Бургери замість супу: на Хмельниччині запровадили нове шкільне харчування

Бургери замість супу: на Хмельниччині запровадили нове шкільне харчування

У школах почали готувати страви за збіркою рецептів від шеф-кухаря Євгена Клопотенка. Страви від відомого кухаря вже спробували учні ЗОШ І-ІІІ ступенів № 1, що у Славуті Хмельницької області.

Бургери замість супу: на Хмельниччині запровадили нове шкільне харчування

Сьогодні незвичною, проте дуже смачною, була страва запозичена з Німеччини — «Бургер». У її основі — запашна булка та котлета, а також овочі з соусом, що роблять страву соковитою. Діти із задоволенням смакували бургерами.

Бургери замість супу: на Хмельниччині запровадили нове шкільне харчування

Наразі вже 1134 шкільних освітніх та оздоровчих закладів, в яких впроваджено Нове шкільне харчування.

Нове Шкільне Харчування — це проект з покращення культури харчування у школах України, заснований кулінарним експертом Євгеном Клопотенко.

Метою програми «Нове шкільне харчування» є підвищення та поширення рівня культури здорового харчування у навчальних закладах. У рамках проекту було розроблено «Збірник рецептів страв для харчування дітей шкільного віку в навчальних та оздоровчих закладах», а також план впровадження нової шкільної культури харчування у шкільні їдальні по всій Україні.

Ідея проекту виникла у Євгена ще в шкільні роки. У той час в шкільних їдальнях не було смачних страв. Готували згідно з рецептами, але їжа була не апетитною. Власне, цей факт і надихнув на зміни.

У 2017 році команда Євгена Клопотенка отримала грант від Фундації Ашан для молоді на створення нових рецептів страв для харчування у школах України. Результатом реалізації проекту, на основі відгуків більш ніж 1500 батьків та учнів, стала розробка 110 унікальних рецептів, які згодом увійшли до Збірника. А в грудні 2018 року Державна служба України з питань безпеки харчових продуктів і захисту споживачів видала Висновок державної санітарно-епідеміологічної експертизи, яким надано дозвіл на впровадження програми.

Павло Хобзей, перший заступник Міністра освіти та науки України, відзначив, що проект «Нове шкільне харчування», пов’язаний із одним із напрямків концепції «Нової школи», яку впроваджує та реалізує Міністерство освіти та науки України, а саме збереження здоров’я:

— Міністерство зацікавлене у реалізації проекту «Нове шкільне харчування» у закладах шкільної освіти по всій Україні. Зі свого боку, ми зробимо усе можливе щоб реформувати шкільне харчування.

Владислав Збанацький, заступник директора ГУ «Центр громадського здоров’я МОЗ України», зауважив, що реформа шкільного харчування матиме позитивний вплив на здоров’я учнів в цілому та сприятиме покращенню навчального процесу у школах, оскільки саме їжа — це джерело енергії та імунітету для школярів.

Наступним етапом у реформуванні культури харчування у школах буде сприяння у впровадженні програми в шкільні їдальні по всій країні, що проходитиме завдяки підтримці Western NIS Enterprise Fund (WNISEF) та отриманого від них гранту.

— Зміна культури харчування в Україні — це глобальний та довготривалий процес. У зв’язку з цим ми вирішили розпочати з молодого покоління українців. Саме в школі учні набувають вмінь та навичок, які використовують протягом усього життя, тому змінювати ставлення до їжі потрібно розпочати на етапі формування особистості. Через дітей ми можемо вплинути на їх батьків та оточення, таким чином охопивши всю Україну. Збірник рецептів — це свого роду книга настанов зі приготування здорової їжі, орієнтована на технічні та фінансові можливості шкіл та батьків. Впровадження Збірника у шкільні їдальні розпочнемо із 3 шкіл у м. Київ, де наша команда разом з учнями буде готувати страви протягом 2 тижнів. Наступним кроком стануть виїзні презентації в 6 обласних центрах України для вчителів, учнів та їх батьків. Вищезгадані рецепти, а саме процес їх приготування буде доступним на безкоштовній основі на офіційній сторінці проекту та на відеохостингу Youtube. Таким чином, проект «Нове шкільне харчування» має на меті стати фундаментом змін у культурі харчування не тільки у шкільних їдальнях, а по всій Україні! — говорить Євген Клопотенко.

Поділитися посиланням:
FacebookTelegramViberWhatsAppTwitter

Новини партнерів


3 коментарі до статті «Бургери замість супу: на Хмельниччині запровадили нове шкільне харчування»

 1. Хіба це повноцінний сніданок для дітей? З чим боролися, на те й напоролися.

 2. Гений коментує:

  Ещё один “эффективный менеджер”, пришибленный макдональдсом!

  Ребёнок должен съесть горячее и жидкое. Есть норма потребления жидкости. И бургер это не обеспечивает. И запивание “компотом” тут не поможет. И овощей там кот наплакал. А “сочность” от соуса суп не заменит. И большие сомнения по тому соусу, небось с уксусом.

  А какие “магазинные” котлеты из сои штампуют в Украине мы уже узнали. Слава ворам!

  Шоб вас сэкономило в три погибели.
  То в медицине был “Доктор Смерть”, шла по трупам пенсионеров, и на гуманности экономила. А теперь в школьном питании появился “Доктор Жлоб”. Пиарится на детском здоровье.

  Суп ему видете ли не нравится. Соевое дерьмо лучше! Бизнес на детском здоровье замутил. И с помощью бюрократов из Киева всё обставил.

  Шоб ты подавился этим гамбургером, жлобина.

  Детей жалко…

 3. Гений коментує:

  И как теперь будет с гигиеной?

  Этот блядский бургер ребёнок теперь берёт руками, без бумажной упаковки. Если не помыл перед этим руки – срачка.

  А раньше гигиену спасала ложка и тарелка, из которой черпался суп.

  Ну почему у нас все реформы, даже в школьном питании, делают враги народа Украины?

  Хоть бери, дедовский пулемёт из клумбы откапывай. Уже пора…


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Я ознайомився/лася та погоджуюся з Правилами коментування та Політикою конфіденційності


Теґи публікації


Вам також може бути цікавоСлавутська гімназія стала фіналістом кампанії «Велосипедом до школи»
У лісгоспі на Шепетівщині вже три роки працюють за італійською системою висіву
Злодій зі Славути кілька місяців переховувався від суду
Славута і Городок змагатимуться за звання Молодіжної столиці України 2023
На Шепетівщині у лісосмузі пограбували 10-річну школярку
Славутську лікарню хотіли ошукати майже на 350 тисяч гривень

Читайте у цій рубриціНа Хмельниччині податкові надходження до бюджетів склали майже 15 мільярдів гривень
На Хмельниччині провели дві складні термінові операції паралельно на двох операційних столах
На Хмельниччині у палаці Орловських виявили 3D-розписи кінця XVIII століття
На Хмельниччині планують відкрити зимовий курорт
Як змінився ринок праці Хмельниччини?
Хмельницькі нацгвардійці провели комплексні тренування з бойової готовності