Депутати затвердили офіційну символіку Полонської міської ОТГ

Депутати затвердили офіційну символіку Полонської міської ОТГ

Нещодавно Полонська міська рада прийняла рішення щодо затвердження ескізу Герба та Прапора Полонської міської ОТГ, Положення про зміст, опис герба та прапора й порядок використання офіційної символіки Полонської міської об’єднаної територіальної громади. Про це йдеться у дописі на сторінці у фейсбуці «Сьогодення громади. Полонне».

У конкурсі на офіційну символіку громади взяли участь чотири особи. Мешканці громади, депутати віддали перевагу ескізам герба й прапора авторства архітектора, художника О. В. Дацика. У Положення про зміст, опис герба і прапора та порядок використання офіційної символіки Полонської міської ОТГ включені детальний зміст і опис символіки, порядок її використання, зокрема, ескіз.

Герб

Ескіз герба Полонської ОТГ складає хрест Св. Юрія (символізує християнські цінності: віру, милосердя, справедливість) виконаний у білому кольорі (білий — великодушність, чистота помислів, шляхетність, справедливість і цнота) і розміщений в іспанському щиті на червоному полі (означає хоробрість, мужність, безстрашність, любов людини до свого Творця, готовність віддати життя за Бога та Батьківщину).

Депутати затвердили офіційну символіку Полонської міської ОТГ

Оскільки Полонне засновувалось як ідеальне місто, за основу була взята схема ідеального міста, в основі якої лежить пентакл, у якому кожен із бастіонів символізує населений пункт, які об’єднуються в потужну громаду. Хвиляста блакитна смуга, що обтяжує вертикальну частину хреста, ілюструє зв’язок Півночі з Півднем водним шляхом річкою Хоморою (символ краси, величі, м’якості). Герб увінчаний вінком з золотого (символ могутності, стабільності, багатства) дубового листя (символізує силу, могутність, міцність, боротьбу і перемогу) і оповитий блакитною стрічкою. Оскільки Полонне колись мало Магдебурзьке право, верх герба увінчаний червоною міською мурованою короною з трьома зубцями. Під гербом підпис «Сила в об’єднанні!».

Прапор

Ескіз прапора Полонської ОТГ має класичні пропорції 2:3 і складає хрест Св. Юрія, виконаний у білому кольорі, що розміщується на червоному полі. Вертикальна вісь на 1/3 зміщена вправо, горизонтальна — рівно по середині прапора.

Депутати затвердили офіційну символіку Полонської міської ОТГ

Хрест як центр світу, точка між небом і землею, космічна вісь, можливість до безкінечного і гармонійного розширення — як вертикально, так і горизонтального. Лінія вертикальна — небесна, духовна, інтелектуальна, позитивна, активна, чоловіча. Лінія горизонтальна є земною, раціональною, красивою, жіночною. У верхній правій частині прапора, так як і на гербі розміщено схему ідеального міста, у якій кожен із бастіонів символізує населений пункт, що об’єднуються в громаду.

Оскільки Герб та Прапор Полонської міської ОТГ є офіційними символами громади, то до їх зображення слід ставитись з пошаною.

Поділитися посиланням:
FacebookTelegramViberWhatsAppTwitter

Реклама
Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Я ознайомився/лася та погоджуюся з Правилами коментування та Політикою конфіденційності


Теґи публікації


Вам також може бути цікавоПолончанин необачно зайшов на гостини: господар вкрав у нього чималу суму
У Нетішині до Міжнародного дня захисту дітей організували конкурс талантів
У Полонному 63-річний чоловік вчиняв психологічне насильство над колишньою дружиною
У Полонному організовують фізкультурно-оздоровчий захід
Як на Хмельниччині власники електрокарів можуть змінити в номерних знаках рашистську символіку
У Полонному запрацював Освітній хаб

Читайте у цій рубриціВ одній із громад Хмельниччини незаконно торгували тютюном
На Хмельниччині полісмени грали у футбол, аби допомогти ЗСУ
Прокурори Хмельниччини зберегли майже пів мільярда державних гривень на експлуатації доріг
Хмельницький презентував досвід залучення молоді до місцевого самоврядування
На Хмельниччині лісівники використали деякі ділянки не для лісорозведення
Де і як мешканцям Хмельниччини оформити допомогу по безробіттю
FacebookTelegramViberWhatsAppTwitter