Громади Хмельниччини отримають відсоток від продажу пального

Громади Хмельниччини отримають відсоток від продажу пального

Вчора, 19 серпня, відбулося засідання Кабінету Міністрів України. Уряд схвалив розподіл часток акцизного податку з пального до місцевих бюджетів у ІІ півріччі 2020 року.

Уряд схвалив постанову «Про внесення змін до Порядку зарахування частини акцизного податку з виробленого в Україні та ввезеного на митну територію України пального до загального фонду бюджетів місцевого самоврядування у 2020 році», якою затверджено розподіл часток зарахування до загального фонду бюджетів місцевого самоврядування частини акцизного податку у другому півріччі 2020 року. Частки визначено, виходячи з обсягів реалізованого суб’єктами господарювання роздрібної торгівлі пального на відповідній території за перше півріччя 2020 року, з урахуванням даних реєстраторів розрахункових операцій згідно з інформацією Державної податкової служби України, відповідно до Порядку.

Асоціація міст України у встановленому порядку погодила наданий Мінфіном проєкт постанови з зауваженнями щодо відсутності розрахунків, пояснень та обґрунтувань, що вплинули на зниження часток акцизу для 364 бюджетів органів місцевого самоврядування, що є членами АМУ, з яких 11 міста-обласні центри.

У ході опрацювання з Мінфіном питання зниження часток акцизу було отримано інформацію про зростання обсягів реалізованого суб’єктами господарювання роздрібної торгівлі пального за 1 півріччя 2020 року у порівнянні з 2 півріччям 2019 року на 13,1 % (на розмір часток впливає обсяг реалізації пального, зростання якого є нерівномірним за територіями). Відповідно, обсяг надходжень акцизного податку до місцевих бюджетів, який напряму залежить від надходжень загальнодержавного акцизу, очікувано збільшиться. Так, за розрахунками Мінфіну у 2 півріччі 2020 року до місцевих бюджетів буде спрямовано близько 4 млрд грн акцизного податку з пального.

Постанова набуває чинності з дня її опублікування.

Зарахування до бюджетів органів місцевого самоврядування частини акцизного податку, що надійшов з 1 липня 2020 року, буде здійснено Державною казначейською службою у двотижневий строк з дня набрання чинності постановою.

Станом на 19.08.2020, на окремому балансовому рахунку Казначейства накопичено 1,2 млрд грн акцизного податку з пального, які очікують розподілу між бюджетами органів місцевого самоврядування.

Цілком ймовірно, що найближчим часом відповідні кошти надійдуть до бюджетів громад.

Асоціація міст України у бюджетному процесі 2020 року відстояла продовження у 2020 році зарахування до місцевих бюджетів частини акцизного податку з пального. Загальний прогнозований обсяг коштів, які отримають громади, складе 7,7 млрд грн.

Нагадаємо, в рамках бюджетної децентралізації кілька років тому акциз з пального почали зараховувати у бюджети громад. Місцевий акциз з пального — це не тільки інструмент боротьби з тінізацією у сфері обігу пального (яка до його запровадження складала 30 %), а й джерело доходів громад для реалізації соціальних проектів — будівництва нових шкіл та дитячих садочків, ремонт доріг, мостів, облаштування вулиць тощо. Цей ресурс дуже важливий для місцевого самоврядування, оскільки окремим громадам саме акциз з пального приносить до 50 % доходів у місцеві бюджети.

Поділитися посиланням:
FacebookTelegramViberWhatsAppTwitter

Новини партнерів


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Я ознайомився/лася та погоджуюся з Правилами коментування та Політикою конфіденційності

Теґи публікації


Вам також може бути цікавоВ Уряді повідомили яким буде тариф на електро­енер­гію з 1 серпня
Станом на 28 липня в Хмельницькій області виявлено 14 нових випадків COVID-19
В Україні 150000 дітей до 1 вересня отримають по 2000 грн від держави
Станом на 27 липня в Хмельницькій області виявлено 23 нових випадки COVID-19
Станом на 21 липня в Хмельницькій області виявлено 14 нових випадків COVID-19
Держава встановила більш жорсткі умови отримання допомоги одинокими матерями

Читайте у цій рубриціАудитори Хмельниччини домоглися відшкодування майже 30 мільйонів гривень
У найближчі дві години на Хмельниччині погіршаться погодні умови
Хмельниччина збільшує обороти торгівлі
Демографічна ситуація у Хмельницькій області погіршується
На Хмельниччині заборонили продаж партії китайських пластикових чашок Sinsay