Депутати затвердили офіційну символіку Полонської міської ОТГ

Депутати затвердили офіційну символіку Полонської міської ОТГ

Нещодавно Полонська міська рада прийняла рішення щодо затвердження ескізу Герба та Прапора Полонської міської ОТГ, Положення про зміст, опис герба та прапора й порядок використання офіційної символіки Полонської міської об’єднаної територіальної громади. Про це йдеться у дописі на сторінці у фейсбуці «Сьогодення громади. Полонне».

У конкурсі на офіційну символіку громади взяли участь чотири особи. Мешканці громади, депутати віддали перевагу ескізам герба й прапора авторства архітектора, художника О. В. Дацика. У Положення про зміст, опис герба і прапора та порядок використання офіційної символіки Полонської міської ОТГ включені детальний зміст і опис символіки, порядок її використання, зокрема, ескіз.

Герб

Ескіз герба Полонської ОТГ складає хрест Св. Юрія (символізує християнські цінності: віру, милосердя, справедливість) виконаний у білому кольорі (білий — великодушність, чистота помислів, шляхетність, справедливість і цнота) і розміщений в іспанському щиті на червоному полі (означає хоробрість, мужність, безстрашність, любов людини до свого Творця, готовність віддати життя за Бога та Батьківщину).

Депутати затвердили офіційну символіку Полонської міської ОТГ

Оскільки Полонне засновувалось як ідеальне місто, за основу була взята схема ідеального міста, в основі якої лежить пентакл, у якому кожен із бастіонів символізує населений пункт, які об’єднуються в потужну громаду. Хвиляста блакитна смуга, що обтяжує вертикальну частину хреста, ілюструє зв’язок Півночі з Півднем водним шляхом річкою Хоморою (символ краси, величі, м’якості). Герб увінчаний вінком з золотого (символ могутності, стабільності, багатства) дубового листя (символізує силу, могутність, міцність, боротьбу і перемогу) і оповитий блакитною стрічкою. Оскільки Полонне колись мало Магдебурзьке право, верх герба увінчаний червоною міською мурованою короною з трьома зубцями. Під гербом підпис «Сила в об’єднанні!».

Прапор

Ескіз прапора Полонської ОТГ має класичні пропорції 2:3 і складає хрест Св. Юрія, виконаний у білому кольорі, що розміщується на червоному полі. Вертикальна вісь на 1/3 зміщена вправо, горизонтальна — рівно по середині прапора.

Депутати затвердили офіційну символіку Полонської міської ОТГ

Хрест як центр світу, точка між небом і землею, космічна вісь, можливість до безкінечного і гармонійного розширення — як вертикально, так і горизонтального. Лінія вертикальна — небесна, духовна, інтелектуальна, позитивна, активна, чоловіча. Лінія горизонтальна є земною, раціональною, красивою, жіночною. У верхній правій частині прапора, так як і на гербі розміщено схему ідеального міста, у якій кожен із бастіонів символізує населений пункт, що об’єднуються в громаду.

Оскільки Герб та Прапор Полонської міської ОТГ є офіційними символами громади, то до їх зображення слід ставитись з пошаною.

Поділитися посиланням:
FacebookTelegramViberWhatsAppX

Підписатися на наші новини у месенджерах:

Новини партнерів


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Я ознайомився/лася та погоджуюся з Правилами коментування та Політикою конфіденційності

Теґи публікації


Вам також може бути цікавоНа Шепетівщині засудили 18-річну дівчину, яка займалася шахрайством в інтернеті
У селі на Полонщині горів житловий будинок
Замовлена худоба так і не надійшла: на Шепетівщині ошукали чоловіка
На Шепетівщині громада висадила понад 100 дерев на честь загиблих Героїв
На Шепетівщині внаслідок ДТП травмувалась дівчина-підліток
Усі тяжкі злочини, які сталися на Шепетівщині цьогоріч, розкриті, складніше — із шахрайствами

Читайте у цій рубриціНа Шепетівщині змагалися кращі електрогазозварники
Боксери із Хмельниччини отримали посвідчення та нагрудні знаки майстра спорту України
На Хмельниччині запустили міський обмін домашніми рослинами: як це працює
На Хмельниччині вилучили 1,5 км безгосподарського майна
На Хмельниччині вчительку, яка допомогла розшукати зниклого малюка, відзначили нагородою «Срібний щит» 
На берегах трьох річок Хмельниччини зібрали близько 350 кг непотребу
FacebookTelegramViberWhatsAppX