів дотації на здійснення переданих з державного бюджету видатків з утримання закладів освіти та охорони здоров’я». Це стало б гарним ресурсом для розвитку громад. Утім, ми згодні і на мінімальне збільшення у 5 %. Вважаємо його обґрунтованим і справедливим. Спільними зусиллями будемо відстоювати право громад на те, щоб кошти платників податку залишалися на місцях і спрямовувалися на покращення якості послуг у кожному конкретному селі, селищі та місті» — прокоментував голова Хмельницького регіонального відділення Асоціації міст України, міський голова Хмельницького Олександр Симчишин.

Поділитися посиланням:
FacebookTelegramViberWhatsAppTwitter

Новини партнерів


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Я ознайомився/лася та погоджуюся з Правилами коментування та Політикою конфіденційності

Теґи публікації


Вам також може бути цікавоПроєкт Держбюджету на 2022 рік: що передбачено для громад Хмельниччини
Розмитнити авто можна буде через Дію
У Хмельницькому презентували реанімобіль, який зможе перевозити дітей вагою менше 1 кг
Хмельницький знову очолив рейтинг України
У Шепетівці зростуть тарифи на тепло, вивіз сміття та лазню
Славута стала єдиним на Хмельниччині переможцем проекту «Civic tech»

Читайте у цій рубриціВодій автобуса, який наїхав на пішохода, відбуде покарання
Чоловік продав автівку своєму батьку, але суд визнав договір купівлі-продажу недійсним
Проєкт Держбюджету на 2022 рік: що передбачено для громад Хмельниччини
Шепетівська бригада парамедиків здобула призове місце на обласних змаганнях
Судові охоронці-самбісти Хмельниччини змагалися за першість
У Хмельницькому патрульні врятували чоловіка, в якого стався приступ епілепсії