Обласні депутати декомунізували музей Миколи Островського в Шепетівці

Сьогодні, 28 березня, відбулось пленарне засідання тридцять першої позачергової сесії Хмельницької обласної ради.

На порядок денний сесії було винесено три питання:

  • про внесення змін до обласного бюджету Хмельницької області на 2020 рік;
  • про внесення змін до програми централізованого забезпечення медичних закладів дороговартісним медичним обладнанням, медикаментами та виробами медичного призначення на 2016–2020 роки;
  • про перейменування КЗК «Обласний літературно-меморіальний музей М. О. Островського».

Необхідність перейменування КЗК «Обласний літературно-меморіальний музей М. О. Островського» саме на позачерговому пленарному засіданні, як пояснили в облраді, викликана тим, що відповідно до законів України «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки», «Про присвоєння юридичним особам та об’єктам права власності імен (псевдонімів) фізичних осіб, ювілейних та святкових дат, назв і дат історичних подій» та з метою унеможливлення закриття комунального закладу, постало питання щодо подальшого його функціонування саме з такою назвою.

Після тривалої дискусії депутати більшістю голосів проголосували за перейменування КЗК «Обласний літературно-меморіальний музей М. О. Островського» у комунальний заклад «Музей пропаганди» Хмельницької обласної ради.

Нагадаємо, 20 грудня минулого року сесія облради ухвалила рішення провести громадське обговорення щодо зміни назви комунального закладу у Шепетівці. За результатами обговорення було запропоновано декомунізувати у Музей пропаганди в Україні 1917–1991 рр. 16 березня під час засідання круглого столу ухвалили кінцеве рішення — перейменувати на більш коротшу назву «Музей пропаганди». З цим погодилися представники Українського інституту національної пам’яті, Українського центру розвитку музейної справи і Українського комітету Міжнародної Ради Музеїв.

Поділитися посиланням:
FacebookTelegramViberWhatsAppTwitter

Новини партнерів


1 коментар до статті «Обласні депутати декомунізували музей Миколи Островського в Шепетівці»

  1. В коментує:

    А де традиційний срач і волання “рукі прочь оть Ніколая”?


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Я ознайомився/лася та погоджуюся з Правилами коментування та Політикою конфіденційності


Теґи публікації


Вам також може бути цікавоЧитайте у цій рубриці