ЄБРР надасть 28,5 млн євро кредиту на вирішення проблеми сміття у Хмельницькому

ЄБРР надасть 28,5 млн євро кредиту на вирішення проблеми сміття у Хмельницькому

Рада директорів Європейського банку реконструкції та розвитку (ЄБРР) ухвалила рішення надати Хмельницькому кредит на суму 28,5 млн євро для відновлення та модернізації інфраструктури твердих побутових відходів у місті.

Європейський банк реконструкції та розвитку (ЄБРР) у рамках програми «Зелені міста 2» надасть ХКП «Спецкомунтранс», що належить місту Хмельницькому, кредит у сумі €28,5 млн для фінансування проекту відновлення та модернізації інфраструктури твердих побутових відходів (ТПВ) у місті, що оцінюється в €36,5 млн.

Таке рішення рада директорів банку ухвалила в середу, про це повідомив агентству «Інтерфакс-Україна» старший радник із зовнішніх зв’язків ЄБРР Антон Усов.

Кредит ЄБРР розбитий на декілька траншів і доповнюється інвестиційним грантом у розмірі до EUR5 млн від Інвестиційної платформи сусідства ЄС (EU Neighbourhood Investment Platform) і місцевим внеском до €3 млн.

Проект включає два етапи. На першому — задоволення термінових потреб міста в інвестиціях для реконструкції наявного полігону, будівництва поруч нової карти інженерного санітарного полігону за стандартами ЄС і придбання для нього нового обладнання, а також поліпшення систем збору і транспортування ТПВ зі співфінансуванням із бюджету міста.

Другий етап включатиме в себе будівництво нового сміттєпереробного заводу для неорганічних відходів та відокремленої станції компостування для відсортованих органічних відходів. Така підтримка вторинної переробки і створення сучасної інфраструктури управління ТПВ (сортування і компостна переробка) мають привести до зменшення кількості відходів, які в кінцевому підсумку потраплятимуть на полігон.

Очікується, що реалізація проекту скоротить викиди CO2 на 100 тис. тонн на рік

ХКП «Спецкомунтранс» відповідає за збір, переробку та утилізацію твердих побутових відходів у Хмельницькому. Компанія має контракти з понад 92 тис. домашніх господарств і майже 3 тис. комерційних і громадських організацій на вивезення та утилізацію відходів. Компанія також є оператором наявного полігону, розташованого на території міста.

Виручка «Спецкомунтранс» у 2019 році зросла на 53,8 % — до 60,7 млн грн, а чистий збиток 2018 року у 0,12 млн грн змінився чистим прибутком 0,11 млн грн.

Поділитися посиланням:
FacebookTelegramViberWhatsAppTwitter

Новини партнерів


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Я ознайомився/лася та погоджуюся з Правилами коментування та Політикою конфіденційності

Теґи публікації


Вам також може бути цікавоБанк автоматично списує кошти з рахунку на погашення боргу. Що робити?
Як захиститися від колекторів? Рішення нового закону
Дешева іпотека в Україні: міф чи реальність?
Підприємлива селянка на сусідку оформила кілька кредитів
Юристка з Хмельниччини розповіла, як діяти, коли банк безпідставно нараховує заборгованість
Хмельниччина реалізувала промислової продукції на 47 мільярдів гривень

Читайте у цій рубриціОленка волохата атакує Хмельниччину
Через релігійні переконання житель Хмельниччини зможе пройти альтернативну службу
На Хмельниччині декомунізували ще один пам’ятник вождю
На Хмельниччині в підприємця виявили 1600 літрів фальсифікованого алкоголю
Із торгівельних кіосків Хмельниччини вилучили понад 1600 пачок сигарет
У Хмельницькій області погіршиться погода: подолянам знадобляться парасольки